Reklamacia jazdeneho vozidla ako postupovat?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
uwa421949068188
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 01.02.2017 06:57
Zdieľať na Facebook

Reklamacia jazdeneho vozidla ako postupovat?

Príspevok od používateľa uwa421949068188 »

Zdravim vas... mam taku otazku ako by som mal postupovat s reklamaciou auta... mam ho druhy den a bolo mi zatajene ze bolo buchnute... rano auto nestartuje a treba menit vodnu pumpu... bolo mi povedane ze auto je plne pojazdne bez investiciie... ako by som mal postupovat? Auto ma 140 000km je pomerne nove ale nie v zaruke... alebo ake mam moznosti ? Dakujem...
uwa421949068188
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 01.02.2017 06:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa421949068188 »

Neni to z bazaru ale je to priamo od autorizovabeho predajcu...
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

pozri sa, co mas pisane na papieri v kupno-predajnej.
Reklamuj zistene vady u predajcu uplne rovnako, ako keby si si kupil nove auto.
dalimaly
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 12.05.2016 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dalimaly »

kde si to auto kupoval? no určite chod do a reklamuj! Som zvedavý ako sa ti k tomu vyjadria.
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Pojem "kupno-predajna" zmluva nase pravo nepozna, neviem preco to vsetci pouzivaju, takze pozeraj urcite kupnu zmluvu.
Ak si ho kupoval od autorizovaneho predajcu, urcite to bola zmluva osetrena pravnikmi, na zaklade ktorej nemas sancu z nich vytrieskat ani jedno jedine euro.
Nekupoval si nove auto, takze sa podla toho treba aj zariadit. Auto je plne pojazdne bez investicie to sedi, rano nestartuje? Tak startuj poobede. Vodnu pumpu vymenis spolu s rozvodmi a olejom, ktore vzhladom na to, ze kupujes jazdene auto vymenis aj bez toho. No a ze bolo buchnute? Stale je plne pojazdne.
Neobhajujem predajcu, iba Ti chcem naznacit, ake sance u nas na SVK mas.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

stare otrepane - mal si to kupovat s takym,co sa tomu rozumie,za 10 min.ti kazdy jeden povie,co tam bolo robene a co bude treba robit v zhladom na vek alebo km,potom treba spravit hlbsiu kontrolu auta,km atd,ked budes mat dalej zaujem - nie teraz.kazdy na teba serie - ked raz zaplatis,mas smolu - aj ked mas pravo,tu neexistuje,lebo sa otravis tymto sam,neverim ze legalny odpalnici ako ccc,lizing,autor.servis,atd maju zmluvu,ze sa ti ospravedlnia a zjednaju nieco v prospech teba.A tiez nechapem,preco mam hned po kupe kazdy menit oleje,rozvody - ked na to auto nema vek a km,to nemate kde vyhadzovat e ?? ved ked overim km a rokalebo boli menene a je tam stitik,ako by mal od kazdeho normalneho - tak je to uplne zbytocne az chore.len bulo nedava stitky na oleje a rozvody - potom len hadas.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

MJZ preto treba meniť rozvody - lebo každý klame a oebáva - dám nálepku a auto predávam "po velkom servise" lol :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

ked je to vsetko pre istotu osklbane ako pri dovoze,to beriem a uz pri kupe vidim ze je to klasika,ale pri normálnom aute,je stitok-knizka od normálneho servisu samozrejmost.on to kupil tu a nie az tak stare a udajne 140000km - len nenapisal o ake auto ide,tak hadam si to overit dokaze - no on nie,ale mechanik ano.A dat nallepku a neurobit to - to uz hadam nedokaze ani teplakovy k....tomu neverim.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Dat nalepku a neurobit to je na Slovensku absolutne bezne. V zdravotnictve si po znamosti vybavis peciatku, v autoservise takisto. Pre servisy su idealne firemne auta, ktorych poruchy nikto neriesi, lebo sa daju do nakladov. Schvalne som sa po pravidelnej prehliadke pozrel na pelovy filter, ktory bol zaskrnuty v serviske ako vymeneny a hadaj? :) Nech mi do vecera odpadnu vsetky koncatiny, ak mi pocas tej prehliadky vymenili brzdovku aj chladiacu, ako bolo v serviske uvedene. Preto ak kupujem auto, ktore ma nad 15 000km alebo 1 rok, VZDY vymenim minimalne olej, vsetky filtre, brzdovku, bateriu a ak ma viac ako 2 roky tak aj rozvody (samozrejme neplati 3.0TDi orloje a podobne motorizacie, take by som si ale jazdene nikdy nekupil a verim, ze ani zadavatel). Nasledne zmenim interval vymeny oleja na 10t km a tankujem.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Skoro všetci tu nadávate na pomery na Slovensku, pritom nikoho nezaujal nedostatok akýchkoľvek informácií od zadávateľa.
Teda uznám že nemusí vedieť že prečo auto neštartuje, ale ako došiel na to že treba vymeniť vodnú pumpu ? A čo to znamená že bolo buchnuté ? Rozbitá hmlovka alebo vymenená strecha ?
Keď má 140 tis. km, tak načo meniť rozvody, ak boli menené napr. pri 120 tis km ? A ak neboli, tak samozrejme meniť v dohľadnej dobe.
Prípadné závady reklamuj tak ako ti napísal pidizvi, pokiaľ sa nejedná o výnimočných lumpov, malo by ti byť vyhovené.
adrixo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.06.2018 13:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adrixo »

stáva sa, záleží, sko ste si spísali kúpno-predajnú zmluvu, či máš vôbec právo na odstúpenie od zmluvy
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: dedakob, fzubaty, Jozef.vl, juro175, lubos zimovcak, marekvt, uwa0915457046 a 41 neregistrovaných