PZP cestou od starého majiteľa

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bmpeer
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 31.01.2016 17:42
Zdieľať na Facebook

PZP cestou od starého majiteľa

Príspevok od používateľa bmpeer »

Zdravím vás,

V piatok sa chystám pozrieť do Prievidze jedno auto, s ktorým sa už chystám vrátiť domov. Neviem však, ako to funguje s PZP po odhlásení auta do iného okresu až do času prihlásenia auta na nového majiteľa (v Košiciach).
Je potrebné si zriaďovať nové PZP už priamo v Prievidzi, alebo môžem kľudne odjazdiť cestu domov a vybavovať PZP až tu?

Ďakujem za odpovede.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Majitel to ide odhlásiť so zmluvou a tebe dá bielu kartičku. Alebo prefotiť bielu kartičku.
Neodhlási to skôr ako ty prídeš do KE. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Horšie je ,že ak ho kúpi ,tak po novom nemá doklad s ktorým ísť domov . Na odhlásenie potrebuješ velký aj malý tp a poistku . Takže ostáva ísť domov len s kopiami a to nemusí policajt pri kontrole akceptovať. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

Ale ak pojde s nim odhlasit, tak velky TP mu ostane a s tym padom vie ist domov. PZP ti vytvori Gene rali na pockanie cez telefon a posle ti to do majlu. Ale ako bolo pisane, aj tak by bolo platne od dalsieho dna a u odhlasujuceho je platne do polnoci daneho dna !

Ak pojde bez neho 2 sposoby - ist na doklady domov a poslat isch spat povodnemu majitelovi, alebo cakat kym to odhlasi. Aj jeden aj druhy sposob je na Hlavu padly.
0907522899
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 0907522899 »

lakinooo napísal:Pzp plati do polnoci dna odhlasenia.
S týmto moc nesúhlasím. V den odhlášky uz vozidlo nieje poistené
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Aká je šanca, že mu to ty zaplatíš ak áno?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

To je taky problem po odhlaske skocit niekam v meste do poistovne a vybavit si to? Otazka 20-30tich minut? Alebo ak budem maximalne lenivy, tak cez prehliadac v mobile, alebo telefonatom, ako bolo spominane vyssie. Kto chce, tak rychlo najde riesenie. Alebo da sa zjednat cez internet uz dnes a v pripade potreby (napr. kupa neprebehne) to PZP zrusit. Takze moznosti je niekolko…
6romo1
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 01.11.2009 22:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6romo1 »

Oco 13 si si isty ze pri odhlaske treba aj maly tp lebo ja som ho poslal 400km aj z autom.
davos
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 18.06.2007 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davos »

lubos zimovcak napísal:bože, mať tak Tvoje starosti...:)
akú maš šancu, že niekoho zotneš?
akú maš šancu, že ta niekto zastaví?
bolo to už dávnejšie- osobna skúsenost:

Predal som auto - nový majitel ešte v ten istý deň zavinil dopravnu nehodu.Zák. poistenie som platil štvrť ročne -bolo to asi v polovici roka. Po niekoľkých mesiacoch mi prišla výzva z poistovne na doplatenie poistenie za celý rok - pretože s autom bola spôsobnena škodová udalost....
Musel som nájst nového majitela a vytiahnut z neho peniaze a doplatiť poistku aj ked ja už som dávno nebol majitelom auta.
teraz su už možno iné pravidlá poistenia....
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

u mna je to takto.maly tp beriem so sebou z velkeho tp mam kopiu karticky stk ek mam mam so sebou a kopiu jeho bielej karty pzp+kupnopredajna zmluva.nic viac na cestu netreba.kym predavajuci auto neodhlasi na mna ani pzp nerobim.pokial ma predavajuci neinformuje o odhlaseni sms telefonatom povazuje sa to az mi pride domov obalka z tp za odhlasene auto.uz s ami raz stalo ze predavajuci odhlasil auto az 8 dni po kupe na mna preto sa s tym nikdy neponahlam.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Veru, načo platiť zbytočne 8 dní veď to sú hádam aj dve eurá v lufte! :::
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

moze mat auto uzatvorene 2 pzp?ano?to si uzavriem hned a podho na totalku.
mayo707
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.06.2012 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayo707 »

lubos zimovcak napísal:bože, mať tak Tvoje starosti...:)
akú maš šancu, že niekoho zotneš?
akú maš šancu, že ta niekto zastaví?
nikdy nevieš, pred pár rokmi som predal auto, majiteľ s ním prešiel 400km v riadnom nečase a keď bol 300m od domu na križovatke nedobrzdil zozadu ukrajinec a rozj*bal mu celý zadok.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Takže sa škoda na jeho aute hradila z Ukrajincovho PZP.....PZP si platíme ak sme vinný že niekomu spravíme škodu. Treba jazdiť ako človekovia a bude aj menej škodových udalostí
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

6romo1 napísal:Oco 13 si si isty ze pri odhlaske treba aj maly tp lebo ja som ho poslal 400km aj z autom.
Od 1.1.2016 ti neodhlásia auto ak neodovzdáš veký aj malý TP , velký ti vrátia s razítkom zrušené a malý ostáva u nich.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní