PZP UZAVRETE,NEZAPLATENE

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ak predáš auto, nehnuteľnosť, čokoľvek... kedy naozaj považuješ za majiteľa kupujúceho? Podpísaním zmluvy, alebo zaplatením dohodnutej sumy? Lebo ja po zaplatení. Prečo by to malo byť iné v prípade poistenia? Kde má poisťovňa záruku, že si nepodpísal aj s niekym iným? Alebo o trom nerozmýšlaš? Ja považujem za úpln elogické, že poistený som až keď zaplatím.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

je tu vela nepresnosti, vidno, ze toto nie je forum pravnikov.
V skratke sa da napisat, ze zmluva je ucinna, ked su splnene podmienky v nej uvedene. Rozne poistovne mozu mat rozne podmienky.
Prvy prispevok je zavadzajuci a nepresny. Zalezi od toho, co mate uvedene v zmluve.
Platnost a ucinnost zmluvy su 2 rozdielne veci.
"Predat" nehnutelnost alebo auto cez zmluvu, kde nie je definovana podmienka o zaplateni, je hlupost. Samozrejme niekto to tak asi robi kvoli krateniu dani.
Kedy ty povazujes kupujuceho za majitela nikoho nezaujima, dolezite je, co je napisane v zmluve.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

cviro123 napísal:Zmluva je platna uzavretim a podpisanim zmluvy. Skus podpisat PZP v poistovni nevyplatit a na druhy den uzavriet v druhej ci ta prva v prvej poistovni nebude platit. Sa stavim, ze bude.
To je jedno, kým nie je zaplatené, ako keby nebola zmluva. Môžeš v jeden deň podpísať aj 5 platných zumlúv. Kým nezaplatíš, nemáš nárok a je len na Tebe, komu zaplatíš a to pisťovňa nevie, kto Ťa nakoniec ukecal. Nikto, ani poisťovňa sa nezaviaže k povinnosti len na základe nejakého podpisu. Peniaze sú hybná sila aj v tomto prípade. Ako bolo povedané, zmluva môže byť platná no ide o rozsah účinnosti. A podľa mňa to má logiku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných