Reflexné vesty v aute-koľko ich treba?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Reflexné vesty v aute-koľko ich treba?

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte,
o nejaké dva týždne som nútený ísť na STK a EK, nakoľko mi končí dvojročná doba platnosti a našiel som na istom zľavovom portály STK+EK v Rotose v Ba za 40 eur komplet.v diskusií pod touto zľavou som sa dočítal o šikanovaní niektorích zákazníkov, ktorí si tam dali robiť STK. Nejaké výhovorky čo tam ľudia písali ma nazaujímajú/zabudli si doma lekárničku a pod./ale zarazila ma jedna vec že technici tam ľuďom tvrdia že je mať potrebné v aute reflexné vesty v takom počte koľko je v aute miest na sedenie. Je toto pravda?
Zisťoval som to na nete a pre povinnu výbavu na rok 2016 sa píše len o jednej veste, ale na jednej českej stránke z roku 2015 sa zasa píše o tom čo tvrdia tí technici a teda 5 miest na sedenie= 5 reflexných viest.
Vedeli by ste mi poradiť čo je teda pravda a koľko ich naozaj potrebujem?
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ak sa na dialnici pokazi auto kazdy jeden z pasazierov ma mat reflexnu vestu.Ak budes mat 5 pasazierov,kde na dialnici zozenies 4 dalsie pre ostatnych?A nepovedz mi ze je to drahe.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

ešte som sa dočítal, že na sebe musím mať vestu iba ten čo vystúpi za auta..
osobne som videl pri krajnici už plno pokazených áut a vestu mal iba jeden človek a nikdy nebola okolo "armáda" ľudí v oranžových alebo v zelených vestách..
Nech napíše niekto, kto tie vesty nosí v počte miest na sedenie, alebo koľko ľudí to tak má..
Ja absolvujem 99% ciest v aute úplne sám a za posledných 5 rokov čo mám aktuálne auto tak piati sme šli v aute len raz..
Je vôbec STK oprávnená kontrolovať reflexné vesty?
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Teda na dialnici do Blavy by som neriskoval ludom aby ostali v aute.Akurat ta moze zobrat neaky tragac ked sa ti nepodari dokulhat na odstavnu plochu.Ja ich mam 5.A vobez ma to nezruinovalo ich kupit.Kludne si ich na STK pozicaj a potom vrat.A nemusis mat taketo starosti,tie zacnu az na dialnici ked ti niekoho z rodiny zabije.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

herin...STK je oprávnená kontrolovať povinnú výbavu...!!!
Ak ju nemáš,nemusíš prejsť...
Ale u nás je povinná jedna,tak si nemôžu dovoliť "buzerovať" že koľko miest na sedenie atd...
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

christiane napísal:Teda na dialnici do Blavy by som neriskoval ludom aby ostali v aute.Akurat ta moze zobrat neaky tragac ked sa ti nepodari dokulhat na odstavnu plochu.Ja ich mam 5.A vobez ma to nezruinovalo ich kupit.Kludne si ich na STK pozicaj a potom vrat.A nemusis mat taketo starosti,tie zacnu az na dialnici ked ti niekoho z rodiny zabije.
Prečo by sa mal niekto zabiť. Ako písal VOJTO55 jedna ja povinná, no ak sa na ceste zdržuje aj spolujazdec aj on ju musí mať. Ak si za zvodidlami už ju nepotrebuješ, tak ak sa ti pokazí auto cestujúci preč z cesty za zvodidlá. Tuším v Rakúsku je povinné koľko ľudí sa nachádza v aute, toľko reflexných viest treba mať.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja mam v aute vestu len pre seba a jazdim kade tade.v taliansku je zakazane mat kanister v palivom.vozim so sebou 10 litrovku plastovu.uz ma za moj zivot 3x zachranila.neraz sa uz stalo ze cerpacka bola zatvorena alebo v prerabke.a uz som raz aj capoval na dialnici.ako tu uz bolo pisane v pripade poruchy posadka za zvodidla ak nieje odchod az k plotu,alebo ostat sediet v aute.a stkckhar nech sa zobudi.reflexne vesty maju byt v aute tolko kolko je v aute ludi{plati to len pre rakusko co viem} a na stk urcite nejde 5 osob v aute no videl som uz aj typka na 3 golfe na stk a v kufri mal staru prevodovku :4090: :40bd: :40bd: nemohli skontrolovat povinnu vybavu :40bd: vsetko mal pri rezerve :40bd:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

To uz je len fasa napad v reflexnej veste sa motat okolo auta na dialnici lol, rovno s manzelkou a dvoma troma detusikmi :::

Komplet osadenstvo palit doslaka kratkou cestou cim dalej od auta do zeliny za zvodidla ! Mobilom ohlasit na 112tku odstavene auto...zapnut blikace samozrejme ! A dovi, nech sa stara ten huj co schvalil cestu bez odstavneho pruhu napr. TT - BA ze ano...

U nas staci jedna vesta, ale u sniclozrutov trebars musi mat kazdy... ja vozim dve, lebo ich mam :-\ , mam aj decke ale zvacsa ne v aute, radsej im ich dam na bike...

Apropo organi ma riesili nedavno v noci a kazal mi vystupit, rovno sa pytam mam si davat vestu ??? Ci ma chce chytit na kulehu lol, hovori nie pan vodic...ja mam vestu a majaky mame pustene, tym ste dostatocne chraneny lol inac vsetko v najlepsom poradecku takze pohoda, pozdravujem :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Vďaka za názory, tak pôjdem na STK len s jednou, tak ako je to povinné..
Zmiatlo ma to že hentam v tom Rotose čo robia STK, tak sa tam ludia na to sťažovali, že ich buzerujú kvôli vestám a zároveň hned vedľa je predaj autodoplnkov, tak ich tam posielali si ich hned aj kupiť :d :D
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Tak to je potom jasné...!!!
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

V prvom rade by som podotkol,ze ja si mozem vybrat na ktoru STK pojdem ked pride cas TK. A je logicke,ze pojdem na taku STK kde su normalni technici a nie tam kde buzeruju ludi. Pre mna to bude znamenat,ze absolvujem TK 70 km od miesta mojho bydliska...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja som bol na STK za 40 kúpenej na zľave dňa , a nedal mi ju za vymlátený spodný čap...a kua on bol ozaj vymlátený! Inak som nemal z ničoho tam zlý pocit.
A vestičiek treba mať v aute koľko kto uzná za vhodné.Minimálne jednu pre šoféra. Takže ja mám 2.
Šak ono sa to časom nazbiera, pretože občas to býva pribalené k lekárničke a pod. Ale ak idem do AT nedokladám si ďalšie 3 pretože tieto veci sa vzťahujú na vodičov a autá registrované u šniclákov a nie ak tam človek ide len tak v sobotu na nákup . Takže ak je niekto neznalý je to jeho vec ak sa dá nachytať a ešte aj skasírovať.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

N.M.
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 18.01.2010 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa N.M. »

Tu sa fakt zakladajú témy už aj o tom či mám v aute voziť toaletný papier ak by bolo treba.....
Poondiata reflexná vesta stojí pár šupov, tak čo riešite....je problém ich mať v aute aj 5 kusov? Či už idem na STK, alebo nie.....
michalmucha
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 04.08.2015 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalmucha »

N.M. radsej nech sa opyta akoby mal urobit nejaky pruser :-)

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných