Pzp na vozidlo s cudzími špz

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Pzp na vozidlo s cudzími špz

Príspevok od používateľa oco13 »

Nazdar páni , jednoduchá otázka , ale ešte sa ju asi nikto nepýtal.
Keďže sa mi tu vynára viac vozidiel o ktoré by som mal teoreticky záujem, ale sú na cz dokladoch.Predajca uvádza - prepis nie je nutný. Otázka znie , môžem uzavrieť pzp na vozidlo registrované v cz (alebo inde) .Pýtal by som sa v poisťovniach ale sú sviatky , takže tak.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pozor , zase to treba chápať v kontexte mojich šerblov , proste sa neoplatí riešiť prepis u auta s nákupnou cenou 400evri.
A treba rozlišovať držitel a prevádzkovatel .
Ja budem prevádzkovatel to jest budem platiť pzp a palivo a držitel bude fiktívna osoba v cz.
Nemôžem sem dať priamo link na auto , ale je takýchto vozov viac tu na AB.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale ide o to , či sa to dá uzavrieť na SVK a nemať problémy s českými korunami, alebo cenou poistenia v Rakúsku. To je celý zmysel otázky - auto registrované v krajine X a poistka v krajine Y, chápeme sa???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

To by naše poisťovne mali raj keby si v nich uzatvárali poistky Rakúšania, Nemci, Briti...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

veru tak. Neda sa. PZP u nas uzavries vyhradne na auto ktore ma slovenske SPZ.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

no ja som vcera uzavrel PZP cez net na auto ktore som doviezol a este nema ani ecv ani TP slovensky. Otazne je ze nakolko je ta poistka platna. Sami mali v policku ECV napisane ze ak nema ze mam dat XXXX takze sm tak aj dal. Samozrejme ze ked mi daju ECV tak tam nahlasim zmenu.
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

Kedysi som to zistoval a podla dostupnych informacii

-auto dokazes poistit este predtym, nez by malo byt prihlasene na Slovensku na VIN kod. Pri tomto sposobe je otazne, ako by sa k tomu postavila poistovna v pripade poistnej udalosti, myslim, ze by hladali cestu ako sa vykrutit z plnenia, takze pruser

-riesil som americke auto, s americkymi papiermi pouzivane v CZ. Vraj tam sa da uzavriet PZP a pouzivat takto americke auto. Niektore krajiny v USA nemaju STK ci EK, len sa pravidelne prispieva do nejakeho fondu. Ovsem treba riesit pouzivanie auta maximalne 165 dni v danej krajine

-najlahsi sposob vidim nechat auto registrovane v CZ a zmenit poistnika na nejakeho prislusnika rodiny v CZ, tomu budu chodit seky, poistka... a ten ti to proste preposle
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

PZP (ceske) sa da taktiez uzavriet aj online, zaplatit prevodom cez ucet, popripade kartou, nie? Neviem, neskusal som to, ale myslim, ze sa to da. Takze udaje o majitelovi su zname, ceske poistovne tiez, internet je dostupny, ucet v banke ma asi kazdy...
Mozno v Generali?
spark
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 03.08.2010 14:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spark »

Caute ja som doniesol auto s usa a poistovna mi ho poistila aj bez svk. znaciek na vin cislo takze da sa poistit aj bez svk. znaciek.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

len teraz ma napadla taka vec ze auto som sice mal este bez ecv ale poistoval som ho na seba lebo som bol v kupnej zmluve a aj TP bol v nemecku zruseny takze do poistky som ako drzitela aj vlastnika napisal seba ale ty chces asi poistit auto na seba ale auto ostane napisane na cechura takze s tym asi moze byt kusok problem
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

takže - české poistenie online mi nezoberie pokial nemám bydlisko a telefon v CZ. A som tam kde som bol.
A nemôžem uviesť fiktívnu osobu , pretože ak jej potom nejaký poišťovák zavolá , tak bude čumieť ako puk a nebude mať šajnu o čom je reč.
Auto som ešte žiadne nekúpil , preto ani neviem na koho bude písané , pýtam sa preto , lebo kopa vozov na CZ tabulkách má v popise prepis netreba a ceny lákavé.
Tak aby som dopredu vedel možné zádrhele. Na STK behnem v pohode do Hodonína , tam ich vodič nezaujíma, len PZP mi nie je jasné.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

oco13 napísal:A treba rozlišovať držitel a prevádzkovatel .
Ja budem prevádzkovatel to jest budem platiť pzp a palivo a držitel bude fiktívna osoba v cz.
Ej veru ze mas pravdu, treba treba, ved po novom je zopovedny za auto majitel, nie vodic, takze pokuty budu pekne krasne chodit pepikovi do CZ :40bd: :40bd: :40bd:

citacia: Od 1. júla 2012 platí na Slovensku novela cestného zákona. Novela zavádza pojem objektívnej zodpovednosti do cestného zákona. V praxi táto zmena znamená, že ak kamery alebo iné technické zariadenia polície zaznamenajú dopravný priestupok, bude polícia vymáhať pokutu od majiteľa vozidla.

Takže známe kľučkovačky medzi riadkami zákona už neplatia. Pri vymáhaní pokuty už neprejdete s tvrdením, že auto ste v tej dobe požičali známemu ale už si nepamätáte komu. Polícia bude pokutu vymáhať od Vás, ako majiteľa vozidla. Ak podáte odpor voči rozhodnuti a spor prehráte musíte zpalatiť trovy vo výške 30 Euro.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

podla mna by v tych ceskych inzeratoch malo byt skor napisane ,,prepis nie je mozny,, Lebo je dost mozne ze je na nich nejaky exekutor alebo podobna blokacia :40bd:
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

za co som zase dostal palec dolu??? :342a: :)

inak som to vysvetlil podla mna dost jasne v predchadzajucej sprave. ak chces, oco, prevadzkovat ceske auto na Slovensku s co najmensimi komplikaciami, auto neprepisuj, len zmen poistnika so suhlasom majitela - poistnika uved niekoho znameho/rodinu s trvalym pobytom v CZ. Jemu bude chodit biela+zelena karta, sek... ty si to v pohode vyplatis cez IB, ale karty ti aj tak asi bude musiet kazdy rok poslat.

ina moznost nie je
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To jurky : Ano viem o objektívnej zodpovednosti, ale nie ja , ale predávajúci píše prepis nie je potrebný. Mne môže byť jedno že auto je písané na Feriho Lakatošovie , na ktorého v CZ číha tucet exekútorov. Auto potrebujem na pracovné účely a teda neopustí SVK. Keby aj náhodou mi ho zadržali tak tých 500evri voláko oželiem. Len to vyzerá že budem musieť fyzicky behnúť za hranice a spraviť poistku, alebo možno predávajúci má aj poistku v ktorej sa dá pokračovať a len sa nahlási zmena adresy.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných