Renault Espace 1.6 dci

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Renault Espace 1.6 dci

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Zdar chlapci zvažujem kúpu nejakého nového približovadla a dosť ma zaujal Espace od 2017 dci automat .rád by som vedel od majiteľov akú to má dynamiku kazivosť a pod . Je to síce ešte dosť mladý ročník ale nájdu sa kúsky aj s vyšším nájazdom .ako také sa mi to páči len sa neviem stotožniť s motorom len 1,6l . potrebujem stým ťahať aj karavan a pri Tom mám už vážnejšie obavy ako by to zvládal .niesom ešte pevne rozhodnutý konkrétne na Espace len by som rád vedel objektívnejšie info od majiteľov ...chcel by som mpv/van .
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Mam 1,6 dci biturbo v traficu a je to zatrest. Este prazdne to ide ako tak. Ale ak je vovnutry 9 ludi ledna sa to od zeme odlepi.

Nech si hovori kto chce co chce, do takych aut patri minimalne 2.0 dci.

A prevodovka edc je kapitola sama o sebe. Ta dvojspojka je horsia ako dsg.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a navyse sa to kazi, je to vybombovane do nepríčetna, minule tu bola tema ze nejakemu nestastnikovi padol Traffic s 50.000km, ma ho od nova.

1.6d bude mat problemy s olejovym servisom, tie 30.000km intervaly su prekliatie dnesnej doby. Ked to kupis od niekoho kto potajme na dvore vypustal olej skor (aby sa o tom autorizak nedozvedel) a kto tomu nedaval bomby tak to vydrzi do nejakych 200.000km, potom uz je to nahoda.

Hentaka malinka hracka nepatri do takeho auta, i ked novy Espace s tymito motormi uz zdaleka nie je to co bol povodny. Asi bude nejaky dovod preco to francuzi nahradili vyssim objemom.


KARAVAN ???? Tu jedna sestku utrapis na smrt jak kona. Zabudni na to. Darmo to ma papierove kilowattty... to je akokeby si poslal 69kg chlápätko do posilovne trhať činky a nabomboval ho B12kou vitaminom. Vela vela vela. Kolko to vydrzi ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

No však toho sa bojím , na ťahanie karavanu aspoň 2 liter ,len sa už musím pozerať po niečom inom pretože moje Mondeo už má cez pol milióna a už potrebujem niečo novšie aj keď som snim nemal veľa problémov .chcel som nejaký van či mpv lenže sú všetky maloobjemove čo je proti mojej srsti lenže nič také novšie už nieje
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

galaxy 2.0tdi ? voyager zacina na 2.8crd a bez problemu mas 3.6i 211kW LPG, americke potvory doradu vsetky s tym potiahnes dom nieze karavan (dodge ram cajchovany na 10.000kg) atd, atd.

Moznosti su, len zle pozeras 1.6dci :) neber to, fakt to neber. Si furt predstavuj toho 59kg kulturistu ako zapasi s činkami, moze mat aj dva bedrove pasy a tri opasky, furt to bude 59kg "chlap".
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

smarik napísal:Mam 1,6 dci biturbo v traficu a je to zatrest. Este prazdne to ide ako tak. Ale ak je vovnutry 9 ludi ledna sa to od zeme odlepi.

Nech si hovori kto chce co chce, do takych aut patri minimalne 2.0 dci.

A prevodovka edc je kapitola sama o sebe. Ta dvojspojka je horsia ako dsg.
Tentokrát s tebou súhlasím na 100%.
Malé motorčeky majú možno výkon na papieri, ale to sa myslí MAXIMÁLNY výkon, ktorý o priebehu nehovorí nič.

Do takého auta je to proste príliš malý motor a je anachronizmus dnešnej pošahanej doby, že sa vôbec tak malé motory do tak veľkých áut montujú.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Lenže Voyager od 2017 nieje a ja chcem niečo novšie .Nikde som nenapísal že ho už aj beriem a musím mať Espace .ma proste bombový design v mojom oku .Ford je pre mňa suci len som chcel zmenu v designe a vo forde Power shift nieje bohviečo a chcem automat chcem niečo s malo km . Ja osobne mením oleje po 10 tisíc a nech si rozpráva kto čo chce . Viď môj deduško Mondeo mk4 pôvodne turbo,výstreky,čerpadlo ,DPF,spojka samozrejme diaľničné km 95% na okresný mám LPG auta .Skrátka mpv ,van na ťahanie karavanu, Pohodlné ,miesta dosť ak sa dá plnohodnotné zadné sedačky , 7 miest nepotrebujem a niečo relatívne nové ,automat nafta ,LPG
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

V tvojich požiadavkach sa bije "novšie" a "spolahlivé"
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

A tu narazila kosa na kameň ,som si toho vedomý
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Aj kolega chcel zmenu, mal mondeo Mk4 2.0tdci 120Kw 2013-ku, vraj má už veľa km (230 000), fungovalo spoľahlivo a nikdy ho nikde nenechalo tak ho poslal do sveta a kúpil Mazdu 6 2.2D a odvtedy horko plače každý deň za časmi, keď ani len netušil, kde na aute je DPF filter, spoznal,ako vyzerá obrúsená vačka a podobné veci, ale designovo má pekné auto :D
Keď niečo spoľahlivo funguje a má to aj viac km, nevidím dôvod to predávať.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Lenže ja Mondeo predávať nebudem a má už viac ako 2x toľko čo tvoj kamarát .len má už pár sramov od parkovania debilov pri nákupných centrách , zastaraly design .. a toho sa bojím najviac že kúpim novodobý crep a bude stále v servise .neprejdú ek a pod
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Takže si uvedomuješ riziko, napriek tomu si ochotný ho podstúpiť. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

šak preto som ti napisal ze Voyager 211kW a je uplne jedno z ktoreho roku :) inak boli 2014 az 2018, potom nastupila Pacifica s uplne presne tym istym nepriestrelne spolahlivym benzinovym motorom bez turba a bez priamovstreku - je to posledny V6 motor NA SVETE ktory sa da prerobit na LPG a prezije to dva miliony kilometrov.

Kaaaaaamo Voyager z 2014teho bude jazdit 30 rokov po skapatí posledneho Espace 1.6d alebo Sharan 2.0dci ... no ale mne je jedno :)
Ako vravim, okrem Voyageru existuje Pacifica atd, atd. Ano design maju svojsky, neeuropsky. Ale spravne uvazujes ze nema DLHODOBY vyznam pozerat 1.6d, 1.5d a taketo RÁROHY NA TAHANIE KARAVANU. Aj 2.0d nebude ziadny ZAZRAK na taketo športove aktivity...

Ja by som isiel do volacoho poctiveho, velkeho, silneho... americkeho :) Alebo Toyota Tundra 5.7i ? Toyota Sequoia ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

kamarat ma zafiru tourer 2.0 naftu v automate a zatial je spokojny, mozno by stala za zvazenie, cenovo to nebude urcite tak vysoko ako vw, ford a myslim ze aj pod urovnou renaultu, ma to vstavany nosic bicyklov co vysunie z naraznika akurat zbytocne 7 mistne co nepotrebuje
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Sorry, ale musím. :4012: Mimo tému a omlúvam sa dopredu
Voyager z 2014teho bude jazdit 30 rokov po skapatí posledneho Espace 1.6d
Turbo a kolko bzde potom jazdiť taký Zetor 25, ktorý už dnes ťahá 60ku a ani o tom nevie??? 25HP z 300kg kusu železa. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných