Renault Laguna 1,8 16V, r.v. 1999

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

JULO9
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna 1,8 16V, r.v. 1999

Príspevok od používateľa JULO9 »

Ahoj vsetci mam problem s mojou Lagunou zastal som na semaforoch zrazu mi motor zhasol a od vtedy nejdem nastartovat. Mam pocit ako keby nemal motor elektriku a neodpali. Skontroloval som uz snad vsetko aj cidlo hornej uvrate.....nic ma uz nenapada co by mohlo byt este a navyse som v nemecku kde mam aj pokazene auto poradi niekto co by som mal este pozriet? Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zhasol ticho,alebo zo seba vydal nejaký zvuk ? Myslím tým na rozvody.Lebo to jedno je kritické,ostatné veci ničím vážnym nehrozia.Schopnosť odstaviť motor z okamžitou účinnostou vie v prvom rade čidlo kľuky,jeho signál je nenahraditelný a kľúčový.Čidlo vačky v momente keď už motor ide nie je prakticky potrebné.Teda do ďalšieho štartu.Ďalšia vec je výpadok čerpadla paliva v nádrži.Čiže pri otvorenom tankovacom víčku treba jasne počuť že ide.Ak nie,dá sa bežne prebrať k životu na dojazd pobúchaním palivovej nádrže odspodu,ak sa rozbehne,je vyhraté.Tieto veci sú asi základné.
JULO9
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JULO9 »

zhasol bez hluku rozvody mam nove maju asi 10000km
JULO9
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna 1,8 16V, r.v:1999

Príspevok od používateľa JULO9 »

Ano ozve sa natlaci benzin skusal som aj odpojit trubku a zastartovat benzin tlaci tak toto to asi nebude menil som aj cidlo hornej uvrate a nic ako keby tam nebla štava... tak neviem
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

zacni od zaciatku - imobilizer,snimac kluky,atd,mas centralny problem elekktriky,,nie kutilstva typu sviecky,cievka,atd
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
JULO9
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna 1,8 16V, r.v:1999

Príspevok od používateľa JULO9 »

Dakujem vsetkym co mi napisali pekny den prajem
kalimero22
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 24.01.2009 00:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalimero22 »

ahoj,mam lagunu 2.0 16v,r.v.1999..ja som mal tiez tento problem-chcipla mi zo dna na den...to auto ma cievky na kazdy valec jednu..skontroluj,ci ti sviecky hadzu iskru..ak nehadze napr.jedna cievka,tak ich vymen medzi sebou-ak ajtak nehadze.tak bude asi chyba v RJ motora,z ktorej idu priamo kable kna sviecky..a v rj je to nejako tak,ze hadze iskru napr.1 a 4valec a 2 a 3 valec,no uz si nepamatam..
ja som mal chybu v RJ-na plosaku sa mi nasledkom skorodovania hlinikoveho obalu zvnutra ten nazbierany sajrajt dotykal uz plošáku a na tom mieste mi to potom odpalilo plosak...oprava nemozna-resp ukrutne draha a robili to az niekde v cechach...
ja som to riesil cez anglicky ebay-zhruba za 100e mi prisla druha rj aj s nakodovanym mojim motorom-a uz s odpjenym imobilizerom...nahodil som do auta a auto slape...
tak ak sa vtom budes vrtat,preventivne vyber a otvor tu rj,uvidis aky humus v nej bude...ked otvoris kapotu,tak je predu medzi baterkou a lavym svetlom..je to inak casta porucha tychto benzinovych lagun..potom napis,co si mal problem...
ta RJ vyzera nejak takto-siemens sirius a potom 10 miestne cislo...a ked by si to objednaval,tak presne to cislo napis a oni ti to nakoduju presne...

http://www.ebay.co.uk/itm/Renault-Megan ... SwHHFY~nSp

inak ak ti motor toci a neodpali,moze byt zasraty snimac klukoveho hriadela-je nad prevodovkou,odkrutis dva srovy na 10tku kluc,rozpoj opatrne konektor,vycisti tech.benzinom a daj naspat..ak to nbude tocit a nenaskoci skus dalej tie cievky..ja to cidlo cistim asi raz rocne,ale mne to zacina pozvolna-ze mi toci napr 3-4 sekundy a naskoci,a potom uz toci dlhsie ta viem,ze musim precistit ten snimac a potom chyta na brnk
renault laguna 2.0 16v sport,103kw
hyundai santa fe,2.7 V6 LPG 139kw
JULO9
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna 1,8 16V, r.v:1999

Príspevok od používateľa JULO9 »

OK vyskusam dakujem za radu potom sa ozvem co bolo este raz vdaka
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných