Range rover Sport Supercharged v8

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nokia3333
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22.11.2013 16:18
Zdieľať na Facebook

Range rover Sport Supercharged v8

Príspevok od používateľa nokia3333 »

Čaute,chcel by som sa opytat niečo ohladom tohto modelu a hlavne mototora ,sspolahlivosi,servisu,a ake su zavady na tomto motore spotrebu nerieči ide mi o spolahlivost a čo prevodovka ?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

tu o tom asi nebude vedieť nikto nič. Málo vedia na LR fóre http://www.landroverforum.cz/forum/inde ... 6c9a1312e3 no tam sú aspoň ľudia, čo to vedia servisovať.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

kamosovi jeden taky kus stoji v neznackovom servise uz mesiac lebo nevedia nastavit rozvody a objednali pripravky z Anglicka a nejako nejdu prist
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

No, to je vizitka servisu. Auto je OK. Na SK majú mnohí mechoši všeobecne problém s motormi do V. A špeciálny prípravok je dnes normálna vec vo vybavení servisov a týka sa všetkých značiek. Tu je skôr problém v tom, že TDV8ičiek je u nás ako šafranu a na väčšine sa rozvody ešte nerobili keďže to má reťaz a ak nepovolia napínáky tak ju mení tak 5-4 majiteľ.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Mohol to šupnúť do autorizáku, tam by prípravky mali mať
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

je to auto, ktore som videl najcastejsie stat na dialnicnom parkovisku a pri nom zlty anjel z ADACU, OAMTC, TCS. Naposledy cca. pred mesiacom v Rakusku pri Worthersee auto dotiahnute z dialnice a cosi tam riesili, majitel len zalamoval rukami, cca. pol roka dozadu v CH z Rangu nieco vytekalo tak to tam zlty anjek z TCS zachranoval, aby nevznikla ekologicka katastrofa :)
Inak mal ho kamarat z Talianska pri stave cca. 140000km na dialnici v 160km/h obrovska rana z motora, doplachtil ku krajnici, motor zhasol. Auto sice nemalo este 3 roky, ale zaruka v Taliansku je len do 100000km, takze to dal opravit provizorne za 7000 a predal ho. Ked som spravne pochopil jeho taliansko-anglicke vysvetlovanie problemu s autom, tak sa mu roztrhol rozvod a narobilo to saramatu v celom motore.
Takze stastnu ruku pri vybere.
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

je to dobre, pokial sa to nepokazi, inak vnutri dost male, mal som tu cest, pocit stiesnenosti akysi, servis radsej original, aby si sa vyhol udalostiam, ktore popisuju vyssie.

prevadzkove naklady vysoke, velmi vysoke, pocnuc spotrebou, konciac servisom, pneumatikami….

manzelkin byvali sef to ma, chvali si pohodlie, ale nadava na servis, predtym mal ML a povedal ze servis RR je k…a drahy oproti tomu ML

ma rocnik 2012 alebo 2013, proste tu predposlednu kasnu a ma tam 5.0 V8 supercharged… mozem povedat, ze zvuk to ma uzasny, fakt mazec
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

, inak vnutri dost male, mal som tu cest, pocit stiesnenosti akysi
pozor!!! Ty hovoríš o RR Sport. No RR Vogue je priestranný až až. RR Sport je na platforme LR Discovery3 ktorá má síce priestoru na rozdávanie no RR Sport je inak riešený a na úkor priestoru.
Ked som spravne pochopil jeho taliansko-anglicke vysvetlovanie problemu s autom, tak sa mu roztrhol rozvod a narobilo to saramatu v celom motore.
A tu zasa pozor!!! To nebola TDV8 ale 2,7l TDV6. To je motor od PSA (2,7HDI) Tam je problém so zadným olejovým čerpadlom, ktoré by sa počas servisných intervalov malo kontrolovať a preventívne vymeniť po cca 100 000km. Zvykne sa zadrieť...

TDV8 3,6l sú OK
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

v tom pripade sa ospravedlnujem! dakujem za opravu
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Volakedy sem chodieval ten rangeroverovy expert pod prezyvkou rangerover876, ktory prevadzkoval tusim niekde na Vajnorskej aj specializovany servis. Uz som ho tu ale dlhsie nevidel, ani ta stranka jeho servisu uz nechodi. Nevie niekto, co sa s nim stalo?
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

ja osobne by som radšej bral Vogue TDV8 :2f93: nie je to síce pretekár no bude to omnoho lepšia voľba - priestorovo aj finančne alebo nepreplňovaný benzín
Kubov9
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17.07.2009 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kubov9 »

Nazdárek.

Nepoznám tie autá chlapi ale podľa môjho osobného názoru a informácií ktoré mám, na servis treba mať naozaj dosť peňazí a to viac ako na akúkoľvek európsku prémiovku. Taktiež to vyzerá tak, že neprekvitá práve najvyššou spoľahlivosťou. Keď som bol v Rakúsku na lyžovačke, tak som za niekoľko dní v lyžiarskom stredisku videl cca 4 odťahovky a na všetkých boli Range Rovery. Čestné slovo - nekecám. Ale nakoľko je z toho možné vyvodzovať závery tak to už je otázne.
nokia3333
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22.11.2013 16:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nokia3333 »

a čo motor 2.7 tdv6 ? tych je najviac viem že to nejde bohvie ako ale ? :)
eerl
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 25.04.2008 09:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eerl »

segra ho ma a zatial iba leju olej a menia filtre... motor ziaden problem o chvilu ich ale caka filter pevnych castic, ma okolo 140 000 najazdene
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

TDV6 2,7 sa montoval do RR L322 a LR Disco 3. Ako som spomínal vyššie, je to motor od PSA (poznáme ho ako 2,7HDI v Peugeotoch a Citroenoch) Je to veľmi dobrý a kultivovaný motor. Treba dať pozor na olejové čerpadlá a pri výmene rozvodov ich preventívne vymeniť tiež. Skúsim nájsť na to link. No pozor!!! to nie je pravidlo, že to odíde. No je to problém ktorý sa popisuje na i fórach tak ako sa popisuje X iných o iných autách.
Ale späť k Superchargeru. To je motor od Jaguaru a patrí medzi najlepšie V8. Ak nie je spotreba problém, tak prečo nie. No údržba špičkového V8 tiež niečo stojí. Treba si zvážiť čo si ochotný znášať. Na deno denné jazdenie je skvelá L322 TD 3l
alebo s tou TDV6 2,7 čo je ale trochu lenivec. S tým motorom je lepšiakombinácia Disco 3. Ale daj si povedať a prečítaj si niečo na tom LR fóre.Tu prispievajú výlučne ľudia, ktorý také auto nemali, možno ani nebudú mať a mnohí v tom ani nesedeli, tak načo sú Ti také referencie.

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný