PZP 2013 a celne sklo

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

diag
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:20
Zdieľať na Facebook

PZP 2013 a celne sklo

Príspevok od používateľa diag »

od 1.1.2013 sa z PZP skodcu vylucuje uhrada skody na celnom skle poskodenej strane.

http://pasi.sk/hlavna-stranka/aktualne- ... y-pzp.html

otazka je, preco je to poistenie povinne, ked neuhradza poskodenemu skodu. tymto tempom sa mozu poistovne dohodnut, ze nebudu preplacat ziadne skody a poistenie bude nadalej povinne? troska na hlavu postavene...

pripadne aky bude v tomto bananistane postup obcana? chlapik s vacsimi bicepsami vyhrava, slabsi plati poskodenemu na mieste?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Pekné svinstvo.Bude sa to ale dať isto pripoistiť k PZP takže zas viac peňazí za poistku a pritom sa budú tváriť že poistné nezvýšili....jaký je rozdiel ak dakomu oškriem nechtiac auto na parkovisku, alebo pri jazde mi vyletí dačo z pod kolesa ?....dokonca by som povedal že tú prvú škodu dokážem skorej odvrátiť svojim spôsobom jazdy a správania sa za volantom ako tú druhú. :28b7:
maximilian76
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26.01.2009 15:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maximilian76 »

Ved sklá už neplatia dávno, napíšu.že sa to nestalo a nedá sa jednoznačne dokázať,že kamen odletel od auta škodcu a tým sa to pre nich končí. ked vtáčka lapajú, pekne mu spievajú . Sklá si treba pripoistiť zvlášť, neskôr vymyslia,že aj nárazník si pripoistíme a takto nás budú okrádať pod ochranou štátu.
na dverách firmy mám preto nápis, Zákaz vstupu poisťovacím maklérom a iným osobám,ktoré ma prišli okradnúť .
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Síce rok stará info, ale svinstvo je to stále rovnaké! No a čo, že sa 99% PU stalo inak ako sa popisuje?! V 99% prípadov škodu spôsobí protiidúce vozidlo a ako ho mám dolapiť?! 99% poškodení sa deje tak, nikto si predsa sklo nepoškodzuje zámerne! A aby som si na poistnú sumu 200€ platil poistné 39€? Sú vôbec normálni?! :::
Naposledy upravil/-a cicmanec v 27.11.2012 18:05, upravené celkom 1 krát.
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

Jednoznacne sud!

Aj ked si to nahlasis s niekym znamym, nie je mozne dokazat, ze to z toho auta neislo, ci islo a sud da za pravdu.

Ak bude niekto oponovat, ze ide o poistny podvod, tak po ludskej stranke by som namietal, ze predsa nejake auto to muselo sposobit a to tiez malo niekde poistku, akurat ho nedokazes v danom case odstavit (samozrejme, takato obhajoba nie pred sudom :) )
Martinkx125
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 08.09.2009 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martinkx125 »

Diag neviem kde si sa dočítal, že to bude od 1.1.2013. Článok je z 8.4.2012 a píše sa, že poisťovne nabehli. Takže Cico má pravdu stará info. Ale je to zaujímavé lebo toto leto som riešil sklo z PZP škodcu a bez problémov preplatené v plnej výške.
diag
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diag »

stara-nestara, to je vedlajsie, lebo ja som sa o tom dozvedel dnes z ineho zdroja, ked som riesil poistnu udalost. platit to vraj ma uz od Januara 2013 , tak by bolo dobre vediet, nakolko oficilane to je. zaujimave, ze nikto z poistovakov tu posobiacich sa k tomu nevyjadril, pricom o tom urcite vedia viac ako nevazeny slovensky obcan.
sadlo
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.04.2008 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sadlo »

Tento list som sdresoval Kooperatíve. písal som ho vo švagrovom mene. Dávam ho sem v neskrátenej verzii. Vysvetľujem tam aký bude priebeh. Ak bude žalovaný vodič vozidla od ktorého skalka odletela, súd právoplatne rozhodne, že za škodú zodpovedá. Škodu uhradí a následne si bude uplatňovať náhradu škody voči posťovni. Bohužiaľ, pos
isťovňa argunmenty neuznala, preto bude súd.

Bol mi doručený list pôvodne adresovaný Vašej spoločnosti označený ako „Uplatnenie regresného nároku“ zo dňa xxxxxx napísaný spoločnosťou QBE Insurance Limited.
S veľký prekvapení a sklamaním som si prečítal najmä prílohu tohto listu, ktorým je Oznámenie o riešení škodovej udalosti číslo xxx z poistnej zmluvy číslo xxxxx.
Z mojej strany boli splnené všetky povinnosti aby došlo k poistnému plneniu. Mám riadne uzatvorenú zmluvu o poistení, mám riadne uhradené všetky pohľadávky voči Vašej spoločnosti, riadne sme vyplnili tlačivo o nehode.
Tak ako som už uviedol, pri obiehaní vozidla u ktorého k škode došlo som jasne počul ako mi odskakujú skalky od kolies. Jedná sa o úsek cesty, ktorý je v zime intenzívne posypávaný skalkami, aby sa vozidlá nešmýkali.
Využijem všetky zákonné možnosti vrátane súdneho konania, aby som sa domohol svojho práva, ktorým je povinnosť Vašej spoločnosti nahradiť škodu na poškodenom vozidle.
Z listu ktoré Vám adresovalo QBE vyplýva, že ak neuhradíte škodu vy, budú si túto škodu uplatňovať u mňa. Samozrejme ja neuhradím, pretože mám riadne uzatvorenú poistnú zmluvu a odkážem ich na Vás. Predpokladám, že voči mne podajú žalobu na súde. Výsledkom súdneho procesu bude právoplatný rozsudok súdu, ktorým súd rozhodne, že som za škodu zodpovedný. V tom prípade budem žalovať ja Vás, nakoľko už právoplatným rozsudkom súdu bude rozhodnuté, že som škodu spôsobil a teda vaše spochybňovanie preukázanosti príčinnej súvislosti bude existenciou súdneho rozhodnutia vyvrátené.
Dôjde k nárastu vašich nákladov v spojení so vznikom súdnych trov a úrokov z omeškania.
Preto Vás v záujme rýchleho ukončenia veci a v záujme zabránenia zbytočného nárastu nákladov žiadam o prehodnotenie svojho negatívneho postoja a uhradenie nároku ktorý vznikol.
diag
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diag »

:2f93:

drzim palce, ak to vyhrajes pozyvam na pivo aj v mene znamych. tento list moze byt nasledne posielany poistovni v nespocetnych kopiach od dalsich poskodenych. si vlastne taka prva "lastovicka"
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

sadlo snáď dáš vedieť ako to dopadlo? :2f93:
sadlo
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.04.2008 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sadlo »

Pred rokmi sme išli s kolegom dvomi autami to je jedno kam.
Bol to snáď prvý prípad, alebo fakt ojedinelý, že sme išli spolu dvomi autami, alebo inak sme chodili spolu jedným,
Máme spoločnú firmu, kde sme len dvaja spoločníci.
Asi každý tuší, čo sa stalo.
Odskočil mi od kolesa kameň a rozbil čelné sklo na jeho mesiac starom (či mesiac novom) BMW.
Poisťovňa v tom čase škodu uhradila.
Ale keby si naše mená dali do googla, tak by vyhodilo spoločnú firmu, čo by pre nich určite bolo jasným dôkazom poistného podvodu.
sadlo
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.04.2008 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sadlo »

Výsledok je ešte na veľa veľa mesiacov. Smutné je, že napriek tomu, že to bude stáť veľa úsilia, nič na to nezarobíme,len uchránime čo je naše.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

A keby poskodeny vyuzil sluzieb niektorej zo spolocnosti vymahajucich poistne plnenia?
Ale drzim palec nech poriesite a poklona, ze sa najde niekto kto sa tym kvrvam postavi.
helper123
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.11.2012 17:43
Zdieľať na Facebook

bojovatt

Príspevok od používateľa helper123 »

Vážení, je to kvázi kartelova dohoda poisťovni neuhrádzať čelné sklá....treba ich dávať na súd...nemá to žiadnu oporu v zákone o PZP
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

Tento rok vodič vo firme spísal doklad o škode na mieste údajného odletenia kameňa spod kolies fir NV. (zastavilo ho vozidlo Octávia, ktoré išlo v pritismere ked sa to "stalo" (otočili sa za ním dobehli ho a on to spísal a uznal vinu). Mne neostávalo iné iba to nahlásiť, tak som to ohlásil s tým, ako sa to údajne stalo a Koopka im to prelatila :41c2: tak neviem, toľko môj postreh.

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných