Referendum na Slovensku v roku 2015 (7.2.2015)

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Zucastnite sa referenda na ochranu tradicnych hodnot a rodiny?

Idem a hlasujem 3x "ANO"
10
53%
Idem a hlasujem 3x "NIE"
1
5%
Ine hlasovanie
3
16%
Nejdem, je mi to jedno.
5
26%
 
Celkom hlasov: 19

myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Referendum na Slovensku v roku 2015 (7.2.2015)

Príspevok od používateľa myotis »

Referendum na Slovensku v roku 2015 je referendum vyhlásené na sobotu 7. februára 2015. Referendum bude obsahovať tri otázky:

1) Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?


2) Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova


3) Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?


Idete, nejdete? Vase nazory, postrehy...
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

nevyjadrim sa, lebo si myslim ze to sem nepatri a nic dobre z toho nevzide, ale predpokladam burlivu debatu :4090:
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Nejdem.Išiel by som za predpokladu ,že by sa občania mali možnosť vyjadrovať referendom k iným závažným témam života , a ak by toto bolo možné a spoločnosť by fungovala ako vyspelá civilizovaná spoločnosť , potom by som možno cítil potrebu sa vyjadriť.Ale riešiť zbytočné ,zástupné témy v nefungujúcom bordeli ma zo stoličky nezdvihne.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

No, ja skúsim obšírnejšie. Rešpektujem, keď sa niekto nevyjadrí, alebo vyjadrí. Rešpektujem, ak niekto má iný názor ako ja, hoci s ním nemusím súhlasiť.

Osobne som toho názoru, že celé toto "šialenstvo", celá téma o "ohrození" manželstva je len výborným prostriedkom k odvedeniu pozornosti od dôležitejších vecí, ktoré sú žiaľ v žalostnom, až katastrofálnom stave a stýkame sa s nimi, ako občania SR denno-denne.

Referendum má stáť "do" 6.000.000 eur. Ja sa pýtam, máme:

1) v poriadku zdravotníctvo? Sú lôžka aj pre ťažko chorých a nie veľmi majetných pacientov? Alebo sa používajú ešte tie, na ktorých som ako pubertiak ležal v nemocnici v roku 1965? Je dostatok zdravotníckeho materiálu a príslušenstva?

2) v poriadku cesty, dopravné značky? Alebo sa pomaly vodiči viac pozerajú na stav cesty, aby nevhupli do jám a nerozbili si auto, ako pred seba, aby niekoho nezrazili, alebo do niekto nevrazili?

3) v poriadku školstvo? Ako sú vybavené naše školy? Je v každej teplo počas zimy, neplesnivejú steny?

4) políciu, na ktorú by sme boli hrdí? Naozaj každý pomáha a chráni? Ja osobne ak uvidím policajnú hliadku, cítim sa viac v ohrození, ako keby tam nebola. Ešte aj bratia Česi ju majú na omnoho vyššej úrovni.

Dalo by sa pokračovať s ďaľšími bodmi. Možno ma niekto doplní.

Sme naozaj taká bohatá krajina, aby sme si dovolili a to ŽIAĽ odobrené prezidentom Kiskom vyhodiť 6.000.000eur do luftu, aby sme sa dozvedeli, že účasť bola 25% ?

Na h.ovadiny je vždy dosť peňazí, ale na dôležité veci akosi neostáva. Je mi z toho na ...

Ak budeme zdravotnícky, ekonomicky, infraštruktúrou, ale hlavne mentalitou na tom aspoň z polovice tak, ako Rakúsko, súhlasil by som s takýmto referendom. Ale takto...

Nie, nezúčastním sa. Nechcem sa podieľať na h.ovadine.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Sliedič, referendum neinicioval štát, ale skupina občanov. Ty takisto máš možnosť zorganizovať petičnú akciu k otázkam, ktoré trápia teba. Problém je, že ľudia sú takí znechutení všetkým, že by sa ho aj tak nezúčastnili tak ako všetkých predchádzajúcich (vrátane toho zmanipulovaného o vstupe do EÚ)...
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

Dobre mohli by sme sa vrátiť k začiatku táto krajina nie je v poriadku a ďalších 30 rokov nebude.

1.Nech sa to nazýva ako chce, s tým aby mali právo po sebe dediť a uplatnovať si bonusy na partnera problém nemám

2. Podľa prieskumov ak deti vychovávajú rodičia rovnakého pohlavia nemá to žiadni vplyv na ich budúcu orientáciu dokonca si túto možnosť vážia ešte viac ako ktoríkoľvek normálny pár navyše je kopa lesbyčiek poprípade gayou kt. už deti majú počuli ste o nejakom probléme ?

Na druhej strane si myslím že na niečo takéto slovensko pripravené nie je zároveň však ani tak ľahko nebude

3. Videli ste video v ktorom sa rodičia snažili vysvetliť svojím deťom kde sa berú deti ? nedopadlo to príliš dobre
Bol by som len rád ak by niečo také za mňa spravil niekto iný navyše by to bola asi najužitočnejšia vec akú som sa v škole naučil od veľkej násobilky

Záverom len toľko na referendum nepôjdem aj keď to mám 10 min aj tak ich dokážem využiť lepšie pochybujem že bude väčšia účasť ako 35% a aj z toho bude 28% babičky ktoré tam pôjdu pretože to povedal farár osobne som videl situáciu pri ktorej sa v kostole podpisovala podobná petícia v živote som nevidel babky tak rýchlo behať ( zabudli si aj barle) dokonca nemali problém aj chodiť po dedine samozrejme s barlami
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

som stara garda a iny uz nebudem, na 90% pojdem a dam 3x ano, mozete ma zacat kamenovat :zg282:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nepôjdem už nikdy ani k referendu ani k volbe na žiadnom stupni.
K referendu pre jeho viazanosť k percentám ktoré celý proces robia zbytočným.
K volbám zase preto,lebo nebudem dávať hlas na zvolenie ak nemôžem dať hlas na odvolanie..Až bude dobudovaný aj tento mechanizmus zmením postoj.Tento chliev je už tak dokonalý,že nech si ho užije každý kto sa pod neho podpísal.
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

Ja budem komentovať prvý ale mata.sokyho k bodu 2.
Myslím si že si ešte mladý a časom zmeníš názor na to čo si napísal... Buď rád že pochádzaš z normálnej rodiny ver mi viem o čom píšem... Jeden malý príklad skutočný: Mám kamarátku je rozvedená a má syna 12 ročného z prvého manželstva. Chlapec má talent hrá kolektívny šport jasné že chodí na zápasy alebo preňho na tréningy ona alebo terajší manžel ale aj jeho skutočný otec alebo jeho družka. Chlapci z kolektívu sa mu posmievajú že ktorá mama pre neho príde dnes alebo ktorý otecko??? Nevieš si predstaviť čo prežíva ten chlapec akú má z toho traumu a ako ho to poznačí... Už nechce aby chodili na zápasy... Je to zložité ale rovesníci mu robia zo života peklo... A teraz si predstav že by si ty vyrastal napr. s dvomi lesbičkami??? Ani pomyslieť čo by si musel znášať od svojich rovesníkov...
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

pôjdem, a budem hlasovať 3x áno.

Pôjdem hlasovať "za" a nie "proti" niekomu. Aj keď mám výhrady k iniciátorom tohto referenda, ale rodina je pre mňa základ spoločnosti, bez tradičnej rodiny to tu môžme zabaliť a vycestovať na inú planétu.
mato.soky napísal:Podľa prieskumov
aké prieskumy ? Chcem zdroj. Je jedno, čo hovoria prieskumy a iné drísty v médiach, treba si na to urobiť vlastný názor a nehltať všetko, čo popíšu na internete, alebo nedajbože "povedia v správach" (až ma trasie, keď toto niekto používa ako argument)
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

Bohužiaľ prieskum sa my nepodarilo nájsť bolo to už dávno

Báť sa nemusíte už som dosť veľký na to aby som vedel čo za sra*ky sú v tv nepozerám už pár rokov (jedine F1 a aj to už skončilo)

Tá situácia kedy je niekto z rodičov homosexuál to tu už každopádne je a to nerieši nikto ale ako som písal to by bolo na veľa ľudí až moc takže na adopcie je ešte skoro

Čo sa týka toho malého chlapca vidíš ani to že nemá rodičov rovnakého pohlavia ho neuchránilo deti si vždy dôvod nájdu

báť sa nemusíš aj ja som si toho ako malý vypočul (a nie len vypočul) dosť

Samozrejme že aj ja som za "normálnu" rodinu s ktorej aj ja pochádzam, ide len o to že homosexuáli už sú tu a priznáva sa ich čím ďalej viac a tým že im zakážeme "manželstvo" čo v podstate manželstvo ani nie je u mňa ide len o tie právne výhody "manželstva" to nezmeníme oni si nepovedia No čo už tak si nájdem ženu a spravím 3 deti

Osobne Gay nie som a je my jasné že to všetko čo homosexuáli
"požadujú" sa im nesplní ale rozhodne som za to aby dostali istú možnosť nazvime to Úradného manželstva kľudne aj bez ákehokoľvek ceremoniálu len aby dostali práva podobné manželstvu
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Uz to tu bolo naznacene a som rad ze to pan Milan napisal.
Nikdy som volit nebol a nikdy nepojdem. Referenda sa zucastnim ak bude referendum s timto bodom:
Kazdy svojpravny obcan je povinny sa zucastnit na referende .
Nezucastnenim bude za ich lahostajnost udelena financna pokuta.
Pisem s tabletu preto ta gramatika ktora je aj tak uboha :-\
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Ja hlasujem 3x áno. Myslím si, že nie všetko, čo vyzerá na prvý pohľad správne alebo spravodlivo, aj osoží. Len pre zaujímavosť, kam až to sexuálne vzdelávanie "dotiahli" vo Švédsku: http://www.topky.sk/cl/100157/1449975/P ... a-vaginou- Nechutné.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

najskor ste o tom nepoculi..."zakazany" rusky film s aktualnou tematikou...

http://www.youtube.com/watch?v=3afaUqVdGzk
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Miestami to vyzera ako klasicka agitacna propaganda a stvava antikampan za cias socializmu (trosku historie, kvetnate vyroky, moralne poucenia, hesla, emotivna hudba) ale tym, ktory sa o tuto problematiku (nielen referedum) zaujimaju, doporucujem dopozerat (ten American ma pravdu, takto to totiz funguje).

Ked sa vyhlasilo referedum tak som bol (a vela ludi s mojho okolia) odhodlany ho ignorovat, kedze moj zaujem o Slovenske veci verejne je niekde na bode mrazu.
Ale.

Potom co sa spustila stvava, osocujuca, klamliva, zavadzajuca, miestami az vulgarna a idiotska neopodstatnena kampan zatracujuca referedum, poukazovanie na "navrat do stredoveku", osocovanie ludi ktory veria a podporuju rodinu a zdravy vyvin deti a rodiny ako zakladnej bunky v spolocnosti, vo (skoro) vsetkych Slovenskych "mienkotvornych" dennikoch (najma SME) tak sa mi zacal obracat nielen zaludok.

Kazdy den, den co den (!!!) jeden pro-LGBT clanok, nova studia aka je homosexualita prirodzena, ako sa upieraju prava, ako vsade takyto pokrokovy a toleranty model funguje a tak dalej.
Vsetko samozrejme bolo na titulke.
Argumenty v clanku (alebo aj na diskusiach) podporujuce toto hnutie ma viac-menej (ne)prekvapili.
Klamstvo, zavadzanie, neopodstatne tvrdenia, pochybne studia a nakoniec utoky na oponentov hrubymi invektivami.
A samozreje sa zacali vytahovat a prepierat vsetky skandaly v ramci cirkvi (samozrejme iba RKC).
Chabe argumentacie a porovnavanie nefungujucej rodiny, ten bol fakt dobry.
Casto totiz (clanky aj diskusie) porovnavali nasledujuci model (s roznymi variaciami a obmenami):

Mama: slabe intelektualne a interpersonalne schopnosti, zarobkova cinnost vacsinou ziadna alebo nepodstatna, vzdelanie nizke, hysteria.

Otec: slabe intelektualne a interpersonalne schopnosti, zarobkova cinnost podpriemerna az priemerna, zavyslost na alkohole a omamnych latkach, poruchy osobnosti, pozornosti a vnimania, sklony k agresivite a tyranii.
(Ruku na srdce, kolko mate takych v okoli? Ja jednu z okolo 120 fungujucich rodin)

Homosexualny par: Absolutne bez problemov.
(Poznam jedneho homosexuala.
Emocne nevyrovnany, citovo vyprahnuty, intelektualne priemerny, zzenstily, fyzicky slaby, pravidelne pozivanie alkoholu a navykovych latok)

Takze naozaj nestranne porovnanie s vopred jasnymi vitazmi.
Logicky (ta ale v pro-homo zmyslajucich, ani neviem ako by som ich nazval, logika proste chyba) toto nie je vhodny ani spravny ani vlastne nijaky argument.

Dalsi popularny argument (skor neopodstatnene osocovanie) bol: "myslou v stredoveku" "liberalizmus" "hlupi panbickari" "pozrite sa co sa robi v RKC" "co robi pan farar v spovednici" a tak dalej.

Darmo clovek vysvetloval ze nie je veriaci, nejavi zaujem o veci duchovne.
Vacsinou sa preslo na osobne invektivy alebo modelova situacia: tradicna rodina <-> homo rodina (vid o par riadkov vyssie)

Rozumne argumentacie typu podporovat mlade rodiny financne (vacsie pridavky na deti, zvyhodnene pozicky, bonusy za kazde narodene dieta), lepsie dotovat detske domovy (alebo ako sa to vlastne teraz vola), boli zmietnute zo stola, bez absolutnej moznosti diskusie.
Pritom tento model je realny a v praxi odskusany.
Donedavna fungoval aj na nasom uzemi (skor narodeny si urcite pamataju bezurocne mladomanzelske pozicky a podobne), v Arabskych krajinach funguje doteraz, ale aby sme nemuseli ist daleko tak sa staci pozriet na Rusku Federaciu a ich podporu rodiny.

Dalsi oblubeny argument pro-homo bol ze homo-pary si budu adoptovat deti z detskych domovov.
Kazdemu triezvo uvazujucemu je tento argument na smiech.
Za prve, deti v detskych domovov je dost, problem je v tom ze su to vacsinou deti farebnych asocialov s IQ okolo patdesiat-sestdesiat ktore by urcite (!!!) nenasli cestu do stastnej homo rodiny. Bielych deti v detskom domove je naozaj mizive percento. Tie su z drvivej vacsiny fyzicky alebo psychicky postihnute (deti alkoholikov alebo drogov zavyslich)

Za druhe, ludia asi nevedia kolko trva adopcny proces a vydia to tak ze dnes uzakonia homo a o rok budu decaky prazdne.
Tak to nefunguje, len samotna uradna masineria trva okolo 3-8 rokov (od ziadosti na adopciu, po posudku a schvaleni, cez vyberanie vhodnych adeptov na adopci az po otukavanie, psychologicke sedenia a podobne)

To ze homosexualne (a ine z toho hnutia LGBTI)su osoby ktore prenasaju pohlavne ochorenia, su citovo vyprahnuty (prazdny), emocionalne nevyrovnany (plac, krik, hysteria).
Castejsie striedanie partnerov, promiskuitne spravanie, slabe (resp. skoro ziadne) moralne zasady, caste porusovanie zakona (pozivanie drog, prenos pohlavnych ochoreni atd.)
sa prehliada.

Neviem ako ostantym ale mne sa to porovnavanie nezda vobec fer.

Suma sumarum, pretlacanie niecoho neprirodzeneho, choreho (homosexualita je psychicka porucha nie geneticka!) cez zastierku klamstiev, falosneho liberalizmu, prekrucanie faktov a dokonca dejin...

Preco a s akym cielom sa toto deje je zatial nejasne.
S faktami a udajmi dostupnymi verejnosti je nutne narabt opatrne nakolko verejne pristupne udaje su manipulovane.
Vzdy boli a vzdy budu.

Nechcem to rozvadzat (este by ma niektori mohli oznacit za konspiratora alebo vesmirneho cloveka - ano aj taketo vyrazy tam padali), ale pevne verim ze kazdy zdravy clovek si urobi svoj nazor podla svojho usudku a uvazenia.

K sexualnej vychove na skolach sa ani nema cenu vyjadrovat.
Kazdy fyzicky a psychicky schopny a zdravy jedinec "vyciti" (pudovo) ako to funguje, na to nepotrebuje ucitelku ktora im bude ukazovat ako sa .ebu ludia (pardon za vyraz)
Ak je dieta pomalsie tak stale sa moze spytat rodica alebo komunikaciu moze inciovat rodic, ak uzna za vhodne.
Videi a navodov co a ako treba robit a ako sa k tomu postavit zodpovedne je na internete habadej, ak na ustne podanie nema rodic adekvatne schopnosti.


Takze za par hodin pojdem hlasovat.
Mozno.
Lebo ten odpor voci Slovensku a veciam verejnym je naozaj velky.

:-)

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní