Rady ohladom novej navigacie

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Rady ohladom novej navigacie

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Zdravim vas vsetkych , potreboval by som si kupit novu navi , pozeral som si Becker profesional 5LMU s dozivotnou aktualizaciou , moja otazka je na uzivatelov tejto navi ake je pouzivanie ? aktivny stojan spolahlivost ?rychlost a jednoduchost ?
Doteraz jazdim s mio C520 len je uz stara a displej je uplne vyblednuty cize ked svieti slnko uz nevidno skoro nic , a tiez aj dotyk uz nefunguje tak ako by mal , no stale je spolahliva. Zene som kupoval minuly rok tomtom no ten by som uz nechcel ani zadarmo , stal okolo 239eur , no hotova katastrofa , garmini som mal 2 a tiez nic moc a neboli to najnizsie modely ,,, teraz mam v robote v sluzobnom aute novy garmin ,aktualizovany no tiez to nestoji za vela a urcite by som pre seba nechcel ani garmin ani tomtom pri ktorom maju ten postihnuty drziak
osobne by som si kupil becker len potrebujem vediet aki je
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Za prve navigáciu používam sporadicky, pozriem si kam idem a cestujem podľa obrazovej pamäte v mojej hlavičke.
Za druhé, moja navigácia je no name, kúpili mi ju deti ako dareček pod stromček, známy z našej firmy mi tam stiahol na micro sd kartu IGO, a pravidelne za pár šušňov mi ju aktualizuje.
Cena navi bola cca 70e, nejaké cigarety a pivko za softver, a môžem s prstom v nose cestovať krížom krážom po europe.
Image je na nič
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To nemá s image nič spoločné.
To keď budeš mať na výber z auta Ladu alebo Toyotu, tak si vyberieš Ladu, pretože Toyota je len image ?
Mal som doteraz Becker, starší model, začal trocha blbnúť a keď som ho rozoberal tak som ho zlikvidoval úplne.
Kúpil som si Mio, ale už viem že kúpim znova Becker, celá filozofia ovládania mi viacej vyhovovala.

Ja som sa navigácii dlho bránil, detto som bol presvedčený o svojej hlavičke, ale jednoducho niekedy je to neoceniteľný pomocník. Samozrejme netreba veriť vždy a úplne všetkému, čo tá ženská z tej krabičky hovorí, ale veď na to máme vlastný rozum.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Smartfon ma dnes asi drviva vatsina ludi. Navi do nej za cca 20€ ofline, alebo online zdarma.
Jazdim myslim, ze dost po Europe a napr. ta navi od slovenskej firmy ma vzdy doviedla kam som chcel.
Usetreny cas a aj peniaze su to...
Spolahlivost 100%. Drziak na mobil som uz konecne nasiel, schopny, univerzal, co naozaj dobre drzi na skle, netrasie, je pevny a stoji do 20€.
skorpion19
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 07.10.2007 20:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skorpion19 »

jj smartfon + sygic do nej a si za vodou. Podla nej som ted isiel do BG, minuly rok chorvatsko, pobehane slovensko a cechy a uplne super...
Stojan som tiez ted nasiel po strasne dlhom case - taka magneticka gulicka, nalepi sa na palubovku, na to magnetom drzi mobil a drzi pevne, nastavis si ho ako potrebujes. Vyhodil som uz par stojanov, ale tento je fakt super
Kia Sportage a Chevrolet Aveo
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Teraz som si stiahol sygic a totalne sklamanie - asi mu nerozumiem ,lebo nič neprepočítava ,stále si melie len tú svoju trasu. Takže som si pekne nahodil Google mapy a super - ukáže mi ešte aj kolonu pred semaforom. Ak zle odbočím ,do 5sekund mám novú variantu trasy a to mám mobil už veterana.
Stojany som objednal z ebay.com za tri evri aj s poštou. :40bd: a ony držia lepšie ako ten z Lidla za 10e. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nj, teraz stoji az takmer 15€.
A dozivotne aktualizacie, zevraj…
Ze to slubuju aj u inych gps navigacii?
Tak ja si teda dam tu namahu a popisem ako to chodi s tou “dozivotnou“ aktualizaciou.
Myslim, ze ak si niekto zakupi zariadenie gps s tou jeji proklamovanou dozivotnou aktualizaciou, tak pekne naletel. Ono, tie zariadenia potrebuju aktualizovat aj samotny softwer a to je kamen urazu… Vyrobcovia totiz podporuju tie zariadenia len zopar rokov. Ano, nove mapove podklady maju kazdym rokom, iste, ale k tomu je potrebny aj ten soft v navigacnom zariadeni. A ked si vyrobca tej navigacie proste povie, ze je na case ukoncit jeho podporu, tak proste smola, nove mapove podklady nebudu kompatibilne s softwerom v danom zariadeni. Takze to donuti cloveka zakupit si nove, a potom nove zariadenie. Dozivotne aktualizacie ze garantuju? Ake? Nejake drobne aktualizacie (napr. radary, nebezpecne miesta, pumpy, parkoviska atd.), alebo garantuju kazdym rokom (ideal min. 2x do roka) uplne nove mapove podklady? Nie, garantuju aktualizacie.
V smartfone, napr. u spominaneho slovenskeho vyvojara sa jedna o nove mapove podklady. Avsak aj tu je to okresane, pre iste verzie (napr. androidu),no komu vydrzi smartfon dlhsie nez 2 roky? Obstara si druhy, s novsiou verziou a zas sa vezie na novych verziach navigacie aj s mapami a vylepseniami.
Za mna, jednoznacne navi v mobile. Aj koli cene, v neposlednom rade, koli funkcnosti…
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

mam Iphone SE , co ma dost maly disp. a tiez by som ho musel mat niekde na skle a neviem co este , mam ho v kozenom obale pretoze mam taku spinavu robotu aby som si ho nedo.rbkal
za dalsie , mne rano povedia kam idem do centra mnichova a chcel by som vidiet toho machra co si pozrie dopredu mapu a zapameta si presne kde je konkretna ulica a popisne cislo , hm mnichov nieje ako dedina ,,,
skratka potrebujem novu navi a chcem vediet o beckri vsetko co je mozne , recenzie som nikde nenasiel
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Mobil je na volanie a navi na navigovanie,neviem si predstaviť že by mi niekto volal počas premávky v nejakom veľkomeste.to už nieje ako kedysi že si to človek odstavil na krajnici.
Mal som požičanú mio navi,to bolo veľmi zlé,tersz mám garmin a som spokojný.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mal som i-GO ,pokiaľ to fungovalo, bolo to veľmi dobre

aj s tými doplnkovými udajmi o nadmorskej výške, aktualnej rýchlosti, či čase dojazdu...

Uvažujem znova o i-GO .. Inak ,tuto aplikaciu vyvinuli Maďari... to len ,tak na okraj,
o Maďaroch je zname,že idu za svojim ako pittbul :d :D
takže nie je predpoklad,žeby pušťali nedokončené veci.

Ano navigacia i-GO je v každom ohĺade špičková a dokonalá.

Len treba povedať,že každý jeden výrobok je tendencia zneužívať.. Podľa mňa jazda po dialnici 150 km v kuse so zapnutou navigaciou ,je zneuživanie toho skvelého produktu..
Navigacia bola predovšetkým vyvinutá pre navigovanie na zvolenú adresu v mestskych aglomeraciach, kde nie je šanca zvladnuť cestu podľa mapy a vlastnej pamäti, nakoľko je hustá premávka, ktorá znemožńuje bez prípravy sa zaradiť na odbočenie do správneho pruhu,
a všetci vieme,čo sa stane,ak idete ku cieľu , či vlastne od cieľa zlým smerom.. :3c90:
Teda treba používať vydobytky techniky ,ale treba aj bystriť vlastnú pamäť rychlym rozhodovacím procesom pri jazde ,lebo boli aj také vyskumy,ktoré dokazali,že trvalým používaním navigácie človek hlúpne, prave preto,že stráca schopnosť vyhodnocovať dopravnú situaciu a správne sa rozhodovať, lebo čaká len na pokyny z navigácie a spolieha sa tým pádom na pomoc zvonku, nie na svoju vlastnú hlavu...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

na dennej baze je hlavne mat online, bez trafficu v meste je to onicom, alfa omega, potom stacia aj mapy od googlu

na offline pouzijem here, volakedy som mal dozivotne ovi, ovsem umrela nokia, umrelo dozivotne...here je zatial zadarmo, aktulizovanie soft aj mapy netreba riesit

inac...tento telefon sa nejako sam naucil kde byvam, kde robim a po par metroch jak sa pohnem zda sa ze vie kam idem lol, vazne, ponukuje mi dopravne vystrahy na mojej trase, navigaciu ani nepustim, je to trocha strasidelne :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
joyhny
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.08.2017 11:13
Bydlisko: Senica
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joyhny »

ja som tiež dlho iba takú neznačkovú, čo sme kupovali už dosť dávno v tescu za pár korún ale poslúžila dobre a teraz už väčšinou keď niekam ideme tak používame telefón, je to podľa mňa aj tak to isté..
feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

Minule som pozeral reportáž kde porovnávali klasicku navigáciu s Navi v telefóne robil to IT expert Macko
a vyšlo to že je to rovnaké,(mam to aj s vlastnej skusenosti)akurát pri mobile treba dávať pozor aby bol nabitý, tým so chcel povedať že čo sa navigácie týka je to jedno, rozhoduje len komu čo vyhovuje
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Waze a poriadny datovy balik. Datovy roaming je uz zruseny v EU. Offline mapy uz nikdy.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

novy sygic som nemohol pouzivat, to sa nedalo. Potrebujem pohlad so severom hore, ten uz vyhodili. Tiez jazda mimo dialnic cez viac krajin, musim vybrat pre kazdu krajinu, ze chcem obist dialnice, pri kazdom vybere prepocitavanie asi 30 sekund.
Pouzivam starsiu verziu, zial s mapami asi z 2014.

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní