Renault Clio II 1,5dCi centrálne zamykanie.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

igorsturma
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 24.06.2013 18:31
Zdieľať na Facebook

Renault Clio II 1,5dCi centrálne zamykanie.

Príspevok od používateľa igorsturma »

Mládež a páni. Prosím vás o pomoc. Má niekto schému konektorov R.J. komfortu? Už ma nebavý skúšať čo je čo a ani ma nebavý nechávať auto otvorené. Problém spočíva v tom že nefunguje centrálne zamykanie. Vlastne ono funguje ale len do určitej miery. R.J. príjma signál o zamknutí vozidla aj blikne smerovkami ale nevyšle signál do zámkov. Tie nezamknú a s takým centrálom môže ísť tak akurát jahody fajčiť. Takže ak by niekto mal skúsenosti alebo aspoň nejaký PIN diagram (schému zapojenia) tak by som silno poprosil aby to sem dal. Vopred ďakujem všetkým :-\ :zg282:
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Keď to mne spravilo na Lagune,tak som na chvíľu odpojil akumulátor a po následnom pripojení to šlo a ide dodnes...Ešte malá poznámka-máš kód autorádia-pretože Ti potom nepôjde a bude ho pýtať,aby si zasa nezakladal novú tému...
...Keď to nepomôže-diagnostika...čo sa týka tej schémy,choď na Renault fórum,alebo zadaj do googla a určite niečo nájdeš-ale do elektriky Renaulta by som sa sám NEPÚŠŤAL :3020: :3020: :3020:
igorsturma
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 24.06.2013 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa igorsturma »

Takže takto. Ak myslíš Lagunu II tak tá mú úplne inú R.J. než Clio II (facelift). Preto to v tomto prípade nefunguje. Tu je jedna R.J. na všetko sa mi zdá :d :D A to myslím fakt vážne. Jedna riadiaca ovláda kopmlet celú elektriku auta :3035: Ja som už mnoho krát opakoval tento proces aj som resetol riadiacu, potom som si musel synchronizovať kľúč lebo ma hneď blokovalo a ani nepotočilo motorom. Takže problém je inde. Potrebujem vedieť že z ktorých pinov je brané napätie do elektromotor centrálnych zámkov :-\
igorsturma
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 24.06.2013 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa igorsturma »

A báť sa nemusíš. Nežijem prvý deň s Renaultom. Celý život sa zaoberám Francúzmi. Už si myslím že nič iné by som nevedel :d :D A čo je s tou elektrikou? Je presne taká istá ako v Opli, ako vo Volkswagene atď.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Tak potom naozaj diagnostika,alebo to Renault-fórum...určite to niekde nájdeš...
igorsturma
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 24.06.2013 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa igorsturma »

V tých fórach som našiel hlúposti typu ,, nejde mi zamknúť kufrové dvere, mám si kúpiť inú baterku?" Teda také hlúposti že to ani pán boh nevidel. Ale tak nie všetci sú taký odborníci ako my :d :D a na nete nič nenájdeš. Ani v Autodatach nič som nenašiel. Chýba to tam.
igorsturma
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 24.06.2013 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa igorsturma »

A skoro by som zabudol. Diagnostika nevykazuje žiadnu chybu.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Tak by som skúsil české fórum...Tiež keď som mal Rover 75 tak na slovenských fórach nič a na cz som vždy našiel čo som potreboval...
igorsturma
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 24.06.2013 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa igorsturma »

Ale ja som už bol aj na Anglických fórach. Aj na Českých a aj na Francúzskych, nikde nič som nenašiel. Vôbec o tom nieje nič. Asi nejaká ,,nezvyčajná chyba pre Renault" :d :D
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...V ZH je macher na autoelektriku,ale už nemám naňho telefónne číslo-skús sa popýtať...
igorsturma
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 24.06.2013 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa igorsturma »

Skúsim ale aj v ZM je jeden taký ale keby si videl ako sa tvári keď mu niekto dovezie niečo na opravu. Na zasmiatie akurát tak :d :D Ale tak je šikovný a nieje vec čo by neopravil :) Potom dám kontakt naňho. Teda ak niekto bude chcieť :)
igorsturma
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 24.06.2013 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa igorsturma »

Ešte jedna vec. Pozná niekto nejakého šikovného elektrikára v BA? Keď tam už budem tak chcem aby to pozrel :) Viem že sa to dá aj kúpiť ale neviem ako to bude spolupracovať navzájom.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Mne keď toto spravila 206ka pred pár rokmi ,raz DO išlo potom nešlo potom sa prekódovalo išlo týždeň a zas nešlo , tak som za pár sto korun kúpil extra sadu KEETEC - RJ a dva prívesky a šupol na káble od motorčekov a napájanie .... A funkčné to je doteraz, lebo nemal som chuť stráviť mládí objavovaním tajov francúzkej elektroniky....možno blbol len vysielač lenže kedže francúz ušetril a dal len jeden kľúč s DO,nemal som ako zistiť čo je vlastne zlé.
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

ahoj, neviem ci to takto vytrhnute z kontextu bude zrozumitelne ale mozno to pomoze

http://ulozto.cz/xqbbYdfL/123-pdf

cisla v diagrame
123 - CENTRAL DOOR LOCKING CONTROL
1016 - PASSENGER COMPARTMENT FUSE BOX
645 - PASSENGER COMPARTMENT COMPUTER
140 - DRIVER'S DOOR ELECTRIC LOCKING
141 - CENTRAL LOCKING FOR PASSENGER DOOR
142 - BOOT LID ELECTRIC LOCKING
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných