Reklamacia

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
sktomek
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.10.2016 13:26
Zdieľať na Facebook

Reklamacia

Príspevok od používateľa sktomek »

Ahojte. Kupil som nedavno jazdene auto z autobazaru. Pri skusobnej jazde vsetko bolo v pohode vsetko islo ako malo. Tak som kupil auto riadne na zmluvu. O 2 dni nato mi zacalo hadzat motor do nudzoveho rezimu a svietila kotrolka vyfukovych plynov. Siel som s tymto problemom za nimi urobili mi diagnostiku auta a zistili ze EGR ventil je chybny a tak mi ho precistili. Na druhy den po cisteni ventilu zasa zacalo hadzat do nudzoveho rezimu a svieti aj kontrolka vyfukovych plynov. Tak som tam siel znova. Povedal ze auto tam musi ostat najviac 30 dni poklial nepride obhliadac a neposudi to. Vravim mu ze mam zaruku na skryte zavady a nato mi povedal ze skryta zavada je to co vznikne pri testovani auta nie po jeho kupe a dodal ze pochybuje ze obhliadac mi to uzna ze si to budem musiet opravit sam. Tak som sa siel informovat kolko by to stalo. EGR ventil stoji 460 eur + robota. V servise sa opytal ako dlho som cakal pokial ho vycisti tak som mu povedal ze hodinu a vravel ze neexistuje za tak kratky cas precistit EGR ventil. A po dalsie auto musi ist na prepis ale nemoze lebo musi stat tam pokial ho neobhliadnu. Tak sa chcem opytat ci uz niekto nieco take zazil? Kazdy mi vravi ze sa nemam nechat odbit ze je to vec autobazaru. Vie mi niekto ohladom tohto pomoct? Dakujem.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

pozri co mas v zmluve a uvidis
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pokús sa dohodnúť na nejakej zlave, inak budeš strácať len čas, bárs by si dostal len 100€.

Teraz vieš prečo EGR nebol vymenený, lebo nikto nedá 460€ ked chce auto predať. Možno tam šupli nejaký použitý a na chvílu bol pokoj aby sa auto predalo

Naťahovať sa že to bola skrytá vada fakt za to nestojí. Auto si kúpil preto lebo ho potrebuješ a nie aby niekde čakalo na znalca a aby si ty behal po súdoch a naťahoval sa pol roka
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čistenie EGR je častá činnosť,ale nepoznám dieslové auto (evidentne sa bavíme o nafte) kde sa dá poctivo vyčistiť EGR,skompletovať,urobiť diagnostiku čo chvílu trvá kedže treba prejsť viacerými režimami,keď je EGR činné aj keď ho RJ odstavuje.To do hodiny je nemožné !!! Samotná diagnostika v prípade núdzového stavu automaticky žiada logovanie aj režimu čiastočného zaťaženia kedy je EGR funkčné,ale aj plného zaťaženia pre overenie,či núdzový stav nie je vyvolaný z iného dôvodu.V dnešnej premávke mám obrovské šťastie,ak samotné logovanie stihnem do hodiny,a to ho ešte musím spracovať aby bol log čitatelný a vyhodnotiť.
Takže aby si bol v obraze ako riešili to EGR.,
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ale ved je úplne jasné že to nikto nemienil opraviť, iba to možno vytiahli trochu opucovali - rozbehali a šupli naspäť

Auto ktoré raz stojí v bazáre je na predaj a donho 500€ nikto nedá na serioznu opravu a tak isto nie po predaji akože pri "reklamácii"
To musí byť každému jasné jak facka

Preto som hned na začiatku písal, treba sa skúsiť dohodnúť bárs dostaneš naspäť iba 100€. Ked sa bude s nimi naťahovať tak nedostane nič, možno mu tam šupnú iný EGR ktorý bude zasa chvílu fungovať
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných