Range Rover 3.0 Td6 2004 130kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

Vezmi si verziu výbavy Autobiography a máš vystarané, že ti tá 2004-ka, len tak ľahko neklesne na cene, auto som mal pred dvomi rokmi z nemecka od Firmy, ktorá ho dávala za facku, tak som zariskoval, ale skôr ako som sa ho stihol nabažiť sa naušiel záujemca.
Ako už povedal cviro, na tieto veci nie že môžeš, ale jednoducho musíš dať pozor, diely nájdeš cez českých dodávateľov z anglicka za pár šupov, motor síce nie je žiadny pretekár, ale je to držiak, prevodovka, ktorá sa dáva do novších modelov od ZF je podstatne lepšia, ale ani táto ak je po repase a nebudeš s tým jazdiť ako prasa, by sa nemala hneď rozsypať, + je dôležité vymieňať olej aj v prevodovke a filtre. Ďalej by som si dal pozor na diferenciál, či je v poriadku a ešte či nie je opadaná farma z prístrojovky a zo zadného voliča ac a zapalovača.
Pohodlím sa mu vyrovná len nejaká uber verzia cadillacu escalade, alebo G-classe Mercedes.

Ešte podotknem, že by stálo za to pozrieť si aj Toyotu Land Cruiser 100, síce nie je až tak obývačková, ale je kus spoľahlivejšia. Hlavne si nájdi pri kúpe fachmana, ktorý ti auto poriadne oťukne a volil by som jednoznačne dovoz po prvom majiteľovi aj za cenu zbojníckeho poplatku a zabitého času.

Veľa šťastia pri výbere.
:2f93:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

tiež som spozornel prečo je to v Jeep fóre ;-)
Při tomto aute je najhlavnejšie zistiť jako je na tom převodovka. 6ivotnosť sa pohybuje okolo 200 000km, repas cca 2-2500€. Takže overiť či a ke´dy bola robená. Alebo akceptovať cenu s tým, že Ťa čaká repas. A potom sa ešte zvyknú vysypať piny na displeji. Klasický bavorácky neduh displejov z toho obdobia. Skrátka chýbajú niektoré štvorčeky z kterých sú písmená a čísla
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Nie čviro. To je skrátka naprd převodovka. LR vždy používal převodovky od ZF len za "vlády" BMW ktoré potrebovalo nejaké know how pre výrobu SUV tak v podstate úplne okopčilo LR a X5 je podvozkovo +- zhodná s RR L322. Len neviem prečo nezobrali aj pohon 4x4 ktorý má LR neporovnateľne lepší. Zato tam dali predný diferák ktorý sa sypal jako mak po 20 000km a nevyhli sa drahej hromadnej zvolávačke. No a aby RR nebol až taký konkurent na vlastním dvore tak na ňom dokurvili čo mohli. Ten ich motor je fajn no při váhe RR je to slimák. Ale tak, jazdí sa s tým fajn. Ale převodovka tú váhu skrátka nedá a možeš sa o ňu starať jako chceš v lepšom prípade potiahne tak 250 000km. Zato repas v porovnaní s cenovou kategóriou auta sa dá vydržať. Lebo povedzme si to rovno, kto si kúpi auto za 10 000,-, ktoré nové stálo 120 000+ a ráta s údržbou jako na Fabii tak tomu nemá zmysel vysvetlovať čokolvek. A že takí sú mi je úplne šumafuk. Kto chce kam, pomožme mu tam
Ale spať k prevodovke. Keď konečne LR odišiel spod velenia BMW, opať sa vrátili k ZF a je pokoj. Spolahlivosť tých áut išla tak isto výrazne hore a samozrejme aj ceny jazdeniek.
Na druhej strane, výrobca a predajca nových áut tejto kategórie nepredpokladá, že to niekto bude používať dlhšie jako tých cca 200 000km a potom je to už jedno.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ale cviro to spravi ved motor je v tom aute drziak :d :D a este vyhodne preda.u mna taky range co ma 200 000km ma hodnotu 1000 euro.aj keby slapal ako cukrik kilometre nepustia rocnik tak isto.
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ale tieto vozy su pre tych, co si to mozu dovolit, nie pre socky, ktore jazdia 25 rocne hrdzave mercedesy bez vykonu.

Ten motor je na to auto dost slaby, je to tazky voz a dynamika je potom tragicka.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

starký, to je realita. Výrobcovia všeobecne uvažujú o životnosti cca 200 000km. Oni nemajú záujem aby to vydržalo dlhšie. Potrebujú vyrábať a predávať. A komu ak by si ludia nechávali autá 10r. jako to bolo kedysi? Jasné, reálne to vydrží viac, 300 000km? no súčasné autá si už potom pýtajú viac.
Pokial ide o LR/RR tak realita je táká, že odkedy je pod krídlmi TATA Motors tak spolahlivosť išla výrazne hore. Najhoršie to bolo fakt za vlády BMW. Ešte, že sa im nepodarilo to čo s Roverom, ktorý úplne zniesli zo sveta
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní