Renault Grand Scenic 2017

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jeepers
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 03.04.2012 08:30
Zdieľať na Facebook

Renault Grand Scenic 2017

Príspevok od používateľa jeepers »

Ahojte, velmi silno uvazujem nad kupou Renault Grand Scenic , 1.5d s automatom ... to nove co teraz spravili je uplne krasne ale ludia ma odhovaraju od Renaultu ze sa velmi kazia ... Nechcem porovnavat rok 2000 a 2017 lebo ta znacka je uplne inde .. ja im na to poviem ze v roku 2000 by si kazdy kupil mobil NOKIA a dneska po tom nikto neštekne... prosim skuste poradit ci do toho ist ale privitam radu od uzivatelov Renaultu a nie reci tipu : kamaratov kamarat mal auto a povedal ... Dakujem
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Áno je rok 2017 a veci sú úplne inde, otázka je prečo stále viac ľudí hovorí o starých dobrých časoch? Je nutné zobrať na zreteľ že tieto nové autá sú robené aby zachraňovali kapitalizmus, a nie aby lahodili kupujúcemu.

to nove co teraz spravili je uplne krasne - áno presne pre takéto vety od chlapov (ktorí by mali pred 20 timi rokmi pozerať či to má zinkované plechy, alebo ako vyberú prevodovku z kasne, prípadne aký prípravok treba na výmenu rozvodu), teraz vyrábajú tieto polonedokysnuté atrapy na automobily... mám dojem že chlapi dnes čoraz viac vyberajú autá len podľa farby a či sa mi páči... no fajn to sme dokerovali - nič proti neberte to osobne ale počúvam to denno denne od kolegov a pýtam sa kde do prdele sa podeli normálni chlapi čo vedia kde majú rezervu v aute (pardon ak ju ešte auto vôbec má)

1.5 dci nebola zrovna vychýrený super spoľahlivý motor, možno sa už žabožrúti poučili - o tom nám viac dúfam rozpovie mhlavaty.... čo viem z vlastných skúseností tak má relatívne dobrú spotrebu... inak neviem prečo by som ho mal za niečo chváliť.... auto ako také v spojitosti s automatom a poprípade s nejakými super elektronickými vychytávkami Vám sapozrejme spríjemní život (prvýych pár rokov ) a potom príde možno trochu tvrdý dead metal... toľko hlúpostí ako sa poradilo natrepať do týchto áut za posledné roky nevymyslela ani naša vláda.... takže ja by som vyberal opatrne aby sústo nezhorklo.... ja osobne by som volil keď už tak manuál a nejaká jednoduchý atmosférický motor ak sa doň ešte robia...ak to teda nie je vyslovená požiadavka na škrabanie sa na tenký ľad...

sory možno za taký trochu OT ale príspevky ako dal zadávateľ počúvam v poslednej dobe pričasto....

P.S. na pomaly 10 ročnej Nokii stále fičím a čuduj sa svete som asi ten najdosupnejší človek aj bez WIFI a Mesindžrov.... zaujímavé....
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Asi tak nejak, dnes chlapi vyberajú auto ako ženská...
Aby malo design, aby malo farbu, LED denné svietenie, dotykový display...

Chlap sa má zaujímať o techniku a nie o pi<>viny

PS: ja ti poviem že teraz som si kúpil toho starého Renaulta znovu rv2001 s 2.0i a budem ho mať radšej ako keby som mal kúpiť fungláč o ktorom uvažuješ ty...
jeepers
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 03.04.2012 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeepers »

kolesa mi nevadia ... ten rozmer sa predava za 100e za kus takze to mi nevadi... bol som aj na predvadzacke a to auto si ma ziskalo a nehodnotim len vzhlad ale pre mna su prvorade jazdne vlastnosti a sedacka a pre mna naozaj mile prekvapenie ... teraz som dostal firemneho Megana a to auto ma velmi prijemne prekvapilo a preto uvazujem takto..auto chcem pre manzelku a nie pre seba ,manzelke som ukazal obrazok a jej sa paci ... nie kazdy chlap mal tu moznost hrabat sa v autach v mladosti, ja som sa hrabal v PC takze tu som doma a auta su pre mna len predmet ... Preto sa pytam na realne hodnotenie znacky renault ... Dakujem za vsetky postrehy
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Isiel som s tym par stovak kilometrov.
A moj nazor je na to auto vynikajuci s kazdeho pohladu. Co sa tyka jazdnych vlastnosti, musim dat klobuk dole. V Renaulte odviedli poriadny kus skvelej prace. Aby som to upresnil, momentalne moj zadok je uz dlhsiu dobu hyckany hydropneumatickym pruzenim, no v tom Renaulte to bolo fakt dobre a pritom aj celkom slusne drzal stopu v zakrutach.
Interier sa mi pacil, ovladanie, no, tak to je vec zvyku, ja mam napr. na volante asi 20 tlacidiel a som rad, ze tomu tak je…
1.5 Dci? Myslim, ze momdntalne je to najviac montovany diesel na svete… Mame aj fir. Dacie s tymto motorom a napriek uz slusnemu najazdu zatial bez problemov.
Co sa tyka servisovania, tak to je hudba buducnosti… Dnes nik nevie ako na tom bude, ale pohybujem sa vo svete automobilizmu a vsetci idu rovnakou cestou.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

lakinooo:
Mas vzadu mechy?
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Grand Scenic 2017

Príspevok od používateľa karool »

jeepers napísal:Ahojte, velmi silno uvazujem nad kupou Renault Grand Scenic , 1.5d s automatom ... to nove co teraz spravili je uplne krasne ale ludia ma odhovaraju od Renaultu ze sa velmi kazia ... Nechcem porovnavat rok 2000 a 2017 lebo ta znacka je uplne inde .. ja im na to poviem ze v roku 2000 by si kazdy kupil mobil NOKIA a dneska po tom nikto neštekne... prosim skuste poradit ci do toho ist ale privitam radu od uzivatelov Renaultu a nie reci tipu : kamaratov kamarat mal auto a povedal ... Dakujem
100 eur 20 palcova guma.zobud sa alebo zmen dilera
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

karool...prečo by mal zmeniť dealera? Je tam rozmer 195/55 R20 a pneu zoženieš za 100/ks. Tak si najprv naštuduj info a potom sa tu hraj na mudreho. https://www.najnakup.sk/195-55-r20 Takže sa zobud ty alebo tu nepíš kktiny[/quote]
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Co sa ti nezda na tych cenach za tie pneu pre ten renault?
Ceny su na nich dobre.
Napriklad ako bolo spominane, ze su na urovni 17 palcovych, tak je to pravda.
Napr. moj rozmér v 17 palcovom prevedeni je este o 20-30€ drahsi…
Ano, momentalne je vyber mensi, predsa len, je to novinka, ale o rok, dva bude situacia ina, sirsi vyber, este nizsie ceny…
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

Renaulta by som sa nebál. 1,5, je už dosť dlho na trhu, aby bola bezproblémova. Ne z roztopaše ich montuje aj mercedes do svojích aut. Tie náreky nad starou dobou, že kto nemá zamazané ruky a vo vrecku šrobovak s kombinačkami nie je šoféer, nepočúvaj. Ja tiež patrím k téj generácii, ale našťastie tá doba je preč, a vôbec mi nechýba. Neodsudzujem ju, veľa ma naučila. Dnes mladí jednoducho nemajú záujem o autá, skôr ich zaujíma konektika, ale to veď to je predsa fajn. Za chvíľu príde doba, že autá budú jazdiť samé. Komu bude chybať nostalgia, kúpi si veterán, a bude sa prehánať. (ja mám Simcu 1301 :-) ). Takže pokiaľ sa Ti páči Renault, tak si ho riadne vyskúšaj, skús aj iné autá ( napr Grand picaso ,tiež, nie je zlá voľba lepší automat). čo Ti najlepšie padne , nech manželka vyberie farbu a kúp. Jedine čomu by som sa oblúkom vyhol, je koncern VW.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Čo sa týka spoľahlivosti Renaultu, tak strašne sa kazia ...
Nie - srandujem :).
Tak, ako ma každý od Renaultu odhováral, tak musím povedať, že sa mýlili. Spoľahlivé, nekazové, nikto to neukradne.
Vo vnútri pohodlné - ak niekto presadne z koncernového kostitrasu do Francúza, tak si to hned všimne. Sú to dva svety.
Pre niekoho možno nezaujímavá vec, ale ja sa rád veziem v pohodlnom aute. Niekto radšej dáva na "image"...

Mňa však dostala tá 20 palcová oná izé, že pneumatika.
Ja neviem, či len ja som iný, ale 20! palcovú pneumatiku by som na auto neobul, ani keby mi za to platili.
Ja viem - frajerina, je to "pekne", "15" patria na fúrik" a podobné nezmysly a neviem čo, ale chlapi- 20 palcový elektrón aj so 100+€/kus pneumatikou na naše cesty. To ako vážne?
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

A čo sú oni horší?
Bum 20tky jak na Cadillac Escalade... :)
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Inak viete o tom že v základe to má 20tky plecháče?
[img]http://img.scalecars.cz/img/2017/01/1484499618.jpg[/img] :204:
Napriek tomu by sm ho asi bral..ale volil by som 1.6 SCE :)
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Preco tolki vidite problem v tej velkosti disku?
Sirka tej pneu je standardna 195, vyska pneu je taktiez normalnych 55. A ze ma 20“? Co na tom? Cena je taktiez rovnaka so 17“ rozmerom. Ake negativa to ma napr. voci rozmeru 195/55 R17 ??? Mozno vo vacsej vahe kolesa, avsak s tym sa konstrukteri vyhrali, filtrovanie nerovnosti je naozaj dobre, co sa neda povedat napr. o “novej“ octavii.
Ze niekto vidi problem v cene 100€ za kus pneu? No, treba brat do uvaky, ze dnes je uzky vyber, iba od premiovky, da sa predppkladat, ze o rok pribudnu aj od inych vyrobcov, aj nepremiove pneu, za podstatne nizsie ceny.
Ale stale tie pneu lacnejsie, nez moje v 17“ rozmere.
Snad nechcete tvrdit, ze zle auto, lebo ma tie kolesa…
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

ja neviem, všecia sa tu pohoršuje na cene 100€/pneu, podľa mňa veď je to štandardná cena aj pre 16"-17" pneu?. Napr 16" 205/55, je cena od 90 po 130 a viac €. Keď už dám 25-30t€ za auto, tak predsa naň nedám barumku, alebo matadorku za 40€?: Druhá vec je, koľko x sa menia pneumatiky ? keď mám aj sadu zimných, tak neviem či raz za 3roky?.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných