1 029 287
inzerátov
Pridať inzerát

PZP + STK

Obsah fóra Auto-moto fórum Poistenie
Odpovedať Nová téma
12>
Autor Správa
LAKAY
Založený: 15 november 2017
Nabehané: 0 min
Predmet: PZP + STK PríspevokZaslal: 15.11.2017 18:36   
Zdravim, bol som v zahranici a soferoval som tatkovo auto, sposobil som nehodu, obe auta cely predok, totalka... Boli privolany policajti, ti si zobrali technicky, vodicky, zelenu kartu a vsetko spisali... Dali nam papiere a tak piseme do poistovne a zistili sme, ze v case nehodi bolo 3 dni po skonceni STK... Preplati to poistovna, ked policajti nic nezistili ani pokutu nam nedali v tom momente a ani nepovedali, ze je neplatna? Spisali normalne spravu a tym to uzavreli, ze na ceste bolo nieco vyliate ale chyba je moja ze som vyletel do protismeru lebo s chcel aj odbocpvat, cize som nedal prednost a prisli potom hasici a celu ulicu vystriekali no povedali, ze o to sa clovek nevyhada a aj moja chyba bola, co uznavam, auto by ma nestvalo, ked poistovna by preplatila to druhe kedze to bolo luxusne faro a odtahovka + vsetko... Samozrejme nikomu sa nic nestalo nastastie.. A este otazka ak by tp vadilo, preplatila by to poistovna a potom. By si to vymahala od majitela auta alebo vodica kedze ja som stk nemal ako ovplyvnit ako vodic... Dakujem
Citovať
misko903
Založený: 06 jún 2010
PríspevokZaslal: 15.11.2017 19:33   
§ 12 zakona č. 381/2001 ti presne uvadza, kedy a voci komu ma poistovatel pravo na nahradu plnenia (regres)
Citovať
LAKAY
PríspevokZaslal: 15.11.2017 19:58   
Technicky stav bol v poriadku ale pise sa voci majitelovi aj vodicovi to iste, cize stale netusim voci komu iba som nevedel o papieroch, ze niesu v poriadku..
Citovať
seven549
Vážený člen - Gallardo (193)
Ľudový rozprávač
Založený: 03 február 2010
PríspevokZaslal: 15.11.2017 20:36   
pojistovna mu to preplati.co bude potom uvidis.ty si mal ako ovplyvnit stk nic ta nespravedlnuje.este rada hned zajtra auto docasne alebo navzdy odhlasit-pretoze cochvila pride pokuta za neplatnu stk.auto tak skoro odpravene a pripravene na stk nebude.
Citovať
LAKAY
PríspevokZaslal: 15.11.2017 20:42   
ďakujem za odpovede.... seven549, prosím ťa, ako som mohol ovplyvniť STK a EK, keď niesom majiteľom auta? Nikdy som si nekontroloval STK a papiere dopodrobna, keď som išiel šoférovať auto známemu...
Citovať
wilz
Vážený člen - Gallardo (222)
Založený: 04 január 2008
PríspevokZaslal: 15.11.2017 21:12   
Lakay, veď sa nehraj na malého chlapca.
Akonáhle sadneš do auta a naštartuješ tak súhlasíš s tým v akom stave je auto, aj čo sa týka legislatívnych povolení na jazdu, t.j. v tomto prípade absolvovanej STK a EK.
Je úplne jedno či je auto tvoje alebo od tvojho známeho alebo neznámeho.
Zjednodušene povedané, je to to isté ako keď ti nesvietia svetlá. Podľa zákona by si mal auto odstaviť a nepokračovať v jazde.
Myslím že ti seven radí dobre, možno tým predídeš pokute, ale isté to nie je.
Poisťovňa pravdepodobne bude požadovať nejakú kompenzáciu za vyplatenú náhradu škody.
Citovať
seven549
Vážený člen - Gallardo (193)
Ľudový rozprávač
Založený: 03 február 2010
PríspevokZaslal: 15.11.2017 21:30   
LAKAY napísal:
ďakujem za odpovede.... seven549, prosím ťa, ako som mohol ovplyvniť STK a EK, keď niesom majiteľom auta? Nikdy som si nekontroloval STK a papiere dopodrobna, keď som išiel šoférovať auto známemu...
no ako-jednoducho pozriem si nalepky na celnom skle.to zaberie 5 sekund z tvojho zivota.az toto povies policajtovi na ceste asi ta zoberie do blazinca preverit ci si svojpravny.mam suseda policajta a to co pocuvam ake vyhovorky maju soferi je neskutocne.to ani ja som az tak nevymyslal.ja som sa ohanal paragrafmi.pamataj sofer je zodpovedny za momentalny stav auta na ceste.je jedno kto je majitel.stk ek sa uz vyriesilo nepojdes pokuta.no horsie je ze na sk je kazde 20 auto bez platnej pzp.to je uz aj pre mna flakaca sila.aj to si skontroluj ci ti plati.
Citovať
bajo777
VIP člen - Veyron (451)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
PríspevokZaslal: 15.11.2017 22:25   
wilz 100%, povinnosti vodica , soferak bol rychlokurz a platil sa v klobasach ?

Citovať
eerl
Nová tvár - Trabanto (3)
Založený: 25 apríl 2008
PríspevokZaslal: 15.11.2017 22:33   
len tak pre info ake auta si to zrusil?
Citovať
LAKAY
PríspevokZaslal: 15.11.2017 22:51   
ďakujem všetkým... som si vedomí svojej chyby, bola to moja prvá nehoda a hneď aj s takouto situáciou...je jedno odkoho to budú vymáhať kedže je to v rodine, mna to hlavne zaujímalo kvôli tomu, že v prípade ak poistovna si bude nárokovať regres tak, či budu požadovať plné uhradenie v jednej splátke,kedže takú finančnú hotovosť nebudem mať a ak mi to dajú na splátky, či budu môj príjem posudzovať...seven... na mojom aute je platná STK,EK,PZP na tatkovom je PZP taktiež platná, zaplatená len EK a STK 3 dni prepásnutá a podľa nálepky na čelnom skle? tam 11.17 je, čiźe presný dátum nie..kľudne mohla konćiť 30.11...@bajo777 šoférak nebol rýchlokurz, platil sa v čokoláde na kilogramy... v autoškole som nemal nič o PZP a povinnostiach pri požičaní auta voči poistnej udalosti...

ešte raz všetkým ďakujem za odpovede
Citovať
lakinooo
Legenda - Ford T (546)
moderátor fóra
Založený: 17 apríl 2008
PríspevokZaslal: 16.11.2017 06:27   
Osobna skusenost, poistovni to bolo jedno.
Povedomá tvár - Favorito (34)
Založený: 18 september 2012
PríspevokZaslal: 16.11.2017 13:22   
Pokial mas normalnu poistovnu (nie taku ktora sa zdraha a chyta kazdej slamky), pochybujem, ze by riesila poistovna 3dni...
Bud v klude, nestresuj... co bude to bude, uz to aj tak nejako extra neovplyvnis a koniec koncov sa stresujes pre nic za nic. Pekny vikend.
PríspevokZaslal: 16.11.2017 17:17   
Uvidime, kazdopadne dakujem za moralnu podporu... A tiez prajem. Prijemny vikend aj ked mne zacina az zajtra o takomto case
Citovať
mp3turbo
VIP člen - Veyron (414)
expert: TDI
Založený: 09 apríl 2006
PríspevokZaslal: 16.11.2017 22:53   
ale samozrejme ze sa poistovna chyti jedneho jedineho dna keby si nemal platnu STK... ak na to dojdu, tymto jednoduchym krokom sa KOMPLETNE VYHNU znasaniu skody za poistnu udalost.

Pises ze si zostrelil LUXUSNE auto. Silno sa modli aby na teba poistovna neprisla - JEDINE HRUBOU NEPOZORNOSTOU PRACOVNIKA POISTOVNE SA MOZES VYHNUT TOMU, ABY SI CELY ZIVOT SPLACAL TU SKODU KTORU SI SPOSOBIL. Kedze je to luxusne auto a ma zruseny predok s vypalenymi airbagmi, bavime sa o DESIATKACH TISIC eur.

Kamarade, tvoj spanok by som nechcel mat.

Bohuzial toto nie je moralna podpora ako si ju chcel pocut, ale proste je to tak. Poistovna sa v plnej miere moze vyviniť (tak sa to nazyva) z poistneho plnenia pretoze ty si mal auto ktore proste jednoznacne nemalo co robit na pozemnych komunikaciach.

Interne procesy Wustenrotu : prva vec ktora sa MUSI pozerat pri AKEJKOLVEJ udalosti bez ohladu na vysku skody je... ano, spravne, platnost STK. Este raz, to nie je moja domnienka, to je skurweny korporatny proces ktory tam maju a bez diskusie.
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (529)
Založený: 14 december 2008
PríspevokZaslal: 16.11.2017 22:56   
Lubo , ja osobne som zažil , že mi ako POŠKODENEMU kontrolovali hlbku dezenu na pneumatikách. Vraj ak by nevyhovovali nedostanem náhradu škody.
12>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Poistenie