Renault Clio III - chyba snimaca

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

twinkie13
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 31.01.2009 22:08
Zdieľať na Facebook

Renault Clio III - chyba snimaca

Príspevok od používateľa twinkie13 »

Pozdravujem, Prosim o radu: Po vymene tesnenia pod hlavou po prejdeni 50km sa mi rozsvietila kontrolka motora spolu s kontrolkou vstrekovania. Napojil som na diagnostiku a vypisalo chybu DTC009517 co znamena: Obvod snimace okolni teploty vzduchu - Signal mimo horni mez- Trvale. (Diagnostika delphi DS150) Chyba pretrvava a neda sa vymazat. Skontroloval som vsetky zasuvky ci su dobre pozapinane. vsetko vyzera v poriadku. Len ma to stve. Auto : Renault Clio III , 1,2 55kw, r.v. 2011. Prosim o kazdu vzacnu radu
delong
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 06.11.2007 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delong »

Ak si dával hlavu späť na miesto nemohol si pricviknúť aj vodiče ? Myslím tým kábliky . Dosť častá chyba pri skladaní .
To číslo chyby je v správnom tvare DTC009517 ?
adam221
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 29.01.2006 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam221 »

To nie je spravne cislo chyby.. Treba to napojit na Renault CLIP a prist presne na pricinu. V Clipe napise aj udalost pri ktorej sa to stalo, nasledne sa da rychlejsie odstranit problem.

Dalsia vec co ma napadla... Nehral sa niekto neznali z diagnostikou v tom aute? Mohol nieco aktivovat, co ten motor defaultne ani nema. Nebolo by to prvy krat co som nieco take riesil :(
twinkie13
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 31.01.2009 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa twinkie13 »

delong napísal:Ak si dával hlavu späť na miesto nemohol si pricviknúť aj vodiče ? Myslím tým kábliky . Dosť častá chyba pri skladaní .
To číslo chyby je v správnom tvare DTC009517 ?

Cislo chyby je v spravnom tvare tak ako to vypisuje delphina. Samotne som prekvapeny lebo ani google tu chybu nepozna.
twinkie13
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 31.01.2009 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa twinkie13 »

Áno ten snímač tam je precistil som ho aj kontakty. Chcel som ho premerat ale nepoznám žiadne hodnoty. Dokonca ani v zasuvke mi nevykazuje žiadny prúd. Nie som si istý či má tam byť a aký.
twinkie13
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 31.01.2009 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa twinkie13 »

Zajtra to este premeram a dam vedieť.
twinkie13
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 31.01.2009 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa twinkie13 »

Tak dnes som premeral este raz tie snimace. a zistil som ze problem nerobi snimac teploty nasavaneho vzduchu co je na sani ale snimac tlaku vzduchu. autodiagnostika delphi ma zrejme nahrane opacne nazvy snimacov. nasavany vzduch vypisuje ako tlak vzduchu a tlak ako teplotu. Zistil som to tak ze po odpojeni snimaca (spravneho) teploty nasavania vzduchu mi auto nenastartovalo vobec iba tocilo a tocilo. Po znovuzapojeni diagnostiky delphi ds150 a nacitani chyb vyskocila chyba tlaku vzduchu. Samozrejme obe tieto chyby totuto diagnostikou sa vymazat nedaju. Po precisteni snimaca tlaku vzduchu toho hore auto ozilo. upravil sa volnobeh s povodnych 620 -680 otacok (mal som dojem ze tieto nizke otacky sposobovalo to prepalene tesenie pod hlavou) na 860-900 otacok. Myslim ze to bude uz v poriadku. Zajtra zbehnem do servisu na diagnostiku Renault Clip snad bude moj problem uz so svietiacimi kontrolkami motora a elektriky vyrieseny. Dam vediet
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných