Range Rover sport 2009 , 180 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

romane46
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 06.10.2013 19:39
Zdieľať na Facebook

Range Rover sport 2009 , 180 kw

Príspevok od používateľa romane46 »

Zdravím páni
Mam otázku na skúsených ľudí.
Mám záujem o kúpu RR sport 2009 180kw nájazd ma 250tisic km
Neboli rozvody menené isto.
Čiže otázka
Co všetko treba vymeniť spolu z rozvodmi keď už kasna pôjde Hore?
Rozvody štartér alternátor turbo čerpadlo?
A ten morot 306DT ma rozvody aj z predu aj zo zadu?
Ďakujem velmi pekne za odpovede...
🤙🤙🤙🤙
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Range Rover sport 2009 180kw

Príspevok od používateľa ivko1 »

Trošku pogoogli niečo o tých RR...
Niečo v zmysle "3.0TDV6 faulty", alebo "3.0TDV6 failture"

Začalo to motormi 2.7TD a neskôr aj 3.0TD...

Si myslím že si kúpu aj rozmyslíš
Aká náhoda že nastavíš na mobile.de poškodené vozidlá a viacmenej ti nevyskakujú havarované, ale vozidlá s "motorschaden"...
prvé, druhé, tretie, štvrté,...
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Re: Range Rover sport 2009 , 180 kw

Príspevok od používateľa Rolfos »

Sorry, ohladom technickych zalezitosti neviem poradit, ale zaujima ma, preco si niekto kupuje daco ako RRS 2009 s 250tkm. Uzitkove vlastnosti podla mna zasadne nezodpovedaju prevadzkovym nakladom a ako imidzovka Vam +/- 15 rocne SUV vyrobi mozno tak imidz dedinskeho drogoveho dilera. Viem si predstavit situaciu, ze niekto napr. potrebuje tahat tazky prives, ale aj tam su lepsie alternativy, trebars TLC120...
romane46
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 06.10.2013 19:39
Zdieľať na Facebook

Re: Range Rover sport 2009 , 180 kw

Príspevok od používateľa romane46 »

Ďakujem za komentár mimo témy 🤙🤙🤙
Auto ma zaujalo pomer váha výkon komfort plus ťahanie za sebou keďže máme aj ranger ale bohužiaľ ľahký zadok má
Preto sa pýtam na skúsenosti
Viem že stav auta záleží od majiteľa a servisu ale su aj autá a motory ktorým sa vyhnúť preto ta otázka na verejnost ohľadom skúsenosti
Je ti 3.0 V6 malo by to niečo vydržať
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Range Rover sport 2009 , 180 kw

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nie je jednoduchšie dat 100-150 kg závažie do kufra?
FUTURA 29
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Range Rover sport 2009 , 180 kw

Príspevok od používateľa FUTURA 29 »

Pred kupou je dvolezite prezriet stav jak podvozku tak pohonu.Ak to ma aktivne stabiky pozriet ci piesty neslzia/netecu.Vymena oleja v automate kedy bola?Bzrdove vedenie korozia,kontrola vsetkych ramien/silentblokov.Je tam toho vela co treba skontrolovat.Rozvody to je najmenej co by ma trapilo.Praskajuca kluka v dannom rocniku by vedela narobit vrasky...
Ale vozenie v tomto modely je take plavne,pohodove darmo tam pise Sport.Taky maly tank.
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Range Rover sport 2009 , 180 kw

Príspevok od používateľa jozoD. »

kks...ja som raz presne v tom bol odvezený...a nejak to vo mne nezanechalo nejaké nadšenie. Ako nemám skúsenosti s SUV....možno boli na vine prehnané očakávania...alebo nejaký lenivý kus....ale mne ten trojlitrik prišiel v tom moc slabý. Týpek chcel zafrajeriť v meste...ale mal som pocit, že kdejaký obstarožný sériový športovejší japonec ho v meste vyškolí.
Na dialnicu ppči...aspoň teda predné sedadlá...celkom pohodlné vozenie to bolo...ale teda po Európe som videl v tom už jazdiť asi len podivínov a cigánov.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Range Rover sport 2009 , 180 kw

Príspevok od používateľa ivko1 »

To je auto na prácu, ked potrebuješ ťahať +- 2000kg tak tam je dôležitá váha samotného auta.
Ale to sa dá vyriešiť aj iným autom, takým kde nemajú motory samodeštrukčné problémy
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Range Rover sport 2009 , 180 kw

Príspevok od používateľa jozoD. »

Veľa spolupracujeme s prenajímateľmi vzduchových kompresorov. Tie menšie kompresory (necelých 3,5t), nám prakticky vždy dotiahli na Grand Cherokee.
Raz som sa pýtal dvoch šoférov...obaja z inej firmy...a vraj, že pomer cena/vykon im to auto vychadza najlepšie. Ale má to celkom malý kufer...som bol prekvapený.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Range Rover sport 2009 , 180 kw

Príspevok od používateľa seven549 »

pytat sa na fore co treba menit znie ze si to ides robit sam.

ak to kupis a bude to robit servis tak ten snad vie zhodnotit podla stavu opotrebenia co vsetko treba robit.

a zalezi ci sa to auto ide uz len dojazdit -dokoncit alebo sa bude drzat na dlhsiu dobu napr 5 rokov.

ak len dojazdit tak vymen len rozvody alternator prevadzkove kvapaliny a padla.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Range Rover sport 2009 , 180 kw

Príspevok od používateľa seven549 »

ale ved tak sa to aj robi.kupi sa auto na dojazd max vymeni olej filtre rozvod a jazdi sa kym sa nezosype.na tahanie bagra sa s tym aj pocita ze umrie do 2 rokov.

ono gumy nesfukuju len tak.ci tebe ano?

ja dofukujem na aludiskoch po zime max tak 15kpa.a zimne plechace co cele leto stoja v pivnici max o 20kpa.inac pocas pouzivania to raz za 2 mesiace skontrolujem a tlak drzi.

akonahle nejake koleso je makke nafukam a pozriem ci nepusta okolo disku alebo ventil ci neni zly alebo defekt.ak disk netesni alebo je vadne teleso ventilu ide koleso do pneuservisu a opravit.

defekty typu sroba alebo klinec v dezene opravujem na mieste tymi spalikmi.ten set na opravu za 10 euro.uz som to robil za 10 rokov asi 4x a funguje to dobre.koleso mi vzdy tesnilo.ale rezervu v kazdom aute mam a nafukanu na max.
romane46
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 06.10.2013 19:39
Zdieľať na Facebook

Re: Range Rover sport 2009 , 180 kw

Príspevok od používateľa romane46 »

Chlapi ja potrebujem vedieť hlavné kdo má stým skúsenosti nie úvahy prečo a načo
Mňa odhovárali od BMW 320d 100kw že najhorší motor ma svete a kúpil som ho keď mal 110tisic km a teraz mam 450tisic km a menil som jedno čerpadlo a jedno turbo.
A klasika ramená tlmiče brzdy atd... nikdy ma auto nikde nenechalo a ide jak hodiny.
Preto sa pýtam či ten RR nemá skryté zavady uz od výroby atď
Toto ja potrebujem vedieť to ze kúpim auto za lacnejšie a dám doňho 5tisic aby všetko bolo nové
Rozvody čerpalo turbá štartér alternátor a všetky kvapaliny diferak prevodovka
Ci to má význam alebo nie
Či niekto na tom urobil 500-600tisic km atd
Ďakujem
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Range Rover sport 2009 , 180 kw

Príspevok od používateľa seven549 »

takych jazdcov tu nenajdes tu vacsinou su taky experti co tocia auta ako ponozky.spravia napr 20000km a povedia ze to bolo dobre alebo zle auto.a pritom menili toto a toto za 20 000km.

takych tu nemas co kupia auto napr pri 150 000km a tahaju na tom do 500 000km a sypu do toho co treba.takych tu nemas.

ja ti poviem ze ten range rover z toho roku vyroby je u mna najkrajsi aky mohol byt.presne ten model.a kebyze ho chcem tak to beriem aj stymi chorobami co ma.



takze za mna,daj spravit rozvody filtre naplne brzdy napravy nech pozru,vstrekovace cerpadlo odhalis ked budes tomu nakladat a ked je teplo.no a turbo to je podla gazdu.nesmie pustat olej a to je vsetko.repasovane turba su uz 50:50 ci budu slapat.pri 250 000km nemoze byt turbo este zle ak to ma orignal km.no zaklad je mat dobreho servisaka.tam by si mal zacat ci mas takeho co to vie opravovat.mne osobne je fuk ake auto si kupim aj tak to opravujem len ja.cize ja nepozeram na servis.len ceny origo dielov aby som take auto utiahol na origo dieloch.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Range Rover sport 2009 , 180 kw

Príspevok od používateľa ivko1 »

romane46 napísal: 02.05.2023 21:40 Chlapi ja potrebujem vedieť hlavné kdo má stým skúsenosti nie úvahy prečo a načo
Mňa odhovárali od BMW 320d 100kw že najhorší motor ma svete a kúpil som ho keď mal 110tisic km a teraz mam 450tisic km a menil som jedno čerpadlo a jedno turbo.
A klasika ramená tlmiče brzdy atd... nikdy ma auto nikde nenechalo a ide jak hodiny.
Preto sa pýtam či ten RR nemá skryté zavady uz od výroby atď
Toto ja potrebujem vedieť to ze kúpim auto za lacnejšie a dám doňho 5tisic aby všetko bolo nové
Rozvody čerpalo turbá štartér alternátor a všetky kvapaliny diferak prevodovka
Ci to má význam alebo nie
Či niekto na tom urobil 500-600tisic km atd
Ďakujem
Kolko krát potrebuješ napísať že na tom padajú komplet motory? Že sa lámu klukovky...
Alebo čakáš že príde niekto kto povie že jemu motor stále funguje a to bude pre teba vzorka a budeš sa spoliehať že bude fungovať aj tebe bez poruchy?
Jednoducho sú to problémové motory a preto sú tie autá za "dobrú cenu"
Ved čítaj , máš tam 60 strán... https://landroverforum.cz/forum/viewtop ... start=1080
Polopate : rozletí sa kluka a výmena za druhú novú nerieši problém, lebo najčastejšie sa skrúti aj blok a nová kluka preto klakne behom pár tisíc.
A teraz v akom stave bude motor toho konkrétneho auta? Už sa rozletela kluka? Alebo je tam druhá kluka ale starý blok, ale rozletí sa znova? Môžeš si kúpiť druhý "funkčný" motor, otázka je kolko vydrží...
Každopádne nevylučuje to, že klakne ten motor čo bude v aute a ten čo vymeníš môže klaknúť za pol roka tiež = v pohode dva motory za rok, lebo nebudeš ochotný investovať na nový polomotor, kedže jeho hodnota bude blízka hodnote auta
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Range Rover sport 2009 , 180 kw

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Pozri si na mobile de cz, koľko majú najazdené km.

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných