Renault Laguna II - porucha vstrekovania

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pedzej
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.09.2011 20:08
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna II - porucha vstrekovania

Príspevok od používateľa pedzej »

Pozdravujem nadsencov lagun,
Mam renault laguna r 2001, 1.8 benzin + LPG, v poslednej dobe mi robi starosti, display vyhadzuje kontrolku s napisom „einspritzung defekt (porucha vstrekovania) a strieda sa s ESP defekt“. Motor pritom ide na 2000 otackach, plynovy pedal je neovladatelny – vobec nereaguje, autom je mozne jazdit iba radenim rychlosti.
Ked nastartuje, niekedy ide motor do 1 000 otacok a ak nepridam plyn tak skape. Ak auto rozbehnem, po chvili vsak opat naskoci stary znamy problem s poruchou vstrekovania.
Skusil som autorizovany servis renault, chybu nenasli.
Chcem sa opytat, ci ma niekto takuto skusenost, alebo ci vie poradit ako situaciu riesit?
Dakujem
Naposledy upravil/-a pedzej v 15.09.2011 20:59, upravené celkom 2 krát.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uvodny prispevok uz bol zeditovany a ziadny "Druhy" sa v nom nenachadza takze uz je nam tazko nieco pospekulovat.

dovolim si ale vyjadrenie ku klucovej veticke tohoto marneho boja:


"Skusil som autorizovany servis renault, chybu nenasli.



alebo viete co, radsej nedovolim. Vraj mam slusnu vychovu.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Boli tam okrem autorizáku ešte ďalšie dva servisy, ten druhý chybu na nejaký čas odstránil...
pedzej
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.09.2011 20:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedzej »

Hned po prvom prispevku mi bolo jasne, ze su to zbytocne informacie navyse :) btw, mechanika som oslovil opakovane, bez vysledku
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to nic nemeni na tom ze autorizovany servis [KTORY PRESNE? daj meno a adresu prosim] je banda tupych kretenov.

a u renaltu a oplu sa mi to potvrdzuje znovu a znovu a znovu a furt a furt a furt... cim to sakra moze byt ? Tento prispevok je sice anonymny a cele to moze byt vymyslene (nehovorim ze to tak je!) ale mam proste Y konkretnych kolegov a blizkych kamaratov ktori si picu v znaku nekupia uz proste len kvoli "kvalite" servisov. Nevedia odstranit piskanie brzd, tahanie do strany, opakovane zavady FAP filtrov su maximalne nad ich moznosti - to plati aj pre ine Jean-Pierre znacky, na Ivanskej ceste mali autorizovani chlapci z Peugotu na dvore 3/4roka jednu posratu 407cku 2.0hdi a kukali jak sprosti. Potom to zobral do ruky chlapec co ani nema diagnostiku na Jean-Pierre-Francois auta, vydrbal odtial fap filter, nalial do toho dva litre benzinu, podpalil a auto dodnes chodi cely rok.

Nesvietila kontrolka, autorizovanym chlapcom nic nevypisal pocitac = boli v prdeli jak jedla. Ze motor prdel a nemal kade kychat von nedokazali zistit. Takmer 2000eur u nich padlo a hovno vysledok, majitel ma napriklad krasne nove vstrekovace a uplne zbytocne.

ach jaj, zahovoril som.

KTORY AUTORIZOVANY RENOLT-JEAN-PIERRE SI NEDOKAZE PORADIT S JEDNOU POSRATOU PRIMITIVNOU 10ROCNOU 1.8BENZINOVOU MOTORIZACIOU ????
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
misko122
Príspevky: 654
Dátum registrácie: 25.05.2008 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misko122 »

keby sa to tu nahodou neriesilo priebezne az do konca napis potom co tomu bolo a hlavne kto to dokazal dat dokopy..
ale ak sa niekto nenajde tak sa mozno mp3 nasere a zobere doparady aj dalsiu znacku..inak diagnostiku mam k dispozicii u kamosa len s nou nevie nikto poriadne robit lebo je to akesi divne cele..Rclip.

moze to ale robit napr falosny vzduch v sani..hadica prasknuta a pod.mozno aj teplotne cidlo ale zacal by som kontrolou sania a jeho tesnosti..
6romo1
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 01.11.2009 22:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6romo1 »

Riesil som identicky problem r.laguna 1.8i 16v r.v.2002 v irsku kde pracujem jednemu rusakovi vysledok vadna skrtiaca klapka,po vymene jazdi uz viac ako rok bez problemov.A to sme dali starsiu z vrakaca.Aj ked v tvojom pripade mi vrta v hlave to LPG.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Divné veci.Že diagnostika nevypíše nič polopaticky a nedá zomnam vecí na výmenu (kto že by už dnes niečo opravil) ešte dosť ľudí nepochopilo.Logika už asi končí pochopením že čo človek zje,bude musieť aj von a bude treba stiahnuť gate..Do pytlíka tak niečo,čomu stačí k chodu dať trochu benzínu a vykresať iskru je v značkovom neriešitelná ?
V prvom rade popis chyby stojí tak za milú Jarmilu.Z takým popisom závady jedine k jasnovidcom nech doplnia opis problému.. Vieme čo je dobré ? Ak už nevieme čo je zlé ?
Platí chyba u oboch systémov,benzínu aj plyne ? Lebo na takúto otázku sa dá odpovedať jedine ........tam bude najskôr niejaká chyba ! Je to tak asi rovnocenné.
pedzej
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.09.2011 20:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedzej »

6romo1 napísal:Riesil som identicky problem r.laguna 1.8i 16v r.v.2002 v irsku kde pracujem jednemu rusakovi vysledok vadna skrtiaca klapka,po vymene jazdi uz viac ako rok bez problemov.A to sme dali starsiu z vrakaca.Aj ked v tvojom pripade mi vrta v hlave to LPG.

Jednoznacne vylucit podiel LPG na poruche zatial neviem, ale ked plyn vypnem a motor ide iba na benzin, situacia sa nemeni. Mozno pojde skutocne o skrtiacu klapku.
Dakujem
pedzej
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.09.2011 20:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedzej »

mhlavaty napísal:V prvom rade popis chyby stojĂ­ tak za milĂş Jarmilu.Z takĂ˝m popisom závady jedine k jasnovidcom nech doplnia opis problĂ©mu..
Ako bezny uzivatel auta mozem popisat, co hlasi PC auta a ake zmeny pozorujem ja. Ak by si ma vedel naviest nejakou dalsou vhodnou otazkou na podrobnejsi popis budem len rad:)
Robi to pri startovani, teda na benzin a ked vypnem plyn aj tak sa nic nemeni. Podla mna, ak plyn nezohral svoju ulhou niekde v zaciatkoch, tak teraz sa na poruche nepodiela. Plynovy system je skontrolovany - bez zavad.
pedzej
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.09.2011 20:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedzej »

misko122 napísal:moze to ale robit napr falosny vzduch v sani..hadica prasknuta a pod.mozno aj teplotne cidlo ale zacal by som kontrolou sania a jeho tesnosti..
kontrola sania a jeho tesnosti bola robena _ vysledok - nedobre tesnenie - vymena, porucha nadalej pretrvava.
6romo1
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 01.11.2009 22:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6romo1 »

Ta laguna v irsku robila presne to iste preto ma napadlo ti odpovedat.Na 99% skrtiaca klapka.Dosli sme na to po dvjdnovom skusani tesnosti vymene el.plynoveho pedalu,atd.Tie priznaky boli uplne uplne rovnake.
Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

6romo1 napísal:Ta laguna v irsku robila presne to iste preto ma napadlo ti odpovedat.Na 99% skrtiaca klapka.Dosli sme na to po dvjdnovom skusani tesnosti vymene el.plynoveho pedalu,atd.Tie priznaky boli uplne uplne rovnake.
aj to s tym obmedzovanim otacok bolo rovnake ci len ten pokles vykonu ?
Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

King Diamond napísal:tak ten istý problém mám už dlhšiu dobu i ja na Lagune II 1.6 LPG VIALLE, takisto si s tým neviem rady, pokiaľ si došiel na konečnú závadu v čom bol pes zakopaný, daj prosím vedieť tu na fore alebo cez SS.
rozdiel medzi mojou lagunou a tvojou jedna sestkou je v tom ze tvoje nie je priamo vstrek . cize tym padom by to nemalo byt vo vstrekovacoch ale ako tu bolo povedane moze to byt v skrtiacej klapke .
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných