Renault Koleos - cvt xtronic jatco

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nera738
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.08.2009 10:57
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Renault Koleos - cvt xtronic jatco

Príspevok od používateľa nera738 »

Ahojte. Potreboval by som radu ohľadne cvt montované ho do nového Renaultu Koleos. To ako ma fungovať viem,,,,, ale je normálne ze keď sa rozbieham do kopca tak drží otáčky hrozne vysoko? 2500 a viac pri rýchlosti 50 a viac. Čím rýchlejšie, tým viac otáčok. Ak by mal kopec 5 km tak hádam ten motor vyletí. A za ďalšie, keď je v zábere na chvíľu polavi napr mierny dole kopček a hneď hore tak ako keby nevedela čo má spraviť a tak začne trhať. Chvíľu, ale začne. Auto má 1500 km tak neviem ci si to tam ma všetko sadnúť alebo je to chyba a treba reklamovať. Ďakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bolo by to úplne logické u benziňáčika kde treba výkon naháňať otáčkami,ak je ešte váha auta väčšia tak o to viac.Toto je aj správanie malých kubatúr kde chýba točivý moment.Diesel si bafne dve tri a má potrebnú silu už zospodu,ale tu ju treba nahnať otáčkami.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V takom prípade je to čudné,nad 2000 ot má 2,0 Dci sily prebytok a nevidím najmenší dôvod zvyšovať
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

idealne manual bez asistenta...lebo jeden automat radi jak drbnuty prinizko, dalsi privysoko, aby sa jeden z toho posral lol

apropo, ani bych sa nedivil zeby to bol zamer, presne preto co Milan pise, lebo otacky nenicia prevod, zato krutak ano :2f93: , aby ten kovovy remienok zvladol do konca zaruky a potom....
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
nera738
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.08.2009 10:57
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nera738 »

Vďaka chlapi. Ono to auto ma sili dosť. Trochu mu stupím a ide. No co sa týka kopca, to je čudné. 175 HP a 380 nm. Na starom 85kw diesliku tade chodím 2000 otáčok a žiadny problém. Som rozmýšľal ci to bé môže byť softwarom.
nera738
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.08.2009 10:57
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nera738 »

Síce na rovine, ale kým mu nedám kickdown tak pekne zrýchľuje a otáčky nejdu nad 2300. V manuálom režime je všetko ok, aj ma to baví, ale je to zas robene tak ze akonáhle dám páku do manuálu tak podradí. Šikovná vec keď chce človek prudko predbehnúť ale keď to spravím v kopci pri 2600 tak to vystrelí cez tri.
nera738
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.08.2009 10:57
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nera738 »

A trhanie? Cvt by nemalo keď nemá stupne. V podstate už som to v autorizaku vravel. Dohodli sme sa že to mám sledovať. Teraz ma čaká dlhšia cesta tak po nej uvidím.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ja mám dve síce už postaršie CVT od Nissanu čo sú tieto Jatco.... to "trhnutie" - mne okolo 80km/hod dochádza k "zmene", je to taký pokles otáčok motora a zmena prevodu čo sa dá vnímať ako nejaké "zachytenie auta za zadok" ale nepovedal by som že "trhnutie".
Otázka otáčok - cvt pri akcelerácii drží otáčky vyššie to je známe, predpokladám že prevodovka má tiež svoju RJ a je možné že je to tak nastavené bez ohľadu či diesel alebo benzín ale možno strieľam.
Za mňa CVT k dieslu nepatrí nerobí jej dobre vysoký krútiaci moment. CVT patrí do malého auta na behanie mesto-okolie.
nera738
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.08.2009 10:57
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nera738 »

Sa v štátu ju že je tento xtronic priamo stvorený pre murano, xtrail, koleos atď. No uvidíme. S tým trhanim. Je to taký pocit ako keď máš v manuály zariadenú veľkú rýchlosť a spomaľuje alebo zastavujes. Keď to spraví tri, štyri krát po sebe? Neviem, nabehanychje 1500. Možno sa to všetko vysvetli a dá na poriadok.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ano je to taký pocit, mne to robí vždy ako píšem pri istej rýchlosti a otáčkach - typicky to cítim v tiahlom stredne strmom kopci keď auto dosiahne 80km/hod., zmena nastane aj v otáčkach motora aj v prevode takže je to cítiť ale nie ako trhnutie. Robí mi to podobne v Tine aj Punte ale punto je ľahšie takže tam je to o kus jemnejšie.
K tomu čo udávajú v prospektoch sa nevyjadrujem, vývoj pokračuje ale podstata ostáva. Zaujímavé že si podávajú to debilné čo majú v portfoliu - do Micry strčili impotentný 3valec Renaultu a do Koleosu šupnú prevodovku vhodnú do Micry....
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Nissan sklamal vela majitelov vid forum.... Com uz,biznis je dobry,kaskaj sa predava naco riesit kvalitu a staznosti majitelov.
nera738
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.08.2009 10:57
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nera738 »

peter tavoda napísal:dobry ma nissan qashqai 2014 1,6 dci automat cvt pred mesiacom ked boli mrazy zacal strajkovat automat, drzal vysoke otacky nechcel preradit vyzsie ani manualom, v autorizovanom servise prehrali softvare v automate ,ze mali na to aj zvolavacku ,25e zatial ide, dakujem
Véd toto si myslím ze bude nejaký zadrhel. Ale v manuálom režime to fachá bez problémov. Len v tom automate ako keby nevedel čo má spraviť.
peterforgac896
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.12.2022 21:08
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Koleos - cvt xtronic jatco

Príspevok od používateľa peterforgac896 »

Chlopi cawte, neviem ci este aktivne forum ale skusim… mam Koleos 2019 177 konovy diesel CVT. Ako prisli teploty pod nulou tak mi prevodovka radi velmi lezerne skratka musim auto daleko viac vytact aby islo, Ako nahle sa zohreje otacky klesnu a uz ide bez problemov. Mate s tym nejake skusenosti ? vie mi niekto poradit ? dikes
fzubaty
Príspevky: 1559
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Koleos - cvt xtronic jatco

Príspevok od používateľa fzubaty »

Každá prevodovka ak je studená radí horšie, drží vyššie otáčky, aby sa skôr zohrial olej. Ty musíš vedieť, či tak radila aj minulý rok. Rovnako musíš vedieť, či ako si menil olej a filter.

Tá prevodovka je dosť nešťastná, slabá výdrž a málo kto to opravuje...

A v kombinacii s turbo dieslom ak sa nahodou dozije 200 tis km tak iba zazrakom.
peterforgac896
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.12.2022 21:08
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Koleos - cvt xtronic jatco

Príspevok od používateľa peterforgac896 »

ja som ho kupil v lete kedy malo 35 000kmtakze neviem ako sa spravalo. Olej som dal hned menit a budem kazdych 60 000km. Rocne robim 70 000 km tak verim ze vydrzi tie 4 roky na ktore ho mam. Pridem mi len divne aby som tak studeny motor musel vytocit aj na 3000 otacok…
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných