Rekonštrukcia veterána Škoda Octavia 1961

Diskusia o tom najlepšom zo sveta automobilového priemyslu

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milan3232
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.05.2006 20:12
Zdieľať na Facebook

Rekonštrukcia veterána Škoda Octavia 1961

Príspevok od používateľa milan3232 »

Zdravim kolegovia,
vedeli by ste mi prosim niekto poradit cloveka/ firmu, ktory by mi vedel zrekonstruovat S-Octaviu rv 1961? Auto je garazovane, mam aj ND, stalo asi 30 rokov v garazi, ked sa tam ukladalo, vsetko fungovalo. Co viem, je sem tam prehrdzavene... ale pokial viem, je kompletne.
Hladam niekoho z okolia idealne PK, alebo BA, SC TT. Auto je v PK.
Ja osobne sa do toho nevyznam, nie so automechanik, ani karosar...
Dakujem za napady a pomoc.
Milan
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Krásne auto ešte s charizmou, poctivý plech, materiál trvácny a skutočne vyrobené odborníkmi.
Máš ss s adresou
Potom sa pochváľ, daj sem foto auta na ktoré Ti určite nikto písať kritiku :300f:
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Co takto to radsej predat do dobrych ruk?
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trucker tuším práve nedaleko Vrábel je firma čo volakedy repasovala veteranov. Nevieš či ešte existuje?
Keď si spomeniem že pred 30 rokmi som každé dva mesiace niesol zvyšky takejto Octavie alebo Spartaka do šrotu , tak mi je to teraz lúto. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
milan3232
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.05.2006 20:12
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa milan3232 »

to auto kúpili dedko s babkou ako nové. Oni tu už nie sú, ale auto zostalo v našej rodine. Myslím si, že to auto si zaslúži aby bolo opäť pekne a robilo znovu radosť nám aj iným.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

oco13 napísal:Trucker tuším práve nedaleko Vrábel je firma čo volakedy repasovala veteranov. Nevieš či ešte existuje?
Keď si spomeniem že pred 30 rokmi som každé dva mesiace niesol zvyšky takejto Octavie alebo Spartaka do šrotu , tak mi je to teraz lúto. lol
Poslal som mu kontakt v ss, aby tu nevznikol dojem reklamy. Oná firma nepotrebuje reklamu.
Jáj ja som toho tiež mal, pred 26 rokmi sme TO vozili do šrotu, dnes mi aj slza ubehne keď ide nejaká nádhera taká ZRELÁ ŠESŤDESIATKA okolo mňa :40bd: , mám na mysli T603, Voha 21/22, Š 440,445,450, Spartak(ten má chalan u susedov poo dedovi bomba stav),Octávia,GAZ 69, a im podobné starenky starčekovia
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Re: ...

Príspevok od používateľa trucker694 »

milan3232 napísal:to auto kúpili dedko s babkou ako nové. Oni tu už nie sú, ale auto zostalo v našej rodine. Myslím si, že to auto si zaslúži aby bolo opäť pekne a robilo znovu radosť nám aj iným.
Takto by to malo byť, prajem Vám úspešnú ruku a skoré vozenie
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ešte ma napadajú 4 skvosty z minulosti - Robur ,Žuk , a dvojičky Pobeda - Waršava lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A netreba zabúdať na Romana...
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

trucker694 mozes aj mne poslat ss na taku firmu,mam v garazi pojazdnu Renault 16 r.v.1968.A co sa v okoli TT,SE pytam tak nikto sa do toho nechce pustat ani to uz nevedia,napr.nastelovat karburator a generalku motora a prevodovky.Kazdy len napojit na pc zobrat e ale nieco porozmyslat a spravit manualne to nie a to aj stary mechanici.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

skodaa ze to neni na predaj.teraz som mal mercedes piano 78 rok nechal som sa prehovorit a predal som to.teraz beha po NZ.banujem za nim.je to prijemny pocit sa v takychto autach vozit.hned omladnem :d :D .
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

cicmanec napísal:A netreba zabúdať na Romana...
...s velkym napisom DIESEL
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

bopol napísal:trucker694 mozes aj mne poslat ss na taku firmu,mam v garazi pojazdnu Renault 16 r.v.1968.A co sa v okoli TT,SE pytam tak nikto sa do toho nechce pustat ani to uz nevedia,napr.nastelovat karburator a generalku motora a prevodovky.Kazdy len napojit na pc zobrat e ale nieco porozmyslat a spravit manualne to nie a to aj stary mechanici.
OK, chalani nenapíšem firmu.
Je to vo Vrábľoch , miestna časť Dyčka, prichádzate od Nitry smer Levice, za žel.priecestím vo Vrábľoch vpravo smer NZ po 1200metroch miestna časť Dyčka, prvá firma vľavo obrovský areál, majú takmer 17 ročné skúsenosti s niekoľkými desiatkami veľmi slušne zrenovovaných áut.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

oco13 napísal:Ešte ma napadajú ... ... dvojičky Pobeda - Waršava lol lol
Tak to je už dnes veľká vzácnosť. Ešte jako decko som to občas videl v pohybe no už vtedy to bolo zriedkavé auto. U babky na dvore parkovala jedna horkoťažko pojazdná no stratila sa vo víre udalostí - búrala sa celá štvrť aj s babkinym domom aby spravila miesto sídlisku... Níjsť dnes Pobedu sa rovná malému zázraku
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pobeda bola ruská a Waršava jej polská licencia . Myslím že to malo vela spoločného s Volgou 21 inšpiráciu brali rusi z americkeho Studebakera. Malo to trojrýchlostnú prevodovku a sedačky ako gauč v obývačke - strunové.
https://cs.wikipedia.org/wiki/GAZ_M20_Pob%C4%9Bda
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "VETERÁNY a klasické autá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných