Renault Laguna - kompletná výmena bŕzd

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mat84
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 12.06.2015 20:37
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna - kompletná výmena bŕzd

Príspevok od používateľa Mat84 »

Zdravím, potreboval by som poradiť pri výbere bŕzd na Renault Laguna I. Je to 21 ročné auto ale ak sa na ňom nič závažnejšie nepokazí, plánujem si ho nechať ešte aspoň 2 - 3 roky a brzdy už potom nechcem riešiť. Jazdím na ňom väčšinou po meste ale niekedy vyrazím aj na dlhšiu trasu a v priemere najazdím 8 - 9 tisíc km ročne.

Najlacnejšie som našiel značky maxgear, kraft automotive, a.b.s. a pod.. Keby som sa rozhodol pre tieto značky tak ma to dokopy aj vpredu aj vzadu výjde na 85€. Máte s týmito značkami nejaké skúsenosti? Nenašiel som na ne nejaké rozsiahlejšie recenzie.

Ďalšia z alternatív sú značky jurid a meyle. Na tieto značky som videl aj pozitívne aj negatívne recenzie. Dozadu by som dal komplet jurid a dopredu kotúče meyle a platničky jurid. Máte skúsenosti s takouto kombináciou ? Cena by bola 102€. Rozhodujúca je hlavne cena ale nerád by som kúpil šunty ktoré bude treba za rok vymeniť. Značky ako zimmerman, ate, ferodo sú už pre mňa drahé, preto rád privítam vaše skúsenosti z cenovej kategórii 100 - 120€ za komplet.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

aj zlisovana cinska slama ti vydrzi ten predpokladany najazd 30 tisic km, takze znackou by som sa netrapil, kup to najlacnejsie.
Komplet brzdy, to neznamena len kotuce a dosky vpredu aj vzadu. Treba pozriet stav piestov, prachovky, voditka, klzne plochy ulozenia dosiek a vymenit brzdovku. Na 21 rocnom aute by som sa stavil, ze to nebude len na ocistenie, ale bude potrebna vymena niektorych tych dielov. A tie drobnosti v sucte mozu byt aj v cene dosiek s kotucmi, takze treba s tym pocitat, neulakomit sa, lebo tu budu temy, ze nove brzdy piskaju a pridieraju sa.
Inak otazka, preco chces menit vsetky tie diely? Ak chces setrit, tak by som vymenil len to, co naozaj treba. Sanca, ze su zle vsetky tie veci naraz, je nulova.

Neviem, aky mas motor a ci je tam rozdiel na brzdach, ale ja vidim na 2.0 benzin dosky+kotuce za 52eur, takze pozri ineho dodavatela.
Mat84
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 12.06.2015 20:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mat84 »

Samozrejme rátam aj s tým že bude treba vymeniť aj niečo druhé preto by som nerád zbytočne investoval. Potrebujem to vymeniť na oboch nápravách lebo kotúče sú už skoro úplne zodraté a platničky majú už 3 roky tak to rovno vymením naraz. Motor je to 1.8 ale rozdiely v brzdách nie sú žiadne, aj na diesle sa dávajú rovnaké. Môžeš napísať akú sadu si našiel za 52€?
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

kotuce
KRF6055000 12,55
MAX190766 14,65... pripadne KRF6045110 18,49, nech je rovnaka znacka

platne
KRF6015090 10,67
KRF6005090 13,21

v sucte 51,08, alebo 54,92, ak budu kotuce rovnakej znacky kraft ako vsetko.
Ci to naozaj sedi na tvoj voz si prever, reklamu nerobim a nic z toho nemam.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Momentalne mam skusenost s velmi lacnymi kotucmi abe na trasuce brzdy na octavii 1...zaujimave netrasu kotuc 16,5€
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

ABE sa začalo používať tam,kde chcel gazda egalizovať kotúče,ono majú nižšiu cenu než to sústruženie.Medzitým sa ukázalo že s nimi vlastne nikdy nie problém dokonca ani tam,kde iné značky pohoreli.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

30000 odbehnute, ani nevim ze su tam :-), uvidim kolko doziju, ale zatial ziaden dovod priplacat jedno euro nad abe nenachadzam...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pokiaľ planuješ bežne jazdiť po SVK, tak si tam daj aj brzd.doštičky vystružlikané z kuprexitu....

No pokiaľ by si niekedy išiel do Alp a potreboval by si zbrzdiť v 16% klesaní v serpentínach,
a na dlžke nejakých 8-10 km zklesať cez vyškový rozdiel 1500 m ,tak tam by si sa čudoval ...
Pokiaľ by si to šťastne zvládol z najlacnejšími kotúčmi a doštičkami... :3c90:
Mat84
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 12.06.2015 20:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mat84 »

Našiel som za dobrú cenu na prednú nápravu sadu jurid. Kotúče aj platničky za 48€, a dozadu by som dal najlacnejšie maxgeary. Dokopy za všetko do 90€. Asi to takto aj objednám.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Vždy musíš dať rovnakú značku kotúčov a dosiek.jurid je dobrá značka vo svicarskych neautorizakoch dávajú jurid alebo ate zvyšné značky mali reklamácie prestali to nakupovať.to iste autobatérie Honda autorizak predávajú len Banner a Varta.zvysok boli reklamácie.
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Pani, toto tu citam stale dokola, ze treba davat iba rovnakeho vyrobcu kotucov aj platniciek. Podla mna je taketo odporucanie na urovni "vzduchovy aj olejovy filter musi byt od rovnakeho vyrobcu" alebo "pneumatiky Miechelin iba na disky Michelin".

V zlozeni platniciek este moze byt rozdiel, ale kotuce su vzdy iba liatina. Rozdiely v kvalite su ocividne ale tam je to skor o rovnomernom chladnuti po odliati a naslednom sustruzeni, nejakej protikoroznej ochrane, alebo frajerskych dierkach v kotuci a pod.

Moze mi niekto povedat, co sa stane, ked dam Zimmerman platnicky na Meyle kotuc? Zadrie sa vodna pumpa? Prsakne celne sklo?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Miso je to vyskusane ako optimum ;-), nic sa hned nestane, ale mozes mat :41c2: kombinaciu makke tvrde, trvde makke, tie zmesi nepasuju atd moze to piskat, proste najlepsie kupit sadu jak to predavaju spolu, ale ne len prebalovaci, ale taky co aj ten vyvoj akysik robia...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Tak toto je u nás nemožné.u druhovyroby.priklad ate kotúče sú za 40euro kus alebo 80euro kus.to drahšie bude lepšie menší predpoklad že to bude fejk?kto to má vedieť.

misov50 môže sa stať ako aj mne že za studena stlačís pedál a 3sekundy brzdis očami a až potom brzdy začnú fungovať.nic nezaberaju.podalsie u nás sa predávajú kotúče v balení po 2kusy.kedysi sa predávali po kuse a to bola iná kvalita ako dnes.kombinacia dobrý kotúč dobrá doska nikto nevie nikto nemá naštudované tie značenia cisla.musis sám experimentovat
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ked mate este origo kotuce, tak si tiez kupite predrazene origo platne, aby to bolo rovnake? Samozrejme, ze nie. Takze by som nad tym nespekuloval. Kupit najlacnejsie a tesit sa z usetreneho eura.
A myslim, ze tu boli aj temy, ze piskali aj kombinacie od rovnakeho vyrobcu.
Mat84
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 12.06.2015 20:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mat84 »

Už som objednal na predok jurid a na zadok maxgear, dokopy za 93,50€. Keby som dal aj dopredu tie maxgeary, tak to vyjde asi len o 6€ menej. Takze celkom dobra cena.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných