Renault Laguna - hucanie loziska

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

davidTJ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.01.2012 17:46
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna - hucanie loziska

Príspevok od používateľa davidTJ »

Zdravím páni,

Prosil by som vás o radu.Auto je Laguna 1 1998 2,0benzín

Pri ľavotočivej zákrute, napr. pri prejazde kruháčov, počuť hučanie od pravej prednej strany auta ako od odchádzajúceho ložiska. Problém je v tom že to robí iba keď mám zošliapnutý plyn, iba pri záťaťi. Akonáhle dám dolu nohu z plynu tak to prestane úplne.

Prejavuje sa takto vadné ložisko? Pod plynom hučí a pri ubratí prestane? alebo pri určitej rýchlosti hučí rovnako či mám plyn zošliapnuty alebo nie?

Ďakujem.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Vadne lozisko sa neprejavuje iba pri pridavani plynu,huci to aj na neutrali(bez pridavania plynu) pri zatacani do zakruty a pod..tu nemusi byt problem s loziskom kolesa,skontroluj si podvozok,skor by som si typol problem s poloosou
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Tak tak, najskôr poloos. Poviem jednu svoju príhodu. Mám Scénic 1. generácie 1.6e. Ked som zatáčal doprava, veľmi niečo búchalo(ked som príliš otočil volantom do strany), až raz dobúchalo a vypadla mi poloos. Tak sa to zanieslo do opravy a mechanik sa nestačil diviť. Bola tam poloos z Clia 1.2!!! ktorá je samozrejme kratšia,tenšia. (Pozdravujem toho čo do toho predtým babral). Tým pádom sa to pri točení a pridaní plynu vysunulo a auto samozrejme zastalo. Našťastie sa to stalo 10 metrov od domu, takže som auto dotlačil na neutrál, nechcel by som aby sa mi to stalo na rušnej križovatke počas špičky :D
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ale veď na poloosi nemá čo hučať. Keď je zlá poloos (homokinetický kĺb) tak pri zatočení sa to zvukovo síce prejavuje, ale to má ďaleko do ložiskového hučania, ako si to tipol aj zadávateľ témy.
Sám som sa s tým nestretol, že by ložisko kolesa hučalo len pri zošliapnutom pedáli plynu, to skôr by mohlo sa tak prejavovať ložisko v prevodovke, napr. výstupné ložisko diferencialu, ale cesty božie sú nevyspytateľné, ako sa hovorí.
Ja by som ešte skúsil vylúčiť tú prevodovku, simulovaním rôznych podmienok jazdy.
davidTJ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.01.2012 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidTJ »

Chlapi, buchat to nebucha vobec ani nepraska ako homokinetak. Je to hucanie ako lozisko, ALE dnes sim to skusal na velkom kruhaci. Idem cca 30km/h na trojke konstantne. Bez plynu nehuci nic, zosliapnem plyn len na 10% a huci to uz tym klasickym hukotom loziska. Staci ze mam uplne jemne natoceny volant a hemne zosliapnuty plyn, pri vacsom zosliapnuti plynu sa hukot nezvysuje :41c2: Som uz blby z toho...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ibaže pravá poloos má predlžovaciu os z ložiskom v domci,a keď ho obvykle mením tak sú v ňom guličky už kockaté
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

pretoze to spojovacie lozisko vacsinou nikto nemeni ani ked musi vymenit homokinetak, preto byva uplne rozpadnute....
davidTJ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.01.2012 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidTJ »

Rad by som to lozisko pozrel...ako zistim ze je zle? Da sa to zistit v dom. Podmienkach alebo to treba rozobrat?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Zistíš či má vôlu rukami .
davidTJ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.01.2012 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidTJ »

Ok tak cez vikend by som to pozrel.

Inak este otazocka kde to lozisko zozeniem? Pozeral som uz viem ako vyzera len hladam na eshopoch s dielmi a nemaju to...skusit origo renault?

Samozrejme az po tom ako ziatim ze je chyba v nom
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kúpiš ho v napr v InterCars pod označením FE21985 (Febi) za cca 15.-
priemer 35 a 62,hrúbka 14mm
davidTJ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.01.2012 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidTJ »

mhlavaty: Perfekt, dakujem ti veeeelmi pekne :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných