Renault Laguna - nemá výkon

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...O týchto motoroch je známe,že sú veľmi citlivé na čistotu paliva,tak by som dal všetko čo sa toho týka do poriadku-od nádrže,čerpadla,potrubia až po vstrekovače...
rockerao
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.07.2013 19:41
Zdieľať na Facebook

presuvník

Príspevok od používateľa rockerao »

Zvuk ako diesel na voľnobeh je príznakom opotrebovaného presuvníka vačkovej hriadele, je to v podstate ozubené koleso v rozvodoch. Ak je veľmi opotrebovaný môže spôsobovať aj slabý výkon, tak by som ti odporučil začať tam. V renaulte stojí 219€, inak sa dá zohnať u nás asi najlacnejšie za 147€, ak chceš tak napíš správu, pošlem ti link.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...No neviem,ale keď som mal opotrebovaný presuvník vačkovej hriadele,tak mi motor klopkal,aj to len keď sa úplne zohrial...
rockerao
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.07.2013 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rockerao »

áno a keď klepe tak ten zvuk pripomína starý diesel:



mimochodom, tie motory háklivé na kvalitu paliva boli priamovstrekové IDE 2.0, ale mali 102kw (kód motora F5R), pričom v tomto prípade ide o 99kw motor, čiže by to mal byť klasický 2.0 16v (kód motora F4R) ktorý s týmto nemal problémy a je bezproblémový. Jediná problematická súčiastka je spomínaný presuvník.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných