Renault Laguna ll - startovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miro1886
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 18.02.2015 16:53
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna ll - startovanie

Príspevok od používateľa miro1886 »

potrebujem pomoc :41c2: nejde mi nastartovat laguna 2 dci 88ke rv 2004 vsuniem kartu vsetko nacita ako ma ale gombikked stlacim tak len tukne nenatoci starter co to moze bit vecer este fungoval rano uz nie nic nevipisuje chiby ziadne :41c2:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

renaultky v takomto pripade zvyknu aj vyhodit nejaku chybu na budiku ak je nejaka zavad v systeme [citacka karty alebo tak]. Ak nic nevypisuje tak skontroluj baterku. AK je OK tak mozno starter alebo silove kable popozerat.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Volant odomyka? Ak neodomkne je to zámok volantu. Ak nie tak skontroluj či v motorovom priestore nezateká. Mne tieklo rovno na riadiacu. Po pohýbaní hned nabehlo. Od kedy som to utesnil, vyčistil kanáliky tak sa to nezopakovalo ani raz.
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

ahoj,u mna to iste a bolo to baterkou.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Známemu robilo to isté, a bolo to štartovacie relé. Oprava stála 10€. Stalo sa mu to pri 220000km. Tak isto všetko nabehlo, a pri odpálení ani ťuk. Zameral by som sa na to relé.
miro1886
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 18.02.2015 16:53
Zdieľať na Facebook

Odpoved

Príspevok od používateľa miro1886 »

No mne to robilo uz o leta musel som vytahnut kartu a znovu zalozit a tak chitilo ale teraz uz nie no ja nemam krit pod motor mozno ze voda zateka na magneticku cievku? Alebo? lebo ani nenatoci len tukne a znovu nacitava kartu
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

ahoj,ešte ma tak napadlo,niekedy treba podržat tlačitko,to vtedy ak je v čítačke zlomená taká plast.pačka..skús pri štarte dlhsie držat start.
možno to nie je ono ale za pokus to stoji.
Ešte k tej baterke,tiež sa mi stalo že všetko naskočilo budiky a tak a len cvaklo a nič,baterka nebola uplne vybita a aj tak nenaskočilo,po vymene ok.
rockerao
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.07.2013 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rockerao »

Pridávam sa k predchádzajúcemu príspevku, len doplním, že keď podržíš tlačítko a naštartuje tak je zlomená prvá poloha karty (zistíš to aj tak, že keď zasunieš kartu cca do polovice tak by sa ti malo zapnúť rádio ak je to ok).

Môžeš mať ale zlomenú aj druhú polohu karty, vtedy nenaštartuješ vôbec, ale to by ti nenabehli ani kontrolky. V každom prípade oprava trvá cca 10 minút, potrebuješ kúsok plastu (ideálne eska pásku) a sekundové lepidlo. Na nete je dosť návodov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných