PZP na inu osobu

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kelevron
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:19
Zdieľať na Facebook

PZP na inu osobu

Príspevok od používateľa kelevron »

Zdravím je možne spraviť PZP na inu osobu(môj otec) ako je držitel/vlastnik vozidla ?
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Samozrejme že sa DÁ... poistenec nemusí byť držiteľ-majiteľ...
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

povinnost uzatvorit ma drzitel. ale poistku uzavru s hocikym ked ukazes dukaty. ako realne taka poistka funguje malokto vie.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

hjundai napísal:Samozrejme že sa DÁ... poistenec nemusí byť držiteľ-majiteľ...
A ako sa to dá?Kúpim 6 a pól liter benzín Ameriku a poistím to za 49,99 euro za rok na moju 93 ročnú prababku čo žije na konci sveta v lazoch???? :40bd: :40bd: Pri pzp sa poisťuje auto a nie osoba(preto musí mať vozidlo pzp a jazdiť na ňom môže hocikto),vlastník,vek-rizikovosť,príslušnosť k okresu,doba bez nehody atď. sú už len údaje ktorými sa kozmeticky upravujú ceny pzp.Rozhoduje to kto je zapísaný v TP.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

PZP som posledne uzatváral vždy on-line cez web, kto by dnes niekam chodil ked sa to dá z domu a hned viem ceny všetkých poistovní. Cena je skoro vždy nižšia ako priamo na pobočke či u nejakého poistovatela a kto by už len obehával pobočky aby sa dozvedel ceny.

Ale nie to som chcel - pri vyplnaní formulára je tam kolónka "držitel vozidla", to myslím hovorí za všetko.
Jasné nie je problém tam napísať babku či dedka, ale keby došlo k problému tak sa zistí že vlastník nemá vozidlo poistené. Ja si myslím že poistovna by sa z akéhokolvek plnenia okamžite vyzula
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Jasne pani vy viete svoje... Moje auto uziva brat 5 rokov, poistky si plati sam, auto je na papieri moje teda neprepisane... Jak do riti je mozne ze poistka je na jeho meno? Auto na moje...V poistovni mu to jednoducho urobili bez jedneho problemu a samozrejme si to overil... Takze za mna Da sa... Inak si odporujete sami...poistene je Auto...v podmienkach si vyberate Kto jazdi autom... Jedna ci viac osob...poistovni je fuk kto plati.... Autom predsa nemusi jazdit len majitel drzitel....
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Poisťuješ auto,preto sa uvádza výkon,obsah,hmotnosť,to ostatné sú na cene len kozmetické úpravy ako som napísal.poisťovni je jedno kto to platí....Tak to nie je,kamarátov brácho si kúpil motorku išiel si zjednať pzp a agent poisťovne mu na rovinu povedal že o mladých rizikových motorkárov nemajú záujem tak ho odmietol,vlastne neodmietol ale ponúkol mu cenu pzp tuším 280 euro,a podobné to bolo aj v ďalších poisťovniach.Nakoniec obetovali pár éčiek prepísali to na staršieho brata a poistka vyšla okolo 90 euro,takto to bolo legálne a na motorke jazdil len mladý.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Da sa, drzitel vozidla a poistnik mozu byt dve odlisne osoby, mame to tak v rodine, kamaray mal tiez pzp na babku napisane a auto je jeho....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ale ja to myslím inak, mne je prd kto auto užíva - pre mna za mna aj pán kristus, ale logicky by mal PZP uzatvárať vždy majitel zapísaný v TP. Respektíve na jeho meno by mala byť PZP uzatvorená, či ju nakoniec zaplatí Janko, alebo Ferko je už jedno

Ono je to dosť divné poistiť si niečo čo vôbec nemám, či?

Ja nehovorím že to nejde, ale z hladiska poistovne by som to videl ako "otvorené zadné vrátka"
lubomirmacek
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 10.07.2007 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirmacek »

evidentne v tom máte hokej páni :3020: základné pojmy:

poistníkom je ten, kto uzavrel s poisťovateľom zmluvu
o poistení zodpovednosti

poisteným je ten, na koho sa vzťahuje poistenie zodpovednosti,

teda odpoveď je dá sa, ale iba v pozícii poistníka, poisteným musí byť vždy držiteľ vozidla
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Nechcem robiť reklamu,dal som si superpoistenie.sk,a tam stále dáva v možnostiach túto kolónku:fyzická osoba(občan):Zadajte údaje o DRŽITEĽOVI vozidla. Držiteľom vozidla je fyzická alebo právnická osoba, ktorá je uvedená v technickom preukaze vozidla ako jeho užívateľ.jasné že ak je auto na leasing majiteľ je xy a užívateľ xx,právnická osoba,fyzická osoba (podnikateľ) je to niečo iné.
lubomirmacek
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 10.07.2007 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirmacek »

údaje o držiteľovi vozidla slúžia na výpočet ceny poistného, po prechode na vypisovanie údajov na zmluve, ponúkne aj možnosť voľby poistníka a poisteného, ako som písal vyššie nemusí byť tá istá osoba ... a k tým pojmom vlastník, prevádzkovateľ, držiteľ a nájomca - všetko osoby s povinnosťou uzavrieť poistnú zmluvu a je jedno či sú to právnické alebo fyzické osoby
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

U nás v rodine sú všetky autá na mňa (aj traktory) a pzp si platí každý za svoje. Zatial to funguje a teda synovia už zopár škodových udalostí spôsobili. :40bd: Sám sa čudujem poisťovni že ich mená nie sú ešte na čiernej listine. :40bd: :40bd:
Druhá zaujímavosť je že pár rokov dozadu vlastnila dve autá a platila aj pzp moja mama , ktorá nikdy v živote nemala VP. Hm , ako môhla vlastniť niečo čo nemohla používať a keď to nemohla zo zákona používať prečo musela platiť pzp.
No lebo sme na Slovensku. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ivko1 napísal:
Ja nehovorím že to nejde, ale z hladiska poistovne by som to videl ako "otvorené zadné vrátka"
ake zadne vratka to akoze spravia zmluvu o pzp a potom povedia ze oni o tom nemali ani paru? :d :D oni sami vedia co robia ak sa to neda tak neuzavriem ziadnu zmluvu.moje auta maju pzp na ludi co su ztp.odkedy?odkedy sa mi nepacilo ze osoby ztp maju dialnicnu gratis :28b7: ze je to hamba to zneuzivat?beriem su ludia ktory mali smolu ale 70 percent ztp su len taky spekulanti ako sa uz stavam aj ja.uz poberam prachy za postihnutia.mam problemy s krvnym tlakom chrbtica uraz kolesa a budem aj ztp :4012: az sa raz system obrati na spravnu stranu budem zdravy ako buk :2f93:
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

na utvrdenie ze to nie su zadne vratka len dobre si precitaj zakon o poisteni, ci napr. poistovna neplni len drzitelovi (ked nie je v pravnom vztahu s poistovnou, ma smolu), staci jedno slovko, detail v zakone a v pripade zavinenia nehody mas smolu a kua kde zmizla stara stranka tohto bazaru, vacsi humus ako je toto malokedy vidim

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný