Rady/postrehy - auto do 30k

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
kubco99
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.01.2019 17:24
Zdieľať na Facebook

Rady/postrehy - auto do 30k

Príspevok od používateľa kubco99 »

Ahojte.
Rad by som najblizsiu dobu kupoval auto - najlepsie do sumy okolo 30k +- ( samozrejme ak menej, uvitam ).
Mam vyhliadnutych par aut, avsak niektore sa potykaju s problemom dovozu.

Pravdepodobne budem skakat medzi triedami, no trochu verim,ze v dnesnej dobe za vyssi peniaz, tieto "class" rozdiely nie su tak priepastne.

Co by som chcel :
- sedan, automat v benzine ( pref ) s min.120kw, rocnik 2015+ ...
Co by som nemusel :
-VW koncern auta

Auta, ktore mam v plane vyskusat a zvazujem na nich.. Nemam skusenosti s autami a preto by som bol rad za nazor alebo tip, na co si davat pozor alebo z akeho dovodu by to mohla byt dobra/ zla kupa a v pripade ze mate vlastnu skusenost s automobilom / znackou, rad si precitam a verim ze sa niecomu priucim a neurobim chybu.

Auta :
Zacnem novymi autami ( nove, predvadzacie,.. )
Kia Optima 1.6 T-GDi 132kW / 180k A7 DCT ( cennikova cena 31190 - pod 30 som tu uz videl inzeraty zo showroomoch )
Kia ProCeed 1,6 T-GDi 150 kW (204 k) - cenu som aktualne nenasiel,nakolko este of.sa nepredava az za tyzden .

Jazdene auta 2015+ : len dovoz, nakolko sa na SR auta nenachadzaju / nanasiel som ich, pripadne ceny boli trocha inde :)

1/ Lexus IS300 ( hybrid ) -133 az 164kw , od 22k .. Sedel som zatial len v novych lexusoch ale citil som sa tam prijemne .. tento si musim najst v okoli na vyskusanie.

2/ Mercedes C200 135kw/184 HP - od 25k na autoscout..avsak k tomu dovoz, prihlasenia atd..nejaky ten najazd do 100k ( ak sa da tomu verit a je to )
Aj C220 je moznost v diesli,avsak nemam ziadne skusenosti o tom, ako je tato motorizacia spolahliva. Mam pocit, ze auta su sice lacnejsie,maju vyssi nabeh, no zrejme vsetky su pred velkou generalkou.

Ine :
Zaujala ma aj nova Camry alebo nova RAV4 nakolko ide o hybrid a papierovo dobrou spotrebou a toyoty by mali byt celkovo jedny z najspolahlivejsich aut ..bohuzial cena nove vozidla, je uz nieco, co nie som velmi ochotny platit.

Skoda Superb ( ano ano vw ).. Tam mi prislo do uvahy len 1.8 TSI A7, pripadne 190k diesel.. ktory vsak nemusim..

Zaver :
AK mate nejake skusenosti s motormi alebo informacie, budem Vam za ne vdacny.
Rovnako,za konstruktivne zrovnanie. Rad by som vedel, ci sa oplati ,alebo je dobrou moznostou nove auto ( KIA, mozno TOYOTA ), alebo volit medzi jazdenymi autami, hoc by som povedal premiovejsimi autami (MB,Lexus,Skoda). Viem, kym nesadnem,neviem, no ako je priblizne dielenske spracovanie,materialy a jazdne vlastnosti ? Chybovost a co je pre mna tiez dolezite naklady na SERVIS ? Na nove auta je pomerne tazko najst "testy a recenzie " z dlhsieho hladiska.

PS : nemam radost z downsizingu a tahat z malo-objemovych aut mnoho koni nejde asi ruka v ruke so zivotnostou.bohuzial, ako som videl, mnoho automobiliek rozumnejsi motor neponukaju. Zial, mazdu 6 som sem nezaradil, pretoze som si sadol zrejme do max vybavy s panoramatickym oknom a nad hlavou mi ostali tak 5 cm :), coz bolo ....


Este raz dik, verim ze bude nejaka rozumna diskusia..
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Bola spomenutá Toyota Camry , a aj som zachytil, správu, že ma byť uvedená na slovensky trh... :28b7:

NEVERÍM ....

Camry sa vyrába už cca 40 rokov , prečo ju doteraz neuviedli na slovenský trh ?

LEXUS 300 detto ... :..:
kubco99
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.01.2019 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubco99 »

Na nas sa zabudlo :) :D bohuzial...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ved na stránke Toyoty je v ponuke aj s cenníkom https://www.toyota.sk/new-cars/camry/index.json
kubco99
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.01.2019 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubco99 »

Rav4 nie ..
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

camry kus draha... ale dat do jedneho radu tie Kie s lexusom a mercedesom C200-220 dizel od r.2015, tak to je pre mna riadny gol :3020: ... to by som ti poradil, aby si si isiel odskusat aj cez pol republiky....a potom sa rozhodoval...a za mna rav4 nie
stirling
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 04.10.2008 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stirling »

ten proceed je za 25k eur cize dost pod tvojim budgetam
vyzera paradne
Camry je o 30 cm vacsie cize ak hladas nieco take velke camry je ideal len to neni do 30k treba asi pockat na nejaku predvadzacku
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v takejto teme kazdy povie nieco ine, a mnoho ludi sa do nich uz ani nezapaja lebo to nema valny vyznam.

Ja ti poradim takto, kedze nemas problem s lahko ojazdenym : WV Phaeton. Ano vidim ze VW nechces, ale ta masina je niekde uplne inde nez Kia Proceed. Neviem ci proceed ma vobec xenony v zakladnej vybave.

Za 15.000 eur zozenies 2014ku ; za 20k eur 2015ku s najazdom okolo 130.000km, predlzenu [!] verziu s masaznymi klimatizovanymi sedackami aj vzadu (predne nastavovatelne 18timi sposobmi [!!!!] samozrejme vzdy kozene), nezavislym kurenim, povinne automat 4x4 vzduchove pruzenie s nepochopitelnym komfortom jazdy, rozmerom je to totalne totalne inde ako C Mercedes, faceliftove verzie zatmavovacie zrkadielka vsade vnutri vonku (sranda ked vela jazdis v noci, dokial nemas nepochopis), ACC (automaticky tempomat s brzdenim, zastavenim az na nulu a automatickym rozbehom). Blbosti ako solarny panel a chladenie auta v lete neriesime, to uz ma dnes kazde (alebo nema ?).

Kto do toho auta sadne, padne na rit - doslova aj dopismena, obrovskou vyhodou na Slovensku je ze to nikto nepozna a budu si ta mylit s Pasattom takze ti ho nikto nebude zavidiet. Motor je najmensi 3.0tdi, benzinove 4.2 mozes prerobit na LPG a jazdit za rovnake prachy ako jazdia novodobe hypermoderne 1.6gdi/1.8tsi motorceky (v meste 6-7 litrov, cenovy ekvivalent 14 az 16 litrov LPG pri 4.2i).

Nove tie vozy stali "uz od 89.650 eur", predlzene verzie tesne pod 100.000eur, bez problemu ked sa pritlaci na vybavu tak 150.000eur, cize o takejto kategorii sa bavime.

Dukaty do 30.000 usetrene pri kupe masiny si odlozis na servis, nebudes ich potrebovat hned teraz.

Vyhoda : maly pokles hodnoty ked kupis jazdene za 15-20.

Chalan odtialto z fora teraz pred mesiacom predal za 8000 eur (alebo 9000 ?) rocnik 2008, kratka verzia, bez masaznych sedadiel atd. Ked kupis nove auto, zrejme nebudes potrebovat peniaze na servis lebo bude v zaruke, avsak pokles hodnoty z 30.000eur na 10.000eur (za kolko sa predava 5rocna Ceed ?) ti tuto vyhodu viac nez vynuluje.

Superluxusne vozenie ktoremu sa v tejto cenovej / vekovej kategorii pravdepodobne nic nevyrovna, supertiche (dvojite skla v zakladnej vybave, odhlucnenie karoserie dvojcentimetrovou "hmotou"), nevyhodu ma znacku WV a hmotnost z ktorej vyplyva vyssia spotreba (diesel v meste pod 9 litrov sotva-sotva, benzin som ti uz pisal). Postavene je na uplne rovnakej Bentley podvozkovej plosine ako... Bentley. Continental Flying Spur.

Pohlad z ineho uhla : je to proste Bentley bez Bentley sedaciek a bez Bentley CENOVKY... aj s dieslovym motorom (su aj spominana 4.2i a aj kajnšmetke 6.0i keby nahodou zachutilo dvanast valcov a LPG, nemaju turba, nemaju priamovstrek) a bez Bentley nalepiek - 6.0i motor je absolutne presne ten isty ako v Bentley 6.0i. Vyrabane bolo v specialnej dedikovanej tovarni - len tento voz sa tam robil, nic ine. Najvacsi problem je najst tie masazne sedacky vzadu, je to 4 miestna [!] verzia, standard je 5 miest, najlahsie ich spoznas podla STREDOVEHO ovladacieho panelu namiesto strednej sedacky plus rozdelenych laketnych opierok (spojena verzia = bez masaze, rozdelene laktove opierky na polovicu = masazna verzia). Aby sme sa rozumeli... PRIPLATOK za tie masazne sedacky v long verzii bol... ehm 484.600 Kc, bez zahrnutia priplatku za long verziu. Dobre vidis to cislo, je to viac nez stoji Proceeeed cely. Ked ten VW magor ktory si toto auto vymyslel ako svoje dieta, Piech, predniesol inzinierom poziadavky co auto musi splnit, vacsina z nich sa zadvihla a odisla z miestnosti klepajuc si na celo. Neviem ci nahodou toto nebol prvy voz ktory ma "Front Assist collision avoidance system" = automaticke brzdenie a predchadzanie narazom. Na kazdom vyrobenom kuse VW prerobil - napriek strasidelnej cenovke - priblizne 30.000 eur. Ehm.

Vykladna skrina marnotratnosti, panskeho huncutstva a idiotikratizmu nemoze vyzerat inak nez toto.

Ale vlastne co tu vypisujem, aj tak ho nekupis... kto uz by chcel superluxusne vozenie o tri triedy inde nez IS300 za rovnakych 15.000...
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TakNor67 »

Ako tu niekto pisal, kazdy ti odpovie nieco ine. Kazdy ma svoje preferencie - napr ja tiez velmi nemusim VW (nie ze by to boli zle auta, skor rad idem proti prudu mas :-)
Osobne si myslim, ze pokial nekupujes zrovna Daciu, kazde auto je v dnesnej dobe kvalitne.
Ak mas 30 000 K, urcite nechod do jazdeneho auta. Za tu sumu uz mas na vyber celkom slusny zoznam a nepopalis sa.
Pokial si clovek prakticky, osobne si myslim ze KIA so 7 rocnou zarukou je silna karta.
Este k tym jazdenym autam - kupuj si auta na kt skutocne mas. Velakrat nejde o kupnu cenu, ale o zivenie auta ako takeho, inak skoncis bez havarijneho poistenia a na cinskych nahradnych dieloch... (mal som kamarata na navsteve z Francuzka a povedal, ze prve co si uvedomil je kolko luxusnych aut na nasich cestach jazdi - ze to u nich nikdy nevidel. Statisticky iba 15% takychto vodicov na luxusne auta skutocne ma - nasiel som k tomu zaujimavu publikaciu. Well... komplex vychodnej Europy :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných