Rada pri kupe Blow off

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
prpell
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19.03.2013 15:15
Zdieľať na Facebook

Rada pri kupe Blow off

Príspevok od používateľa prpell »

Chlapi mam Octaviu combi 1.8 T RS 132kw (AUQ)..a chcem kupiť blow off , preštudoval som tu už milion tém a dáko sa furt neviem dočítať k tomu čo by som potreboval alebo väčšina rád sa týka motora AGU ... poprosím o radu aký blow off je najlepší pre moje auto ak má s tým niekto skúsenosť našiel som od HKS vraj su fajn ale viem že ich je ovela viac tak sa nechcem zameriavať na jeden ale pýtam si radu od niekoho kto už nejaký ten blow má alebo mal ... kludne pošlite aj nejaký link kde a aký sa dá kúpiť dikes :) :28b7:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak ti môžem dať dobrú radu...vyprdni sa na to.Neriešil som jeden dvadsať ventil dokatovaný hruškami,blof ventilmi a pod.Ten motor je dosť hustý aj bez tých volovín.Posledný neporiešený je tu 1/2km už vyše roka.napichol som diagnostiku,vytiahol údaje,majiteľ otvoril kapotu a tam pozerám ...zbalil som si fidlátka a dovi dopo.Vyše roka nikto nič,presne to urobí každý čo ja,pozrie a ide preč.Ja tam maturovať nebudem kde už maturoval odo mňa väčší majster.Len aby si vedel,ako sa stane že majiteľ vyse..e sám zo sebou,hova.*dina,nerieš
encore16V
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 05.07.2011 13:48
Bydlisko: Bazmek City Nad Hornadom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa encore16V »

Pri 1.8T seriovy DiverterValve (nespravne nazvany BlowOff) prebytocny vzduch vracia naspat do sania. Takze urcite z hladacika mozes vyhodit taky BOW, ktory vsetko vypusta do vzduchu. Na volnobehu bude nekludny/zdochynat. Viem, je to pekne mat odfukovanie ale dostat to do stavu aby to fungovalo tak ako s povodnym bude tazke. Rozna tuhost pruziniek atd.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Zdravim, jazdil som na 1.8t seate ktory to mal. Kupuje sa to podla objemu, vykonu a plniacrho tlaku(ked kupis na slabsie vykony a kubatury bude prepustat skor a bude hnusne sycat).
V tom seate bol od HKS nejaky BlackEdition no kod ani iny nazov neviem. Ke plno cinskych replik ale henten bol kupovany v kamennej predajni v CZ (mozno ze aj to bol cinsky len ho predavali ako original) montaz je jednoducha to by si mal v pohode zvladnut.
Osobne ma to bavilo vytocit motor hlavne v meste a pri zastvake vymackut spojku (polovica si myslela ze mi ,,vybuchol motor'' druha nechapala)..casom (asi po polroku) ma to absolutne prestalo bavit a liezlo mi to na nervy ako pri kazdom preradovani zasyci, po ceste do nemecka nastal cas ho vytiahnut (hlavne v kolonach ma uz z toho bolela hlava) ale nato musi prist kazdy sam a mozno ta to bude dlho bavit.
Vela šťastných km. :3035:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

v meste to moze aj odpojit z cinnosti aby to nefucalo na kazdej krizovatke
mayhem
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 23.06.2013 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayhem »

encore16V
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 05.07.2011 13:48
Bydlisko: Bazmek City Nad Hornadom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa encore16V »

@tomket11 : No asi tam bol nejaky ten cisnky produktik :), ktory piskal ako cajnik a preto ta bolela hlava :D. Pravdupovediac, este som nestretol 1.8T, ktore by odfukovalo normalne a ne ako cajnik alebo tlakovy hrniec. Dost casto stretavam oktavie a golfy v TDI s odfukom :203: . Inac, tie necinske blowoffy maju moznost si menit dnu pruzinku roznej tuhosti. Aby si nemusel kupovat konkretne podla objemu a tlaku.

@seven549 : A ako to vypne v meste? :D
encore16V
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 05.07.2011 13:48
Bydlisko: Bazmek City Nad Hornadom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa encore16V »

Hej, nieco horsie :(.
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Ved to auto ma seriovych 180k to je raketa. Ale raketa to bola tak pred 10 a viac rokmi. Dneska je uz 300k na auto malo. Na silnejsie auto to beriem ale na 1.8 t a blow off somarina.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tieto vyrobky su cca jak lizat renolt cez sklo
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných