PZP - likvidacia PU rozpocom poistovna ziada dodacie listy

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

jojtik napísal:Nechapem, preco hned nadavate na poistovnu.
Takze preplatenie skody rozpoctom. Nie krycim listom.
Bubte rad, ze doklady, ktore uvadzate poistovna pozaduje. To znamema jedno.
V pripade, ze rozpocet stanoveny poistovnou nebude stacit na opravu, poistovna na zaklade vami dodanych podkladov prehodnoti (nie je to jej povinnost) naklady na opravu rozdiel medzi rozpoctom a skutocnymi nakladmi preplati.
To, ze tieto doklady od vas pozaduju je iba na vas prospech a svedci o tom, ze poistovna naozaj rozdiely riesi.
Dalsi odbornik, snad si nie taky naivny ze ked ma poistovna vykalkulovane rozpoctom pre teba 2000e a ty im dodas doklady na 3000e tak ti liter dohodia? Treba si najprv nastudovat co to vyplacanie rozpoctom znamena. Krati sa tam normohodina aj ceny dielov automaticky. Jedine co z toho mozes mat su zbytocne prietahy a starosti pretoze ta mozu zavolat na obhliadku opraveneho vozidla a ver tomu ze to nechces ani nahodou. Jednoznacne poistovni napisat to co som uz uviedol. ,,Vozidlo nemam zaujem opravovat nakolko manzelka , stara mama , otec , bratianec sa uz nechce v tom auto viezt lebo maju strach a preto vas ziadam o vyplatenie rozpoctom a nasledne vozidlo budem predavat poskodene tak ako je,, Bodka vybavene, ziadne dalsie spekulacie [duplom nie tak ze kamos mi da blocky , dodacie listy , fakturu a poslem to do poistovni] Este jednu vec mozes urobit, skocit s autom do autorizaku a nechat si nacenit opravu tam a poslat to nacenenie do poistovni ale aj to by som urobil az potom ked mi pipne plnenie na ucet bude medzi jednym a druhym rozpoctom vacsi rozdiel lebo kazdym jednym ukonom sa zbytocne pripravujes o cas
Naposledy upravil/-a patko1 v 15.12.2018 11:40, upravené celkom 1 krát.
jojtik
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 02.03.2011 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojtik »

Ale toto je chyba servisu a nie poistovne. Servis nemoze opravovat auto na zaklade kalkulacie, ale na zaklade krytia.
Zakaznik tlaci na pilu a chce auto hned opravit. Servis to opravi podla vlastnej kalkulacie a co najrychlejsie, zakaznik odchadza kvazi spokojny a servisu nieje uhradena kalkulacia v plnej hodnote. Servis vymaha peniaze od zakaznika. Toto su zakladne chyby servisov a poistovna s tym nema a nemoze nic robit, ta ma vlastne pravidla a tie treba respektovat.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Zakladne chyby servisov? Sa uvedomujes co pises? A ako pochybi servis v tom ze ti opravi auto postupom ktory je potrebny po nehode? Ci maju poslat klampiara do Polska na burzu kupit lacnejsie diely aby sa vosli s opravou do kalkulacie poistovne?
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

pozpocet bol ale vseobecne na plnenie ked sa poistovna nema dalej montovat do toho co budem robit dalej s tragacom. Ved tam aj je dost slusne kratenie voci "kryciemu listu".
jojtik
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 02.03.2011 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojtik »

to patko: Ty stale nechapes, ze pokial nebudes respektovat podmienky poistovne, ktora drzi oprate a budes si mlet svoje, potom tu budes stale kydat a vyplakavat.
jojtik
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 02.03.2011 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojtik »

autolaik napísal:pozpocet bol ale vseobecne na plnenie ked sa poistovna nema dalej montovat do toho co budem robit dalej s tragacom. Ved tam aj je dost slusne kratenie voci "kryciemu listu".
Pokial to budes riesit rozpoctom, doklady nemusis predkladat. Vypocitaju ti to podla ich "pravidiel" a ty to budes musiet akceptovat, chtiac nechtiac. Potom tu ale prosim neplac, ze ti dali malo.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

jojtik napísal:to patko: Ty stale nechapes, ze pokial nebudes respektovat podmienky poistovne, ktora drzi oprate a budes si mlet svoje, potom tu budes stale kydat a vyplakavat.
Na kieho bo.ha sa tu do tohto montujes ked o tom ho.no vies? Ja budem vyplakavat? Ako som tu uz pisal poznam danu problematiku z vnutra poistovniiiii a poznam ich praktiky a prikazy co dostavaju. Ludia od obhliadkarov cez likvidatorov az po tych co sa pod vsetko podpisuju maju za ulohu len jedno : kratit kratit kratit. Ale tak ty mu porad lepsie co vies o tom prd makovy len si pocul ako susedov bratranec z osmeho kolena dostal 550e len preto ze sa prosikal poistovni a skakal ako oni piskali. Co keby si mu konkretne poradil co ma teda urobit aby bol spokojny, mozno sa naucim nieco nove konecne aj ja :40bd:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

jojtik napísal:
autolaik napísal:pozpocet bol ale vseobecne na plnenie ked sa poistovna nema dalej montovat do toho co budem robit dalej s tragacom. Ved tam aj je dost slusne kratenie voci "kryciemu listu".
Pokial to budes riesit rozpoctom, doklady nemusis predkladat. Vypocitaju ti to podla ich "pravidiel" a ty to budes musiet akceptovat, chtiac nechtiac. Potom tu ale prosim neplac, ze ti dali malo.
Cital si ty vlastne nazov tejto temy alebo prvy prispevok od zadavatela ze co od neho pytaju? Tebe by normalne mali obciansky odobrat. Utekaj sa hanbit do kuta :b:
jojtik
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 02.03.2011 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojtik »

3 roky robim komlet diely+obhliadky+kalkulacie+komunikaciu s Allianzom. Pre firmu s vozovim parkom 150+ vozidiel. Tahace rozbite na takmer totalku. Bez financneho limitu. Auta mimo firmu bez fin. limitu, obratene na strechu... 100-vky PU rocne. Firma, v ktorej robim je zmluvny partner Allianzu.
Som rad, ze o tom hovno viem a preto neprispievam, pretoze ludia ako ty poznaju danu problematiku, ludi, vztahy, vlastne vsetko a odborny prispevok koncia zasadne valanim po zemi.
parazit-
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 14.12.2011 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa parazit- »

Je to tuctové auto? Je tam už amortizácia, alebo je to pomerne nové auto? Nezdá sa mi, že by ťa žiadali o dodacie listy pri rozpočte. Skôr ťa podľa mňa informujú o tejto možnosti. Môžeš im dodať svoje doklady o platbách za opravu a ak sa im bude pozdávať cena, vezmú to do úvahy. Odo mňa zase uvedená poisťovňa žiadala nacenenie opravy formou predfaktúry aj pri rozpočtovom plnení a z tej to potom vypočítali. Dôvod bol na 99 % ten, že Slovexperta nemala onen konkrétny model motocykla v databáze, ktorú pri výpočte výšky plnenia používa.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

citali ste celu otazku? ved tam je jasne napisane co ma dodat pri plneni rozpoctom. Niekto mi tu raz na fore napisal ze mu nozik vyskakuje z vacku ked som napisal "citajte s porozumenim".
Tato tema na to sadla ako rit na serbel
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

jojtik napísal:3 roky robim komlet diely+obhliadky+kalkulacie+komunikaciu s Allianzom. Pre firmu s vozovim parkom 150+ vozidiel. Tahace rozbite na takmer totalku. Bez financneho limitu. Auta mimo firmu bez fin. limitu, obratene na strechu... 100-vky PU rocne. Firma, v ktorej robim je zmluvny partner Allianzu.
Som rad, ze o tom ***** viem a preto neprispievam, pretoze ludia ako ty poznaju danu problematiku, ludi, vztahy, vlastne vsetko a odborny prispevok koncia zasadne valanim po zemi.
Ja vidim do poistovniiii 15 rokov a kusok inak ako ty co pre nich fotis auta [takych som mal na dvore asi 20tich a nie raz to boli aj zeny co mi ukazovali na alternator a pytali sa mi ako sa to vola] Este raz ta prosim napis mu konkretne co ma podla teba robit
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

jojtik napísal: Firma, v ktorej robim je zmluvny partner Allianzu.
Stat sa zmluvnym partnerom Allianzu aj hociktorej poistovni nie je problem ked splnis par podmienok. To ale este neznamena ze si ta pustia do svojej kapusty.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a hlavne alianz porovnavat s kooperativou, to je ne ze ina liga, to je iny sport lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

to ano, to je uplne ina kapitola a pristup ale o tom tato tema nie je to by bolo zas na dalsich 5 stran pisania. V tomto pripade plati ze PZP auta ktora ta nabura si zial vybrat nemozes

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných