Renault Laguna - opravit , predat ci zosrotovat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

eidurcoconut
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 13.06.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna - opravit , predat ci zosrotovat

Príspevok od používateľa eidurcoconut »

Ahojte, chcel by som sa s Vami poradit. Ide o Renault Laguna II, 1.8 89kW, rok 2001, nabehane 200k km. Asi pred 4 mesiacmi skocil rozvod, odvtedy auto stoji. Predtym jazdilo bezchybne, no mozno semtam klepli silentbloky zadnej napravy, ale inak som za posledne 2 roky menil skoro vsetko spotrebne - komplet brzdy, tlmice, capy atd.. Cize auto vo velmi dobrom stave. Oprava poruchy komplet mi bola vycislena na 500-600e. Co poviete, oplati sa to robit na aute ktoreho hodnota lahko preskakuje 1000€ ? Ja sa neviem rozhodnut ... za rady dakujem
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

Pokial by si namiesto toho kupil dalsiu jazdenku, tych 500-600 v nej tak isto moze zahucat len taky fukot, a to je treba este za nieco kupit.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Daj opraviť a spokojne sa voz...:)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Viacmenej vieš čo máš.....to neplatí ak kúpiš dačo iné na inzerát....takže myslím že sa to oplatí opraviť ak tam niesu iné závady....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zosrotovanie mne osobne nepride ako moznost. Za 500eur nekupis ani nehrdzavu feliciu v peknom stave, teda vymenene brzdy, tlmice ako pises.

Prieser : oprava vycislena na 500e sa kludne moze skoncit na 1200eurach. Toto si ošéfuj velmi starostlivo dopredu a potom by som jednojednoznacne opravoval motor. Pretoze ten voz poznas.

Nejdem riesit preco skocil rozvod, to sa tiez nezvykne stavat len tak mirniks-dirniks, ale co uz.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

motor je uz rozhodeny? Vobec to nemusi byt az take masakralne vo vnutri. A keby aj nahodou bolo tak mozno by som sa pokukal po nejakom motore za 200e a za 100e ho dal niekomu prehodit a jazdil by som dalej
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Je veľa takýchto áut na predaj /na súčiastky/,ktoré sú ešte kompletné,čiže motor sa dá odskúšať,alebo sú firmy,ktoré majú takéto motory v ponuke zo zárukou...Stačí sa pozrieť na nete a rozhodnúť sa,ale ako píše patko1-najskôr ho rozobrať a možno to nebude až také zlé...
...V žiadnom prípade nešrotovať...
Cumo
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 05.09.2007 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cumo »

No ja by som to opravil . Mne skocili rozvody na Vactre C motor 1.9 cdti 88 kw (cast roztrhnuteho "klinoveho" remena sa dostal pod rozvodovy a skocil o dva zuby) vycislena oprava 1000 eur. Jednoducho som dal nastavit rozvod bez toho aby sa cokolvek menilo alebo rozoberalo. Rozvody sa nastavili a motor bezal este 90 000 km co som ho mal bez akejkolvek zavady a pokial viem bezi stale. Nie vzdy skoceny rozvod znamena KO motora.
kalias
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 21.08.2010 16:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalias »

patko1 napísal:motor je uz rozhodeny? Vobec to nemusi byt az take masakralne vo vnutri. A keby aj nahodou bolo tak mozno by som sa pokukal po nejakom motore za 200e a za 100e ho dal niekomu prehodit a jazdil by som dalej
Za sto euro prehodit motor?...to ti ani v Moldavsku nespravia za tie peniaze. Netrep somariny.

Co sa temy tyka, opravu ti nikto nevycisli vopred. A to je na tom to riziko. Pokial by ta to vyslo komplet za 500-600 eur ako pises, tak ho daj opravit.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Všetko je to o tom či autoservis prizná reálnu cenu opravy alebo ťa oklamú a potom je cena opravy len na ich fantázií.
kalias
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 21.08.2010 16:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalias »

Ako uz v mnohych, mnohych temach bolo 1000x napisane. Pri mnohych opravach servis nevie odhadnut cenu oprav pokial sa do nich realne nepusti. Bez toho aby niekto ten motor "neotvoril" sa neda zhodnotit rozsah poskodenia. A teda realna cena za opravu sa zisti az pri samotnej oprave. Tiez mam aktualne auto nepojazdne kvoli immobilizeru. Na slovensku za diel 80 eur, po tyzdnovom zjednavani za 50 a este sa tvarili ako :3906: . To ma nastvalo, objednal som z Polska kluce, transpondery, spinacku, immo vratane postovneho za 15 eur. A nie, cez nenazraneho chlapika z autoxxx to neslo. Och uz cakam ako dostanem ban a kazdy sa ho zacne zastavat, lebo vsetci od neho beru diely a inak to nevedia. Vitajte na Slovensku :2f93:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

preco by mal byt nenazrany? Je to jeho praca a investoval do toho nemale peniaze takze nemoze byt charita aby objednaval takym ako si ty zadarmo. Skus ty zorganizovat taku stranku a vsetko okolo toho ci to dokazes. Ja objednavam od neho roky a nemam problem. Ak sa ti vidi dat niekomu 10e proviziu vela zato ze ti zadovazi tovar 1000km od domu a vylozi ti ho doma tak si riadne mimo. Zato ze mu zavidis ze sa mu dari tak si mozes sam. Netreba si objednavat 15eurove veci a cakat ze ta vyjdu doma 16e. Treba objednavat 200eurove take co u nas stoja 1000e alebo sa dokonca nedaju vobec zohnat a potom treba vypisovat ci si odmenu zasluzi alebo nie. To ze ides u nas do obchodu a kupujes veci na ktorych obchodnicu maju velku marzu ti nevadi a pritom nemaju ziadne starosti len tovar naskladnit a tebe predat. Ale to ze ti niekto za malu proviziu zozenie a doma vylozi tovar zo zahranicia ti vadi. Mne ked niekto povie ze mu mam cez neho objednat z polska veci tak mu na rovinu poviem ze chcem za to 20e [pritom Dusan ma na tom napriklad len 5e] a nikto ani necekne a je spokojny ze mu to objednam. Nie kazdy obracia 50centov v ruke 10krat ale je vela ludi co zi vazia ze aj tak aj ked zarobim ja aj Dusan este stale aj tak usetri hocikedy aj 100e. Na zaver asi tolko ze ja ti zavolam ako cudzi clovek ,,objednaj mi prosim ta cez tvojho dodavatela suciastok svetlo na octaviu,,. Co urobis? Objednas mi ho a das mi ho za tvoj nakup?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

kalias napísal:
patko1 napísal:
Za sto euro prehodit motor?...to ti ani v Moldavsku nespravia za tie peniaze. Netrep somariny.
Ja za to nemozem ze ty si nemozny a zijes neviem kde asi v pastikarove a za vymenu takeho motora by ta zodrali z koze. U nas v Detve ti dam aj na troch ludi hned cisla co ti to za 100e prehodia [samozrejme bavime sa o vybrati motora a zalozeni druheho a veci len priamo s tym suviciase cize nie nejake pretesnovanie alebo vymena rozvodov a podobne popritom, kedze nejdeme robit generalku ale ide nam o len co najlacnejsie spojazdnenie auta ktore uz asi aj tak milon km pred sebou nema]. Niektory ludia si pracu este stale vazia a aj peniaze a ak je tebe 100e na ruku za den malo tak tvoj problem a chod robit do T.e.s.c.a za 500e na mesiac. A ten motor za den musis prehodit aj ked nechces, nie je to nejak zlozity motor a milion specialit okolo neho.
eidurcoconut
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 13.06.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eidurcoconut »

dakujem Vam za odpovede vsetkym, potvrdilo sa co som aj myslel. Ta cena 500-600€ nie je len tak z brucha, pocitali sa nove ventily, rozvody, hlava myslim atd..

Mp3turbo, rozvod mal predpisanu vymenu 5 rokov a bol tam asi o necele 3 mesiace dlhsie :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

U ná sa dzedzine výmena motora kus za kus v troch autodielňach 100eur , Šurany dve autodielne 100eur ,NZ 90eur . Mne sa to zdalo vela tak som si ho prehodil sám. Nabúrané ventily po skočení rozvodu v NZ za 400 eur aj s celkovým repasom hlavy u velmi dobrého mechanika. Auto WV Polo benzín. Fiaťácka 1,2 8V celý motor za 100eur, vyberal som si z 5tich ponúk na Bazoši, nakoniec som ho zjednal za 70 holý motor. Lagun je jak nakakaných takže velmi drahšie nebudú. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných