Rádio nejde zapojiť na ACC - tak aby sa zaplo pri štarte

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maxwel
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.11.2010 18:39
Zdieľať na Facebook

Rádio nejde zapojiť na ACC - tak aby sa zaplo pri štarte

Príspevok od používateľa maxwel »

Prosím o radu, kúpil som Alhambru s rádiom JVC kd-r741bt, rádio funguje ale musí sa zapínať aj vypínať ručne. Takže som ho chcel zapojiť na ACC tak aby sa zaplo keď pretočím kľúčik. Rádio som vybral na konektore od auto našiel 12V pri pretočenom kľúčiku ale ako tých 12v zapojím k rádiu na červený kábel je razom z 12V iba 3V a rádio sa nezapne. Iných 12V (resp. 11,5V pri pretočenom a 12,55V na naštartovanom) som na konektore pri zapnutom zapalovaní nenašiel. Kde je problém? Ďakujem
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Nepises o aku alhambru ide teda rocnik ,ale len tak strelim ze povodne radio bolo CAN BUS a preto tam nemas potrebny signal. Staci si ho dotiahnut scez poistku az k radiu.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
pidizvi
Príspevky: 3412
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ty si zrejme chcel napajat cele radio z +12V od zapalovania, co je blbost, lebo tam nemusis mat dostatocnu poistku a vobec nie je to na to urcene. Potrebujes tychto +12V pripojit do vstupu radia oznaceneho ako REM alebo ANT. Ked tam radio dostane +12, tak sa da zapnut. Ak tam uz nebude +12V, tak sa same vypne.
ondrik363
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 31.03.2012 17:15
Bydlisko: NMnV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrik363 »

Ak je to novsi rocnik, budes potrebovat CAN-BUS adapter, ktory dekoduje polohu klucika v ACC a privedie 12V na vstup radia..Alebo najst niekde nejaky bod, kde je po otoceni klucika do ACC +12V...co ale vidim ako problem,ak je to novsi rocnik a vsetko je zosietovane CAN-BUSom...
Fiat TIPO Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA 1.4 t-jet LPG
Opel OMEGA 2.5i V6 - ex
Opel OMEGA 3.2i V6 - ex
Fiat STILO 1.6 LPG - ex
Fiat CROMA 1.9mjet - ex
Chrysler Pt CRUISER 2.0i LPG - ex
ondrik363
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 31.03.2012 17:15
Bydlisko: NMnV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrik363 »

pidizvi napísal:ty si zrejme chcel napajat cele radio z +12V od zapalovania, co je blbost, lebo tam nemusis mat dostatocnu poistku a vobec nie je to na to urcene. Potrebujes tychto +12V pripojit do vstupu radia oznaceneho ako REM alebo ANT. Ked tam radio dostane +12, tak sa da zapnut. Ak tam uz nebude +12V, tak sa same vypne.
REM a ANT su vystupy z radia, nie vstupy..Radio tym ovlada zapinanie zosilnovaca, antenneho zosilnovaca, prip. elektricky vysuvnu antenu..
Fiat TIPO Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA 1.4 t-jet LPG
Opel OMEGA 2.5i V6 - ex
Opel OMEGA 3.2i V6 - ex
Fiat STILO 1.6 LPG - ex
Fiat CROMA 1.9mjet - ex
Chrysler Pt CRUISER 2.0i LPG - ex
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Ja som napájal od poistky, myslím že to bolo nejaké miesto buď voľné alebo spínané.... pomaly už nech aj víčko od oleja bude prepojené s diagnostikou a r.j.....
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Aj na novom aute je to tak urobené,že sa dá rádio zapnuť ručne , vypne sa automaticky ked poklesne napätie o nejake desatiny V

Podľa mňa je výhoda mať rádio zapojené "natvrdo"

pretože občas potrebuješ aby rádio fungovalo aj ked nie je klučik v zapaľovaní...

napr. ked umyvaš auto , alebo robiš niečo okolo auta
maxwel
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.11.2010 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maxwel »

je to Alhambra 1.9TDI 96kW, r.v.2006 a konektor na aute mám zapojený nasledovne: 1. 0V stále, 2.neobsadený, 3. 11V keď pretočím a keď motor beži tak 12V (na tento som to pripájal ale to asi nieje ten pravý :-\ ), 4. 12V stále, 5. 12V stále, 6. 0V stále, 7. 12V stále, 8. kostra
Naposledy upravil/-a maxwel v 24.10.2016 08:33, upravené celkom 1 krát.
ondrik363
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 31.03.2012 17:15
Bydlisko: NMnV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrik363 »

Bez can-bus adaptera to nepojde,ak sa nenajde niekde v aute spinanych 12V pri ACC...Alebo radio zap. a vyp. rucne..
Fiat TIPO Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA 1.4 t-jet LPG
Opel OMEGA 2.5i V6 - ex
Opel OMEGA 3.2i V6 - ex
Fiat STILO 1.6 LPG - ex
Fiat CROMA 1.9mjet - ex
Chrysler Pt CRUISER 2.0i LPG - ex
maxwel
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.11.2010 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maxwel »

asi to bude problém, lebo origo rádia sa dajú zapnúť aj manuálne aj spínačkou, tie su asi inak zapájané ako nieorigo
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Opisujes podla merania CAN BUS a tak kasli na adapter can bus zbytocna blbost ked len chces zapinanie radia. Treba si natiahnut najlepsie z poistiek "signal" +12v od kluca. Pozor na istenie toho drota nakolko uz mam skusenosti s odbornikom na tuto temu a auto akosik zhorelo....
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
pidizvi
Príspevky: 3412
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ano, zle som to tam hore napisal, REM a ANT su vystupy z radia. Ale radio bude mat tiez nejaky signalny vstup, kedy sa dokaze zapnut. Podla schemy daneho radia, je zapalovanie ACC cerveny kabel, cize tam treba napojit nejaky signalny kabel. Prave vtedy, ked na nom bude +12V, tak radio pojde zapnut.
Mozes to natiahnut od zasuvky zapalovaca, ten ti asi funguje len pri zapnutom zapalovani. Ak funguje zapalovac stale, tak to samozrejme nema zmysel odtial tahat.
maxwel
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.11.2010 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maxwel »

Natiahnem tam teda dalsi dratik, vdaka za radu
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných