Renault Laguna III 2.0 dCi - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zotyo23
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 02.03.2016 10:21
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna III 2.0 dCi - skúsenosti

Príspevok od používateľa zotyo23 »

Nazdar ľudia, plánujem si v blízkej budúcnosti zaobstarať auto do cca 7000€. Rozmýšľal som práve nad Renault Laguna Gratour III 2.0 DCI. Ako je to so spoľahlivosťou? Aký motor by bol lepší? 2.0 alebo 1.5
Poprípade nejaké iné autá by ste vedeli navrhnúť. Pozeral som aj Octavie a Passaty.

Najstarší ročník 2008, najazdených cca do 200000km
zotyo23
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 02.03.2016 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zotyo23 »

Takže by som nemal vymýšľať nad wv a škoda? Je v pohode v tých 2.0 aj automat?
zotyo23
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 02.03.2016 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zotyo23 »

Mám na mysli presne toto auto. Je to v pohode ponuka? 9.6 v meste, nie je veľa?
http://renault-laguna-grandtour.autobaz ... 61101.html
urbanek
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 12.06.2007 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa urbanek »

Ten motor je super, tomu sa nemoze kultivovanostou, spolahlivostou a vykonom rovnat ziaden iny dvojliter s tych rokov, wv bol vtedy jeden velky pruser. Automat je tiez super, ale zaujimal by som sa ci v nom bol meneny olej. Pri tych km by mozno bolo dobre preventivne vymenit salky ojnicnych lozisk v motore. Motor ma dobru retaz a vodou chladene turbo. Laguna 3 je celovo dobre auto, len k niektorym veciam je servisne zly pristup. Spotrebu mam dlhodobo kombinovanu 6,3 litra. Dobra volba. WV z tych rokov sa vyhni oblukom.
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

Za tu cenu lagun lepsie auto nenajdes,motor super,ma to retaz a meni sa iba sponovak pri 160tis km a retaz je doporucena menit pri 300tis.km,podvozok 2xsilnejsi ako v L2,takze zase super,fap v pohode.a automat tiez je tam japonsky aisin ale olej treba tiez menit.Ja hladam take pre zenu ale trochu lacnejsie a s 4controlom.1,5dci neber teraz riesim z renaultom motor,ocovi skocil rozvod ma to 5,5r a 60tis.km a nechcu to uznat lebo nebol na 1prehliadke.Ale sami povedali,ze je tam konstrukcna chyba kladky,ze boli aj zvolavacky a menili sa ale na jeho sa to nevstahovalo.Fluenca uznaju lagunu nie nerozumiem im.Ze aj ked to uznaju za robotu vymeny motora chcu 1200e.Inak,ze 4000e aj z druhym motorom.Rozvody su predpisane menit 6r a 160tis.110kw je taky stred.Ja mam 2,0T GT benzin 150kw tak mne sa ta 1,5 zda slaba ale clovek by si zvykol.
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

Podla testu autobild,neni to nemecke tak ma vadu ako vsetky ostatne nenemecke auta.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Pekne, len skoda ze automat...
zotyo23
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 02.03.2016 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zotyo23 »

Tie prasknuté steny som sa nie veľmi dočítal. Skôr tie ložiská odchádzajú na 2.0. Pri 1.5 od roku 2011 to nejak doladili.
Takže sa oplatí ísť do tej Laguny?!
zotyo23
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 02.03.2016 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zotyo23 »

urbanek napísal:Ten motor je super, tomu sa nemoze kultivovanostou, spolahlivostou a vykonom rovnat ziaden iny dvojliter s tych rokov, wv bol vtedy jeden velky pruser. Automat je tiez super, ale zaujimal by som sa ci v nom bol meneny olej. Pri tych km by mozno bolo dobre preventivne vymenit salky ojnicnych lozisk v motore. Motor ma dobru retaz a vodou chladene turbo. Laguna 3 je celovo dobre auto, len k niektorym veciam je servisne zly pristup. Spotrebu mam dlhodobo kombinovanu 6,3 litra. Dobra volba. WV z tych rokov sa vyhni oblukom.
Rozprával som sa majitel, olej mení každý rok. Teraz bol menený v januári. Nosil ho do autorizovaného servisu, má komplet servisnú históriu.
urbanek
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 12.06.2007 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa urbanek »

Tie praskajuce steny su nezmysel a vymysel. Kludne by som isel aj do toho konkretneho ak ma dohladatelnu historiu. Presne ako napisali vyssie prevodovka je aisin jatco - japonska 6 stupnova v tej dobe najlepsia, radi tak tichucko ze viem kedy preradila len podla otackomera. Za tie peniaze ani radovo do 10000 sa nic lepsie kupit jednoducho neda, nakolko Renault ma medzi ludmi trochu posramotenu povest vdaka motorom ako 2,2 a 3,0 dci a poruchvej elektronike v rocnikoch do 2006. Motor 2,0 je vyvinuty v spolupraci s nissanom a je uplne o inom + Renault sa snazil napravit povest laguny nakolko laguna 2 nebola najspolahlivejsia. Motor 1,5 dci by som nebral, je do toho auta slaby a je len priemerne spolahlivy.
urbanek
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 12.06.2007 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa urbanek »

Este by som sa kludne pozrel aj po Sceniku 2 a 3 kde sa tato kombinacia motoru a prevodovky tiez vyskytuje aj ked vzacnejsie.
zotyo23
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 02.03.2016 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zotyo23 »

Okej, tak určite pôjdem do Laguny 2.0, len ešte neviem či zoberiem automat alebo pôjdem do manuálu. Nejak sa mi zdá veľa 9,6 v meste. Síce je pohodlnejší, ale je to veľa. :41c2:

Scenic sa mi ako auto nepáči, nie je to môj vkus. Je to rodinné auto. Síce aj Laguna je combi, ale je podľa môjho gusta. Mám ešte len 22rokov a to pre mňa a pre priateľku stačí.
zotyo23
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 02.03.2016 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zotyo23 »

Tak aké auto odporúčaš ty?
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

no to si mu moc neporadil:-)))))))
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

zodpovedne si môže poradiť jedine človek sám.Nik iný nepozná jeho myslenie,dokonca často myslenie jeho ženy,nepozná situáciu v peňaženke ani mantinely,a o vkuse je škoda písať.
Lubo napísal pravdu,vždy si vyberiete zle.Radiť v tejto veci je úplný nezmysel.Ani tak jednoduchú vec,ako že čím viac elektroniky a automaty a asistenty a kraviny všeho druhu si vyberiete,tým ste na tenšom ľade.komu sa preborí hneď,komu nikdy.Čo tu chcete radiť ?!
Absolutná väčšina rozhodnutí je zlá,že to prizná málo ľudí je iná vec.Veď 90% opráv sú tie kde sa práve kúpilo auto a majitel ho teraz lepí a preklína.Často jediný ktorý o omyle vie,je jeho dvorný mechanik.v dobrom prípade,inak všetky dielne v okolí.Môžte vy ľudom radiť čo len chcete,minimum ich nie je hluhých.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných