Renault Laguna ll - benzín klepe - zdvihátka alebo presuvník

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rockerao
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.07.2013 19:41
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna ll - benzín klepe - zdvihátka alebo presuvník

Príspevok od používateľa rockerao »

Zdravím, kúpil som renault laguna 2, 1,8 16v, benzín. Po zahriatí klepe na voľnobehu ako diesel. Čo zisťujem po fórach môže to byť buď presuvník vačky alebo zdvihátka ventilov (hydroštely). Čítam rôzne názory, jedni tvrdia že presuvník klepe za studena a hydroštely po zohriatí, inde zas naopak - presuvník klepe za studena na megane a na lagune je vraj inej konštrukcie a klepe teda po zohriatí. Po naštartovaní je motor tichý, počuť ale niečo ako vysávač (akurát o dosť tichšie, ale ajtak je to dosť počuť), niekde som čítal že laguny zvyknú mať hlučnejšiu vodnú pumpu, neviem či je to ono alebo niečo čo by mohlo mať súvis s klepaním... riešili ste už niekto niečo také na lagune?

Celkovo má motor dobrý ťah a za jazdy nič nepočuť. Viete mi teda poradiť?
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Môže to robiť remenica vačkovej hriadele z variabilným časovaním,ktorá to robí len pri zohriatom motore...Mala by sa meniť vždy pri výmene rozvodu...
rockerao
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.07.2013 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rockerao »

no ved to je presuvnik nie? :D
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Áno-tým som chcel povedať,že to robí za tepla...
rockerao
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.07.2013 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rockerao »

ok, ďakujem za názor. V servise mi ale povedali, že presuvník sa ozve zvyčajne pri naštartovaní, pár sekúnd by mal na studeno "rachotiť". vieš toto potvrdiť alebo vyvrátiť? lebo mne nič také nerobí (resp. nevšimol som si)
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Mne to klopkalo len pri zohriatom motore-po naštartovaní nikdy...Mal by si sa spojiť z bývalým majiteľom a spýtať sa ho či nevie kedy mu menili rozvod a hlavne čo...Neverím že aj tú remenicu,pretože orig stojí do 400 eur,čo je hodnota 2 výmen rozvodu /bez nej/...
rockerao
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.07.2013 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rockerao »

v servisnej knizke mam napisane "rozvody - 200 xxx km (2013)" - ale neviem ci vtedy boli menene alebo mali byt menene, ale predpokladam ze boli (teraz ma najazdene 229 tis.) ale nepisal to predavajuci ale ten co to mal este pred nim. O presuvniku sa ale nepise nic

este rozmyslam tak, ze spravim vymenu oleja a preplach motora. co citam, ak by to boli zdvihatka tak toto by malo troska pomoct (trochu to precisti ak su zakarbonovane). Ak by to teda zmiernilo, vedel by som ze treba menit toto, ale to neurobi nic tak budem vediet ze to je presuvnik. Preplach motora a vymena oleja kazdopadne neuskodi, aspon si to myslim.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

zdvihatka malokedy klepu VSETKY cize ak ma niekto dobre usi a zaroven vie ako popocuvat, tak ma jasno kde je problem...

presuvnik = variator = to tucne ozubene koleso na vacke a trebars aj ako pise vojto
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

napis SS a mozno najdem ten variator doma, len nemozem na pockanie
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
rockerao
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.07.2013 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rockerao »

cize presuvnik bude klepat pri rozvode a zdvihatka inde, dobre to chapem?

a ten presuvnik mas novy? a na 1,8 16v?
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných