PZP - likvidacia PU rozpocom poistovna ziada dodacie listy

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

PZP - likvidacia PU rozpocom poistovna ziada dodacie listy

Príspevok od používateľa lra »

Dobry den,

idem riesit PU zenska do mna nacuvala na parkovisku. Poistovna zaslala list, s nasledovnymi bodmi. A mna zaujim ci na to maju pravo, hlavne ak sa to bude riesit napr rozpoctom.


2) V prípade výberu autoservisu na opravu Vášho vozidla, ktorý nie je našim zmluvným partnerom ( nenachádza sa
v zozname zmluvných autoservisov poisťovne ), venujte, prosím, pozornosť nasledovným pokynom:
• pred začatím opravy Vášho vozidla si vyžiadajte od autoservisu kalkuláciu nákladov na opravu
• porovnajte náklady uvedené v kalkulácii autoservisu s kalkuláciou nákladov, ktorá Vám bude poskytnutá po obhliadke
poškodeného vozidla obhliadajúcim technikom
• pred zahájením opravy Vášho vozidla informujte autoservis, že k faktúre za opravu budete požadovať nasledovné
doklady preukazujúce pôvod, kvalitu, originalitu a hodnotu náhradných dielov použitých pri oprave Vášho vozidla:
• faktúra od dodávateľa náhradných dielov
• dodací list k náhradným dielom
• potvrdenie o úhrade, potvrdenie o zaplatení predmetnej faktúry, alebo pokladničný blok
3) V prípade požiadavky o likvidáciu a vyplatenie Vašej škody rozpočtom, poisťovňa môže vo výpočte nákladov na
opravu zohľadniť ceny náhradných dielov použitých na opravu vozidla na základe Vami predložených dokladov
preukazujúcich ich pôvod, kvalitu, originalitu, hodnotu . Pri tomto spôsobe likvidácie škody , prosím, doručte do do
poisťovne tieto doklady:
• faktúra od dodávateľa náhradných dielov
• dodací list k náhradným dielom
• potvrdenie o úhrade, potvrdenie o zaplatení predmetnej faktúry, alebo pokladničný blok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to co je za blud ? rozpoctom je rozpoctom to ktora poistovna chce ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

prislo to zo Slovexperty, od Kooperativy.

Tiez mi to prijde ako blbost, rozpocet je rozpocet, vypocitane, urcite skresane oproti realite, ale toto je z ich strany podla ma spekulacia za hranicou zakona. Taktiez ak to dam do svojho servisu, ten nema povinnost ukazovat mne alebo poistovi svoje dodavatelske faktury a dodacie listy.

Dufam, ze sem napise niekto znaly o co sa mam opriet.

na zaciatku roka ma suchol chlap na rovnake miesto ale ina poistovna rozpocet vyplatila a bol pokoj, ja som to opravil dal nalakovat a hotovo.

EDIT
este dodam, ze neodrbavam, naozaj som to opravil, dal som aj liftovy naraznik, a mam fakturu za lakovanie, takze nehladajte za tym ciernotu. Vzdy som na PU stratil, ak zaratam aj moj cas
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

vsak ak to chces vyplatit rozpoctom tak to maju ohodnotit stiahnut sumu a vyplatit, co ak chces auto predat take poskodene
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

uz som to riesil niekolko krat s inou poistovnou a nebol problem, ale teraz asi skusaju co si mozu dovolit, a preto sa chcem na nich pripravit ak je to nieco co pozaduju nad ramec zakona.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

nemas sa co pripravovat. To co je tam napisane je nezmysel. Napis im list ze auto nejdes opravovat ze cakat na ich plnenie a ides ho predat. Hotovo bodka vybavene
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

patko, plati to aj pre bod 2? mozno to dam opravit k znamemu do servisu.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

plati to staaaaale. Je to tvoj majetok a ich je chu.ja do toho co si s nim ides robit kedze ziadas rozpoctom. Mal som raz podobny problem ale nie z PZP ked sa rypali ako mucha do ho.vna ze co idem robit s autom tak som ho prepisal na bratranca a poslal som im list ze som ho predal aj ked bolo stale u mna na dvore este 2 roky
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tam neni ziaden odrb.je to dobre jednanie.este ti chcu dobre a slovac je nespokojna.

chces to rozpoctom cize bod 3

poisťovňa môže vo výpočte nákladov na
opravu===== zohľadniť ceny==== náhradných dielov použitých na opravu vozidla na základe Vami predložených dokladov

a este ti aj napisali ze co chcu

• faktúra od dodávateľa náhradných dielov
• dodací list k náhradným dielom
• potvrdenie o úhrade, potvrdenie o zaplatení predmetnej faktúry, alebo pokladničný blok


tam neni nic nepochopitelne.

cas ktory ty stravis behanim si mozes narokovat od vinnika strata penazi ze si nebol v praci naklady na cestovne telefonovanie od vsetkeho potrebujes doklad blocky faktury za telefon a vyplatnu pasku o kolko si prisiel ale sud musis zacat a zaplatit ty.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ano ano poistovna mu chce urcite dobre lebo ona je charita nepotrebuje zarabat :40bd:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pozri pojistovna ma svoje postupy a su pravne zodpovedne.nedodrzis ich prides o prachy.ano prehravaju sudne spory ale je ich velmi malo.ak ides podla ich pravidiel zaplatia to co potrebujes.pojistovna sa len brani,chces prachy dokaz to ze to fakt tolko bude stat.ci azda opravis auto za diely z vrakoviska a chces kasirovat za origo???a zarobit na tom.

vzdy sa da s pojistovnou dohodnut len treba komunikovat a najst riesenie s slusnej urovni.cize komunikovat bez drzych reci.

ono je to tak sukromne pojistovne = kseftar nikdy nevyhral.

pojistovna si vie vypocitat co kolko stoji

ja tak velmi chcem aby prisli na slovensko pravidla ako funguju v tej unii.nemas pojistku ktora zatiahne 100 percent opravu a pocas toho nemam k dispozicii nahradne auto ides na sud a platis.nemas na to ides do basy a tam si to vyrobis.

preto maju v zapadnej europe ludia max havarijne ake sa len daju.

chceme zaplatit opravy ok platte.lenze nemame na sk platy ako v unii tak co ma robit pojistovna.

kazdy ma len pzp a auta ako milionari.beriem to clovek na to robil no bohuzial na slovensku je to tak.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

seven chapes pojmu "plnenie rozpočtom" ?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

seven549 napísal:pozri pojistovna ma svoje postupy a su pravne zodpovedne.nedodrzis ich prides o prachy.ano prehravaju sudne spory ale je ich velmi malo.ak ides podla ich pravidiel zaplatia to co potrebujes.pojistovna sa len brani,chces prachy dokaz to ze to fakt tolko bude stat.ci azda opravis auto za diely z vrakoviska a chces kasirovat za origo???a zarobit na tom.

vzdy sa da s pojistovnou dohodnut len treba komunikovat a najst riesenie s slusnej urovni.cize komunikovat bez drzych reci.

ono je to tak sukromne pojistovne = kseftar nikdy nevyhral.

pojistovna si vie vypocitat co kolko stoji

ja tak velmi chcem aby prisli na slovensko pravidla ako funguju v tej unii.nemas pojistku ktora zatiahne 100 percent opravu a pocas toho nemam k dispozicii nahradne auto ides na sud a platis.nemas na to ides do basy a tam si to vyrobis.

preto maju v zapadnej europe ludia max havarijne ake sa len daju.

chceme zaplatit opravy ok platte.lenze nemame na sk platy ako v unii tak co ma robit pojistovna.

kazdy ma len pzp a auta ako milionari.beriem to clovek na to robil no bohuzial na slovensku je to tak.
Zase tu pises take nezmysly ze sa to citat neda. V skratke: poznam ludi z prostredia likvidacie udalosti dost dobre. Kazdy jeden dostal prikaz aby vyplacal co najmenej a mozes sa s nim rozpravat ako len chces [milo, lichotit mu, bliakat po nom , byt drzy, aky len chces] praveze cim si milsi tak to vsetko natahuje cim dlhsie pretoze cas su predsa peniaze. Prikaz plnit co najmenej je nepisane pravidlo. Vyplatia drobne, ked sa odvolas napisu ze viac ti nepatri [ved taka odpoved ich nestoji nic a natahuju tym cas] , ked sa odvolas znova mozno ti hodia este nejake drobne aby si bol ticho. A ked ti aj tak bude malo tak ich mozno das na sud a to ich neboli tiez ved ti ich 20ti pravnici tiez musia nieco robit. Skratka co robis ako robis nech robis tak vzdy tahas za kratsi koniec. AK to chces v cislach tak dajme tomu z 1000 plneni sa odvola napriklad 300 ludi. Z tych 300 to 100ka vzda hned po prvom liste ze na viac nemas narok. Ostava 200 ludi ktori sa odvolaju zas a z tych dajme tomu polovici vyplatia este nieco. Cize ostava este stale 100 nespokojnych ludi. Co myslis kolko z nich sa pusti do sudu cize do boja s veternym mlynom? A ake je finale? Rychlo si vyratas ze kolko percent ludi si pride na svoje peniaze. No a este jedna vec. Keby z tych 1000 ludi dal poistovnu na sud kazdy jeden tak aj to preziju lebo neexist ze prehraju vsetky sudy. A kazdy jeden sud ich boli len tolko ze na zaver musia cloveku zaplatit len to co mali uz na zaciatku. Jaj sorry musia mu zaplatit aj nejake drobne penale plus sudne trovy ale to sa im este stale oplati lebo oni si tie peniazky pekne tocia kym sa sudy tahaju casto aj roky
jojtik
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 02.03.2011 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojtik »

Nechapem, preco hned nadavate na poistovnu.
Takze preplatenie skody rozpoctom. Nie krycim listom.
Bubte rad, ze doklady, ktore uvadzate poistovna pozaduje. To znamema jedno.
V pripade, ze rozpocet stanoveny poistovnou nebude stacit na opravu, poistovna na zaklade vami dodanych podkladov prehodnoti (nie je to jej povinnost) naklady na opravu a rozdiel medzi rozpoctom a skutocnymi nakladmi preplati (aspon cast z nich).
To, ze tieto doklady od vas pozaduju je iba na vas prospech a svedci o tom, ze poistovna naozaj rozdiely riesi.
Naposledy upravil/-a jojtik v 15.12.2018 20:14, upravené celkom 2 krát.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

seven549 napísal:ak ides podla ich pravidiel zaplatia to co potrebujes.pojistovna sa len brani,chces prachy dokaz to ze to fakt tolko bude stat.ci azda opravis auto za diely z vrakoviska a chces kasirovat za origo???a zarobit na tom.
A o takom ze clovek buchol a on si dal opravit auto v servise z novych dielov a poistovna mu napisala ze prepacte ale vy mate 5 rocne auto takze vam nemozme zaplatit nove diely si pocul? A clovek si ide do servisu pre auto a musi si doplacat lebo predsa ma auto zhodnotenne [ved novy naraznik miesto 5 rocneho] a nie znehodnotene havariou

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný