Renault Espace 2003 2,2 dci - olej tecie do chl. systemu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fotograf
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.09.2006 16:09
Zdieľať na Facebook

Renault Espace 2003 2,2 dci - olej tecie do chl. systemu

Príspevok od používateľa fotograf »

Zdravim, vedel by mi niekto poradit s mojim problemom ? Kupil som Espace 2,2 DCI r.v. 2003 a zistil som ze do chladiaceho systemu tecie olej niekde pri termostate. Ked odpojim na termostate hornu hadicu co ide do kurenia a pustim motor, tak z termostatu pomaly vyteka olej...je cierny, teda nieje zmiesany s vodu...ani na mierke oleja nieje vidiet vodu. Vedel by mi niekto poradit, ci to je z deraveho tesnenia hlavy alebo z chladica oleja? a kde sa ten chladic oleja nachadza? Za kazdu radu vopred dakujem.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

dobre si kupil niekto asi musel riadne slavit vitazstvo ze predal nepredajne :40bd: .olej v chladeni znaci len jedno motor pred mastnou opravou.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Mohol si sa spýtať,keď si išiel to auto kúpiť,či áno či nie,alebo si pozrieť testy a recenzie...Bol by si dostal určite aspoň 50 odpovedí že nie...
...Teraz Ťa zrejme čaká čo píše seven549...
matus@ctr.sk
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 14.01.2007 12:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matus@ctr.sk »

Ked sa mne objavil olej v nadrzke mal som prasknuty olejovy chladic.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nebol to bežný chladič,bol to výmenník.Iba u výmenníka sa tie dve médiá stretajú.U jednoduchého chladiča proste tečie von do vzduchu.U výmenníka tečie do vody kedže za "stenou" nie je vzduch ale voda
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

lubos zimovcak napísal:
seven549 napísal:dobre si kupil niekto asi musel riadne slavit vitazstvo ze predal nepredajne :40bd: .olej v chladeni znaci len jedno motor pred mastnou opravou.
Vieš koľko som sa takých muuuudrych reči napocuval v zivote?
A v 99% prípadov motoru nikdy nič zavazne nebolo.

Až motor nebol prehriaty, dúfam, že má kontrolku teploty vody

A netreba zbytočne chlapa plasit. Už to, že sa pýta na chladič oleja, je zrejmé, že rozmýšľa .
ale on to auto uz take kupil.len teraz.predchadzajuci majitel s tym urcite niekde bol a tiez rozmyslal mozno aj uvaril a nakoniec predal.skratka tie auta su macka vo vreci.
fotograf
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.09.2006 16:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fotograf »

lubos zimovcak napísal:Mal som podobný problém na 406. Až máš vadny chladič oleja, na 406 je presne pod filtrom, naň sroubujes nový olejový filter pri výmene, občas tam odíde membrána, nový stal niekedy v 2003 cca 7000 SKK, na R neviem.

Ak to bude tým, tak si vyhral.
Často sa táto zavada zamiena s prasknutou hlavou motora, hlavne oficiálny servis Ta bude presviedčať....

Takže: dáš to dole a treba pozrieť tu membranu, niekomu, kto to vie posúdiť.

A až potom riešiť ďalej. Teoreticky ešte môžeš mať zlý výmenník tepla, ten treba tiež pozrieť, len si už nepamätám presne, ako sa mi to prejavovalo.

Pokiaľ Ti motor išiel normálne, je veľmi malá pravdepodobnosť, že Ti praskla hlava, či tesnenie. Ale aj keby, za pár eur zozenies inú, ale veľmi tejto verzii neverím.
Držím palce.
Dakujem za odpoved, motor ide pekne a normalne takze tiez tippujem najprv ten vymennik chladic oleja. Moj znamy je mechanik tak sa na to pozrie a uvidime ci to ostane pri tom chladici alebo bude treba novu hlavu :)
fotograf
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.09.2006 16:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fotograf »

mhlavaty napísal:Nebol to bežný chladič,bol to výmenník.Iba u výmenníka sa tie dve médiá stretajú.U jednoduchého chladiča proste tečie von do vzduchu.U výmenníka tečie do vody kedže za "stenou" nie je vzduch ale voda
Zdravim, a kde sa ten vymennik nachadza ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Francúz má zvyk ho dávať pod olejový filter
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných