Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

konotuning
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 28.11.2005 08:40
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa konotuning »

tuninka napísal: 28.12.2022 11:55 skôr ako registračné poplatky by ma zaujímalo ako funguje online prepis auta na stránke wéwéwé slovensko bodka es ká :) v poslednom čase stále v rádiu počúvam, že vypršia bezpečnostné certifikáty na občianskych preukazoch, preto treba nové občianske preukazy.... lebo so starým napríklad nebudem môcť použiť elektronický podpis keď budem riešiť prepis auta, alebo niečo na katastri.... :2f93: tak by ma zaujímalo či to v živote niekto ozaj využil, alebo či je to vôbec použiteľné, keď aj tak musím značky zobrať na políciu a zobrať si nové, alebo je to zase reklama na niečo čo je síce funkčné ale 3x pracnejšie, a využíva to 0,01% (môj odhad) populácie čo prehlasuje auto
Online odhlášky , prepisy , vyradenia cez portal.minv.sk fungujú dosť dobre, za posledné roky sa to hodne zlepšilo , všetko spravím z domu , značky mi donesie kurier a staré vezme nikde nemusím ísť a poplatok je o cca 50% nižší ako na okienku . Kto to vie používať , ušetrí si dosť peňazí aj starostí . A ano , certifikáty na starých OP budú k 1.1 2023 zneplatnené , treba nový OP.

K novým poplatkom , teším za spolu so SAS , mám víkendovku MB S600 1994 , chcel som rovnaké coupe , no nezaplatím týmto hajzlom miesto doterajších 267eur nových 3120eur , prihlásim v PL alebo CZ .
tuninka
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa tuninka »

kanotuning,.... a koľko času to približne zaberie, za ako dlho budeš mať od začiatku keď prvý krát sadneš za počítač a začneš s prepisom až po doručenie značiek, lebo naposledy som odhlasoval auto v Snine, a trvalo to asi 5 minút, čo som sa tam odviezol v rámci skúšobnej jazdy a potom som ho v NR (nejako som vystihol správny moment) za pol hodinu prihlásil aj s nahodením značiek
tuninka
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa tuninka »

[/quote]
Ako už písal konotuning - ľudia, ktorí chcú a v nie sú hnilí, to používajú.
[/quote]

kopec ľudí nevie ani vybrať hotovosť z bankomatu, kopec ľudí nevie zadať pin pri platbe kartou, kopec ľudí s mobilmi už nemá doma PC alebo notebook kde by pripojil čítačku, ak náhodou už má aktivovaný podpis na občianskom...nemá scaner, kde by prescanoval plnú moc, a ak náhodou už má nainštalovaný všetok potrebný softwér, ktorý po update Windowsu prestane fungovať , a pol roka to nepoužije, zase to nefunguje.... potom sa prekliká cez všetky PUKy, a BOKy a náhodou sa dostane na stránku kde to náhodu nájde ak to funguje, tak to dokáže ušetriť všetko o čom tu píšeš, ale je to šetrenie času pre tých, ktorí to robia často.... ak auto kupuješ a predávaš raz za 5 alebo 10 rokov, tak to za tie nervy nestojí
tuninka
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa tuninka »

denial napísal: 28.12.2022 18:47
tato tema nie je pre tych, ktori maju 80 kW daciu, ci uz novu alebo staru
v ponuke tohto bazáru je 14900 áut do 80kW, takže to nie sú len Dacie, a pamätám aj časy zhruba pred 20rokmi, keď vrchol ponuky niektorých automobiliek boli dvojlitre s 85kW a vozili sme sa na nich ako najväčší pretekári
hrascho
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 17.05.2005 08:28
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa hrascho »

Ale nepočítaj do 80kW aj autá predávané v ČR. Na Slovensku je aktuálne na tomto portály na predaj 7.174 vozidiel do 80kW z 35.177 vozidiel na SK, čo je ozaj drvivá menšina.
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa denial »

https://www.noviny.sk/komentare/165512- ... e-zvratene

Dlhé roky bol poplatok za registráciu áut 33 eur.
Minister financií Peter Kažimír ale registračný poplatok zvýšil stonásobne.
Chce tak trestať úspešných ľudí.
Podľa Richarda Sulíka to je zvrátené.
Sloboda a Solidarita tento krok zruší hneď, ako bude vo vláde.

Obrázok

.
.
.

Dovolil som si este spravit malu tabulku, kam som nahadzal auta, ktore mi napadli, snazil som sa tam dat aj nejake najbeznejsie, aj nejake menej bezne.
Rovno hovorim, ze vsetky do 80 kW som preskocil, lebo tam sa asi nic nemeni.
Za ziadne chyby nezodpovedam.

Obrázok
martinpuchov
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.03.2012 12:33
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa martinpuchov »

tuninka napísal: 28.12.2022 11:55 skôr ako registračné poplatky by ma zaujímalo ako funguje online prepis auta na stránke wéwéwé slovensko bodka es ká :) v poslednom čase stále v rádiu počúvam, že vypršia bezpečnostné certifikáty na občianskych preukazoch, preto treba nové občianske preukazy.... lebo so starým napríklad nebudem môcť použiť elektronický podpis keď budem riešiť prepis auta, alebo niečo na katastri.... :2f93: tak by ma zaujímalo či to v živote niekto ozaj využil, alebo či je to vôbec použiteľné, keď aj tak musím značky zobrať na políciu a zobrať si nové, alebo je to zase reklama na niečo čo je síce funkčné ale 3x pracnejšie, a využíva to 0,01% (môj odhad) populácie čo prehlasuje auto
Toto nahodou uz funguje, aj ked uz to malo fungovat asi 3-4 roky. Par krat som to vyuzil a aj odhlaska aj prihlasenie sa da vybavit bez toho aby si chodil na policiu. Nove znacky ti donesie kurier a stare mu das do ruky. Jediny fail je ze pre zrusenie poistky potrebujes potvrdenie o prepise a to z elektronickej schranky im nestaci takze si musis ist pon na inspektorat :D zas to niekto vymyslal od stola a nedomyslel taketo detaily z praxe ale sak koho to prekvapuje...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked dostaneš pokutu, tak dostaneš vždy podla toho o kolko si prekročil...

Prečo pri aute máš platiť dookola poplatok aj za registráciu? Ty máš platiť poplatok za prepis + prípadne poplatok za výkon.
Poplatok za registráciu by mal byť viazaný vyslovene len pre prvú registráciu v krajine či to je fungláč, alebo dovoz 10 ročného auta z vonku.

Ked postavíš barák, tak musíš všetko vydokladovať, stavebné povolenia, projekty, kolaudáciu a následne už platíš len dan z nehnutelnosti, nikto po tebe pri kúpe 10 ročného báraku nežiada všetko zaplatiť a vydokladovať od znova akokeby si barák teraz postavil...
db69
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa db69 »

ivko1.A z čoho by potom tí zmrdi kradli? Takýchto ojebov na SK plno. Mňa fascinuje ako si naplánujú príjmy do štátneho rozpočtu a už tam majú zarátanú fixnú sumu čo vyberú na pokutách(musia)
bmw728i
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.03.2009 09:10
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023

Príspevok od používateľa bmw728i »

Nad 40 rokov ostava poplatok 33e bez ohladu aky motor mas povazuje sa to uz za veterana za
bmw728i
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.03.2009 09:10
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023

Príspevok od používateľa bmw728i »

oco13 napísal: 23.12.2022 19:45 Môžem poprosiť najsť poplatok za : Fiat Ritmo 1.7D , r.v. 1982, 40Kw , mám ho na muške tak aby som si odložil aj na prepis.
Nad 40 rokov ostava poplatok 33e
magiceye
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 19.11.2011 16:23
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa magiceye »

A co sa tyka tych poplatkov je to dalsi ojeb na ludi,ako z nas vytiahnut viac love.Zvysili statny dlh,rozpocet a kto to zaplati?My vsetci...Smejem sa ked vidim ludi ako oslavuju silvester,novy rok...neuvedomuju si ze zase bude vsetko drahsie ako kazdy rok,tak co oslavuju?ze bude vsetko drahsie?...z roka na rok je to horsie a horsie.Ceny zapadne a platy a dochodky vychodne...dobre uz bolo...tu je to len horsie a horsie....jaj a oco13 tusim aj chov sliepok ti zachvilu zakaze brusel
tuninka
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa tuninka »

zrovna som si pozrel správne poplatky od 1.1.2023 ..... a je to iné, ako uviedol zadávateľ témy, že by to za 4 mesiace potom zmenili? https://www.minv.sk/?Spravne_poplatky_od_1_1_2023
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa denial »

tuninka napísal: 03.01.2023 23:51 zrovna som si pozrel správne poplatky od 1.1.2023 ..... a je to iné, ako uviedol zadávateľ témy
pre tych, ktori su stale dezorientovani

Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla
je od 1.1.2023 v ROVNAKEJ vyske ako do 31.12.2022.

Od 1.1.2023 sa NIC nemeni.

zmena nastane, ako je napisane v nazve temy, od 1.4.2023

pre obcanov nepravnikov:
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?si ... terID=8881

Obrázok
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa martincichy »

Predaj uz registrovaneho auta od 1.1.

Zmenila jedna vec. Pokiaľ predávajúci ide na políciu bez kupujúceho - teda ide so splnomocnením, tak zaplatí registračný poplatok (33 eur ak znacky na aute ostavaju + 2 eura poplatok za potvrdenie pre poistovnu - alebo 66 eur ak si novy majitel zela nove znacky + 2 eura poplatok za potvrdenie pre poistovnu). Odhlaseny technicky uz nedostanete. Len potvrdenie pre poistovnu. Novy technicky / znacky prinesie kurier a zoberie na vymenu stare. Novy majitel uz na policiu nejde. Kto o tom nevie, trosku sa obtiahne o par desiatok eur pri predaji auta. Ak to ide cez splnomocnenie, odporucam dohodnut sa a novym majitelom, ci si chce ponechat stare znacky, alebo nove - na zaklade toho zjednat predajnu cenu.

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných