Renault Captur - motorizácia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

semirr96
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 11.03.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Renault Captur - motorizácia

Príspevok od používateľa semirr96 »

Zdravim. Prosim vas potrebujem vymenit stare auto za nove alebo novsie do rodiny. U predajcu som natrafil na captura maju ho v 0.9 aj 1.2 l objeme . Auto bude pre manzelku jazdit direkt len mesto ( skolka, skola, nakupy, detske kruzky atd) da sa povedat dennodenne. Neviem ci vziat tu 1.2 stvorvalec alebo 0.9 trojvalec alebo ci vobec captur vziat. Nemate niekto realne cisla aky je rozfiel v spotrebe 1.2 a 0.9. Dakujem
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tebe asi ťažko poradiť, ked ani nevieš či to auto chceš alebo nechceš
Dnes vo velkom fičí napríklad Suzuki Vitara, chod a porovnaj
semirr96
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 11.03.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa semirr96 »

Ivo auto potrebujeme ale ja som nejako renaulty nikdy nesledoval, preto o nich nemam vela informacii preto ta otazka ci sa vobec nad capturom pozastavovat. Kvoli zene preferujem manual. Vitaru som tiez zistoval, ale tu najnovsiu mi hned znamy vybil z hlavy ktoru ju mal cca pol roka spominal nieco o uplne inom podvozku ako ta starsia ktoru si vlastne opät kupil tak som to uz dalej neriesil no a potom som nazazil na ten captur.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

A ked sme pri suzuki a mestskom aute preco nie klasicke baleno?
peter609
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 02.02.2014 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter609 »

Ahoj,
máme doma renault captur 1,2 tce s automatom, jazdené 90% mesto mojou mamou, všetko krátke trasy, spotreba podla tankovania 6,9 l/100km.
Určite sa choď ale na tom renaulte previezť, mne napríklad prekážajú mohutné a zle tvarované A stĺpiky, je cez ne dosť zlý výhľad, iní konkurenti to majú o poznanie lepšie a tiež občas pazvuky z prístrojovky, tie boli dá sa povedať od nova, teraz to má najazdené asi 23tis. Výhodou je celkom dobrá variabilita interiéru.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

semirr96 napísal:Ivo auto potrebujeme ale ja som nejako renaulty nikdy nesledoval, preto o nich nemam vela informacii preto ta otazka ci sa vobec nad capturom pozastavovat. Kvoli zene preferujem manual. Vitaru som tiez zistoval, ale tu najnovsiu mi hned znamy vybil z hlavy ktoru ju mal cca pol roka spominal nieco o uplne inom podvozku ako ta starsia ktoru si vlastne opät kupil tak som to uz dalej neriesil no a potom som nazazil na ten captur.
Stara a nová Vitara majú spoločný akurát názov, inak sú to úplne odlišné autá, Kedysi bola Vitara taký malý terenák, dnes je to čistý crossover do mesta. Teda sa ani nečudujem že sa vrátil k predchádzajúcej verzii
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

Mansell mas aj realne skusensoti s oturbenymi motormi od Renaultu, alebo len "jedna baba povedala", alebo krcomve reci o francuzskych autach? Lebo ja realne tie motory poznama a nemam vedomosti o nejakych konstrukcnych alebo inych faux pas tak ako u niektorej nemenovanej konkurencie... a kludne s väcsimi najazdami v 0,9 dokonca na LPG... :41c2:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

0,9 TCe na LPG ???? :48: :42f8:
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

v spotrebe neusetris, lebo tej 0,9 treba riadne slapat na krk a kto jazdi viac vozov, tak vie, ze spotreba je +- od objemu 1,0-1,6 litra takmer rovnaka. Je to vhodne hlavne do mesta, ked ti vyhovuje priestor a pod.veci... ked chces aj trosku vykon, tak nieco s vacsim objemom, inak aj v meste a pri pohynani az prilis casto plny plyn...
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

laco1871 napísal:0,9 TCe na LPG ???? :48: :42f8:
- a? Nerobi dacia tieto motorceky origo s lpg? Ha?
mherak
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 17.08.2006 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mherak »

jasne ze ma :-)
ale nechajme tak, ci???
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

0,9 robia aj s lpg lebo to nieje priamovstrek a v pohode to vydrzi 200tis.km.1,2tce je uz priamovstrek.Mame clio 3 ,2011,1,2Tce,ale to je iny motor TCe ako tie nove-74kw-190tis km bez jednej poruchy,aj L3 GT 2009-2,0T-150kw-180tis km bez poruchy,tak nepocuvaj takych co tu mudruju na motory lebo sa v takych ani neviezli.Treba sa ist na tom povozit a uvidis co ti sadne.Ja som hladal nahradu pre zenu za clio a nakoniec som vybral novu corsu 1,4 atmo AT-bezkonkurencna vybava a cena s 20perc.zlavou.A to som presiel vsetky automobilky,napr.suzuki mi nesadlo vobec.Captur nieje vobec zly ani s tou 0,9tce ale spotreba bude rovnaka ako na 1,2Tce.Aj nove megany 1,6 sa daju vybavit za dobru cenu.Ale vy chcete asi vyssie auto alebo pozri merivu konci vyrobu 1,4T + skoro vsetko co sa da priobjednat -20perc.,musis si pytat stoji 12tis.e.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Mám Clio 1,2TCE . motor je v pohodke . Trojvalec by som nebral. už len z princípu. Ale tie dnešne 1,2ky sú myslím iná generácia .Ak je to priamovstrek išiel by som aj za cenu zmeny značky do klasickej atmo 4valca. Prípadne aj turbo ale nie priamovstrek. Poznám viac ludí čo s tým mali problém. Síce koncern ale to je asi vec náhody.
Naposledy upravil/-a VLADY v 27.02.2017 20:16, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných