Renault Laguna II - nerozsvieti palubovku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna II - nerozsvieti palubovku

Príspevok od používateľa cherokee »

caute, som tu zasa z dalsim problemom. na 2 lagune r.v.2007 uplne skapala pristrojovka, karta, kontrolky, motor.... proste ked vlozim kartu tak len 3 krat ”zatuka” motorcek od zamku volantu ale nic viac sa nestane, kontrolky nenaskocia, proste sa nic nestane. napichnut to nejde kedze nejde ”zapnut klucik” co by to mohlo byt?dakujem
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ake je napatie akumulatora? Alebo rovno nahod nabijacku alebo startovacie kable a k tomu druhe auto.
cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

kable vraj skusali, ale vyskusam pre istotu aj ja.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Chcel som povedat, ze mas asi vybitu baterku. Susedovi urobila laguna to iste pri vybitej baterke.
cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

neni, nepomohla ani velka nabijacka. takze niekde inde bude zrada, len kde zacat ked nejde napichnut. poistky sme premeravali, su dobre. nemohol sa zaseknut motorcek co odomyka volant? lebo neni pocut ten zvuk typicky ako pri normalnom odomknuti volantu. len to tam cvaka ale ovela menej ako ked to fungovalo.nema to suvis s tym ze ked neodomkne respektive nedostane BSI signal od toho motorceka ze je volant odomknuty tak ze nespusti kontrolky a tym zabrani startu? koli bezpecnosti?fakt neviem co stym.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Musi to takto fungovat je to na vsetkych ktore maju elektronicky zamok volantu kym nema info o odomknuti nie je start, nema dovolit nastartovat a dovolit autu ist so zamknutym volantom. Ak je tam pocut zvuk ako sa snazi odomknut volant treba skusit nieco ako trhnut volantom ked to chce odomykat volant, ci to nie je len zaseknute a tam nie je taky silny motorcek aby to vladal cez odpor potiahnut. Alebo je mozne poskodenie v zamku volantu a kym nema jasny signal o odomknuti nepusti dalej.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Kamarati na Renaultoch zamok volantu vyradili, lebo s tym mali problem. Myslim ze urezavali ten jazycek co zapadal do volantovej tyce. Zacal s tym jeden, co mal obrovske problemy auto nalozit aj na odtahovku, kedze mal vytocene kolesa.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Čítačka karty, alebo štartovacie tlačítko. Dve najporuchovejšie veci na týchto modeloch. To mám od chalana čo mi pred dvoma týždňami kodoval novú kartu. Aj moja je už na pol ceste, lebo kontrolky sa majú rozsvietiť po vložení karty, u mňa treba ešte zmačknúť tlačítko.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Ale to je len jeden mikrospinac a neverim, ze kutil tvojich rozmerov to neda…
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pokial mi to funguje tak na to ani nepozriem. :40bd: Toto auto je absolutne mimo mojich životných skúseností a priorít. Ja vždy vravím, že je to babička, ktorá si po postavení dvoch domov u nás už len dôchodkuje. :40bd: Okrem doliatia vody do ostrekovačov tam nie je šanca niečo špekulovať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Laguna 2 je veľmi podarené auto :) hlavne do FL staršie ročníky

-Zámok volantu treba dať emulátor
-Šachta na kartu je často znečistená + zlomený jazýček
-Excelentná izolácia na kábloch v motorovom priestore to iba podtrhuje
- UCH jednotka sem-tam zabudne na Immodáta
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

xentry napísal:Musi to takto fungovat je to na vsetkych ktore maju elektronicky zamok volantu kym nema info o odomknuti nie je start, nema dovolit nastartovat a dovolit autu ist so zamknutym volantom. Ak je tam pocut zvuk ako sa snazi odomknut volant treba skusit nieco ako trhnut volantom ked to chce odomykat volant, ci to nie je len zaseknute a tam nie je taky silny motorcek aby to vladal cez odpor potiahnut. Alebo je mozne poskodenie v zamku volantu a kym nema jasny signal o odomknuti nepusti dalej.
ok skusime pozriet ten zamok volantu
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nedavno si riesil RJ motora,urcite je v poriadku?UCH spozna kartu?Po vlozeni karty musi prvy mikrospinac cvaknut,co vidis na diagnosrtike,nato netreba zapalovanie aby diagnostika fungovala na citacku kariet.Ako spominal jaro,najcastejsia porucha je zlomeny jazycek vo vnutry citacky.
cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

rj bolo na citroene. ano jazycek je zlomeny ale nepomoze ani ked ho stlacime. aj tak nerozsvieti palubku.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Čítačku kúpiš za 20 eur , tlačítko za 10
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní