Renault Laguna II 1.8 16V - vysoke otacky pri starte

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

eidurcoconut
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 13.06.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna II 1.8 16V - vysoke otacky pri starte

Príspevok od používateľa eidurcoconut »

Ahojte, chcem vas poprosit o radu pri mojom probleme.

Jedna sa o Lagunu II 1.8 16V, rok 2001, nabehane 195 000km. Auto preslo prednedavnom vacsim servisom kvoli skocenemu rozvodu - generalka hlavy, nove rozvody s vodnou pumpou, olej, filtre atd.. Pokial boli vonkajsie teploty na 10°C tak nebol ziadny problem, s autom som jazdil opatrne, kedze bol rozoberany motor. Ked sa teploty zacali blizit nule tak pri prvom rannom starte zacali volnobezne otacky startovat samy od seba - najprv na cca 3000, a cim bolo chladnejsie tym to bolo horsie, aktualne pri -10°C rano vyletia na 4000 pripadne viac. Auto na plyn reaguje, takze sa hned rozbieham aby sa otacky znizili. Pri preradovani este za studena otacky pri vymacknutej spojke behaju od 1200 do 2300 hore dole. Akonahle sa auto zahreje staci zastavit a na neutrale pomaly volnobezne otacky klesnu na tych obvyklych 850 +/-.

Som objednany do servisu na vycistenie skrtiacej klapky a prislusenstva a vymenu tesneni klapky. Napada Vas este nejaky iny dovod ? Preventivne som do benzinu pridal aj aditivum, aj som natankoval 99 oktan, ale problem pretrvava.

Zaujimave je ze ked aj auto vychladne po prvom rannom starte a idem s nim povedzme o 5 hodin tak sa problem neopakuje.

Za vase rady vopred velmi dakujem !
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných