Renault Clio Grandtour 1.2

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

10
77%
Nie, je kazové
3
23%
 
Celkom hlasov: 13

wescoman
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 20.07.2006 17:15
Zdieľať na Facebook

Renault Clio Grandtour 1.2

Príspevok od používateľa wescoman »

Ahojte,

idem kupovať pre mamu auto (má 47 rokov), jazdí hlavne v malom meste prípadne do tých 30km medzimestských trás. Sem-tam budem parazitovať aj ja a požičiavať si ho. Ročne najazdíme minimum, tak cca 8000km ročne. Momentálne máme Fóbiu HTP, bez klímy a bez elektrických okien a v lete, to je smrť.

Mal som vybraté Grande Punto (mal som Punto pred nejakým časom a bol som spokojný), Swift, Corsu, a podobné autá, no potom som našiel Clio Grandtour, ktoré má trošku väčší kufor čo by nemuselo byť na škodu.
Chcem sa spýtať, či tu má niekto reálnu skúsenosť (ideálne s nájazdom cez 100.000km s týmto autom?

Pýtam sa tu hlavne preto, že čo som pozeral recenzie na autorecenze.cz tak tam sú väčšinou veľmi negatívne postrehy.

Rok výroby by som bral 2007+ s nájazdom do 130.000 - rozpočet je dajme tomu 5000€

O výmene spotrebáku sa baviť nemusíme, je mi jasné že pri hocijakom aute budem hneď meniť rozvody, kvapaliny a filtre hneď po kúpe.

Ďakujem za odpovede.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

ak si bral do úvahy aj opel, tak skús pozrieť aj merivu. Vyššie sedenie, lepší výhľad a priestranné auto a aj ceny sú celkom fajn. Myslím aj spoľahlivosť je veľmi dobrá v TUV.
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

S takym rozpoctom sa da kupit v dobrom stave. Ten motor 1,2 16V je dobry a prevodovka je dobre poskladana na jazdenie po meste. Nestrati sa ale ani na dialnici. Diely su pomerne lacne. Viac sa mi paci Clio, ale ak chces vacsi kufor tak ber Grandtour. Skratil by som vymeny oleja na polovicu lebo predpisanych je 30 000 km a to je vela.

Zvazil by som aj Opel Corsa, Toyota Yaris, pripadne Mazda 2, par kusov Seat Ibiza som videl do 5 000. Suzuki Swift je fajn ale podvozok je tvrdsi, taky sportovy. Motory vyberaj 4 valce. Pekny je Ford Fiesta ale ten je par stovak nad rozpocet.

Ak uvazujes len nad Cliom, je to auto ako kazde ine. Su aj horsie :)
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

Mame take r.v.2011 ale 1,2Tce,bude mat 180tis.km a bez poruchy,v 4.2015 menene rozvody,brzdy.Olej ma predpisanu vymenu kazdych 20tis.km.Bude na predaj,potrebujeme este jedno auto vacsie a automat.Do mesta je ta 1,2Tce ako stvorena a spotreba v meste 6,8l,mimo aj 4,8l sa da ale priemer 5,5l.Ja na spotrebu nikdy nejazdim.Sam som prekvapeny ako je to clio s tymto motorom tiche.1,2 bez turba je hlucnejsia a spotreba rovnaka a nejde tak,len skoda ze ten motor uz nevyrabaju.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Mám krátku 1,2ku TCE 2007, menil sa len jeden spodný čap na ramene. Inak všetko pôvodné bez problémov. Síce má len 70 000km ale viacmenej po meste krátke trasy nastudeno spotreba cca 6,8. Keď sa jazdilo mimo mesta bolo to o liter menej.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

okrem zivotnosti a spolahlivosti b ysom este zvazil aj servisne naklady na prehliadky a zostatkovu hodnotu - podla toho, ako dlho ma este auto sluzit. ak samozrejme do smrti, tak je to bezpredmetne, ale ak to ma byt na 2-3 roky - potom je nasledna predajnost dost dolezity argument.

Lebo bezny ludia maju voci rendikom predsudky
wescoman
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 20.07.2006 17:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wescoman »

Ahojte,

ďakujem za všetky odpovede.

Čo sa týka toho, či som rozhodnutý pre Clio - určite nie. Je to iba jedna z možností, a otázku som položil hlavne preto, či má zmysel vôbec Renault zvažovať (pretože ich povesť je veľmi zlá).

Popravde, ešte sme neboli ani jedno auto pozrieť, zatial je to iba také vyberanie, že čo by vyhovovalo papierovo/vzhladovo/motoricky/výbavovo a tak.

Čo sa týka tej zostatkovej hodnoty - áno, tá bude pri Renaulte extra nízka, no tak isto nákupná cena ojazdeného auto je nízka - za málo peňazí vela muziky (výbavy - napr tempomat, ktorý beriem ako veľké plus)

Ale zas ďalšia vec je, či tá "muzika" nebude spôsobovať zbytočné problémy a návštevy servisov

Každopádne ďakujem za odpovede, budem zvažovať aj Renaulty.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Clio Grandtour 1.2

Príspevok od používateľa cicmanec »

wescoman napísal:som pozeral recenzie na autorecenze.cz tak tam sú väčšinou veľmi negatívne postrehy.
A od koho chceš ešte počuť názor ak nie od samotných majiteľov?
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Skús si pozrieť aj weby www.moje.auto.cz a www.autorubik.cz
Tam nájdeš dostatok informácií o rôznych autách. Ceľkovo sa mi čím ďalej, tým viac zapáčili tzv. malé kombíky. Veľké vnútri, relatívne malé zvonka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných