Radio dostalo alzheimer?

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ombre20
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.02.2019 23:17
Zdieľať na Facebook

Radio dostalo alzheimer?

Príspevok od používateľa ombre20 »

Cavte.pred 2 rokmi som menil na Vectre seriove radio za 1 dynove na usbcka. Vsetko islo bez problemov mal som tam ulozene stanice a nastaveny eq.pred 3 dnami som kupoval novu autobateriu a zrazu si radio nic nepamata a pri kazdom starte to musím znovu nastavovat.co stym? Treba pripojit seriove radio a zadat tam kod? ( S cim by bol celkom problem kedze ten kod nemam) alebo sa s tym da nieco spravit?
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

zrejme radiu vypadne napajanie, ale pokial si len vymenil autobateriu a dovtedy to fungovalo, tak to nedava zmysel. Prekontroluj zapojenie radia a zapojenie autobaterie.
Ostatne veci funguju?
Ked sa ti nechce riesit, tak to opravis lahko, ze na radiu si najdi 2 kable, zrejme zlty a cerveny. Jeden ma stale +12V, druhy ma zrejme +12V len ked mas zapnute zapalovanie. Tak ten (asi) zlty prerus a do radia na jeho miesto potiahni cez odbocku kabel z cerveneho. Cize vo vysledku, aby oba tieto kable mali stalych +12V.
ombre20
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.02.2019 23:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ombre20 »

@pidizvi vsak prave to mi pride uplne cudne ze pred vymenou baterie zostali vsetky uzivatelake nastavenia ulozene.tak isto aj dátum a cas co byva na oploch na tom oranzovom displeji si po vymene baterie nepamata a musim ho po kazdom dlhsom odstaveni auta naprávať
ombre20
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.02.2019 23:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ombre20 »

A akurat aom si vsimol ze mi ani okna nezatvara automaticky az na doraz keď dlhšie podrzim gombik ale musim ho mat vkuse stlaceny. Moze to mat cele daky súvis?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Kostrový kabel v poriadku? Na mínus pól treba pozrieť, či sú všetky kontakty ok, plus pól nie je niečo uvoľnené? Tu treba začať patranie.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Ak si menil bateriu pred troma dnami a mas ju este, schvalne ju skus prehodit ci sa symptomy zopakuju. Je nova bateria typovo zhodna so starou, resp kupil si vyrobcom parametrovo odporucanu bateriu? Vymazanie pamati nastane vylucne len pri startovani? Samotne startovanie prebieha normalne, tak ako predtym?

A tie okna sa po vymene baterie musia nejako resetovat, navodov je kopec, podobne ako tu na videu: https://www.youtube.com/watch?v=mN3XSwooxOM
jarino777
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 25.04.2017 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarino777 »

v prvom rade treba prezriet kable ci su od alebo niekde vyvijaju skrat a potom ti okna aj radio takto blbne
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných