Renault Grand Espace 3,0 dci automat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

last
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 25.11.2012 15:05
Zdieľať na Facebook

Renault Grand Espace 3,0 dci automat

Príspevok od používateľa last »

Ahojte ,chcem vás poprosiť o radu,pri riešení môjho problému. Mám Espace ,ročník 2005 s trojlitrom dci a automatom.Môj problém spočíva v tom,že sa prevodovka chová dosť čudne. Keď je studená,radí relatívne správne,bez trhania a spetných rázov. Avšak,keď sa zohreje,začne jej šibať,kope,alebo ostanem stáť a chcem sa rozbehnúť a len sa zvýšia otáčky a po asi troch sekundách príde rana a začne sa dosť neochotne rozbiehať.Aby sa nepovedalo,občas keď dobrzďujem tak pri podraďovaní to vydá taký drhnúci kovový zvuk......skrátka zázrak. Podotýkam,že oleja je v automate maximum. Ďakujem za akúkoľvek radu.
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Kedy bola robená výmena oleja?
Aký olej tam je naliaty?
Koľko km má auto?

Po ubehnutí určitých km treba dať automat na repas.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Renault plus dci plus automat rovna sa neistota.... U mojho garaznika v KE ktory robi automaty taky stal mesiace bo majitel prachy nemal a vlastne ani nechcel mat... Odpoved na tvoju otazxku je zamier do slusneho servisu...
last
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 25.11.2012 15:05
Zdieľať na Facebook

Automat

Príspevok od používateľa last »

Zabudol som este spomenut,cez gufera na prevodovke mi slzi olej. V Renaulte mi dotlacili chybajuci olej a cakam na vymenu tych gufer. Moze to byt aj tym? Myslim to tak,ze ked cez ne unika olej,tym padom nema spravny tlak....??
p6077
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 20.01.2015 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa p6077 »

Predpokladám že je tam automat od Aisinu, problém bude s veľkou pravdepodobnosťou v hydraulickom bloku, nový diel okolo 800€, prípadne to repasujú v Poľsku, tam chcú za to 300€.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ziaden tlak ti neunika.znicil si tu prevodovku.cize musi dole z auta.uz si pekne dlho jazdil na trhajucej prevodovke vlastne kym bola schopna hybat autom.
last
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 25.11.2012 15:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa last »

Chlapy,kto by to vedel urobit a za kolko?
p6077
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 20.01.2015 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa p6077 »

MF Transmission z Bratislavy, v Kaps ti zahlásia strašnú sumu za opravu...
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

suhlas s hjundaiom, len by som pridal este, ze plus Espace... bud rad, ze ti to turbo este nechytilo olej, co tu nie je ziadna zvlastnost....
last
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 25.11.2012 15:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa last »

No čo sa motora týka,tak zatial absolútna spokojnosť....ale s tou prevodovkou som to teda posral :(
last
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 25.11.2012 15:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa last »

Tak...pravdu poviem,jazdila s tym žena......až nedavno som ho potreboval a vtedy som zistil čo to robí. Čo už ,za chyby sa platí aj pri iných značkách ako je Renco .Inak....260000 km a len olej,voda a rozvody. Na to aké recenzie na tieto motory sú ,klobúk dolu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných