Púzdra vačky.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
kayacik
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 06.12.2009 10:09
Zdieľať na Facebook

Púzdra vačky.

Príspevok od používateľa kayacik »

Zdravím.
Nájde sa na Sk firma ktorá je schopná vyrobiť odlievaním pripadne opracovávaním liatiny horné púzdra - mostíky vačkovej hriadele?? Nemá s tým náhodou niekto skúsenosti?Ako náhradný diel sa nevyrábjú len komplet celá hlava.
Ďakujem za odpoveď
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No preto sa to asi nepredáva samostatne, pretože by sa otvor pre vačku mal vyvrtávať na horizontke na zloženej hlave = hlava spolu s domčekom
kayacik
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 06.12.2009 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kayacik »

Ano,to mi je jasné,akurád meniť hlavu za 2,5tis kôli 4 kusom mostíkov je trošku drahé.. Myslím že šikovná firma a majster by to zvládol..Ide mi o to že moja hlava je rovná a nezváraná,nerád by som ju menil za nejakú repasovanú,prehriatu,niekolkokrát zváranú a brúsenú
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Myslím že sa jedná skôr o toho majstra, o firmu až v druhom rade.
Ak by si našiel firmu, ktorá také niečo vyrába, tak by to možno podľa tvojej požiadavky vyrobili, skôr ale nie, všetky strojárske firmy zaoberajúce sa podobnou výrobou sú zahltené zákazkami a na takéto experimenty nemajú kapacitu ani chuť.
Skôr to vidím tak, že ak to chceš mať, tak musíš sám vyvinúť iniciatívu, tam kde odlievajú z liatiny, by si si nechal vyrobiť také polotovary, minimálne 2 až 3 násobok požadovaného počtu a potom hľadal majstra s kvalitnou vyvrtávačkou a frézkou, ktorý by to metódou pokus-omyl skúsil v dostatočne presnom rozmere vyrobiť.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kúp použité a spolahni sa na to že to nejak sadne.

Ako ti bolo vyššie povedané do takýchto kšeftov sa nikomu (firme) nechce, už len ked zoberiem do úvahy že ty chceš niečo vyrobiť a potom to ešte dopasovať/opracovať.
Ono bude dosť problém sa od niečoho chytiť aby to vôbec vedeli opracovať, ine je ked máš výkres a vieš polohu ale ten mať nebudeš.

Vyvrtavalo by sa to viacmenej trochu "naslepo" bárs máš dnes sondy na odchytávanie od obrobku, hlava môže byť "skrútená" a hned ti berie o desatinu viac tu a zasa o desatinu menej tam a už máš vôle tam kde nie je treba a vzhladom na namáhanie vačkovice by hrozilo jej prasknutie
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak to ti nikto nevyrobi,len tam kde sa to vyraba pre automobilky.a len 4 kusy bez sance.na vacku to je presna vyroba.je lepsie aj pisat o aky motor sa jedna kopec veci maju ludia doma.
kayacik
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 06.12.2009 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kayacik »

nejednalo by sa o 4ks.viem že páni zaoberajúci sa repasom hláv majú vela kusov ale bez týchto mostikov..(sám ich zháňam)..
O nejakom spajaní a zvaraní nemože byť v tomto prípsde ani reč,takže som myslel na špec výrobu a prípadnom doladení..
Ďakujem za odpovede aj keď neboli potešujúce....
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

Niečo, hocičo dať odliať, v prvom rade znamená nechať vyrobiť formu-kopyto na odlievanie. A tá forma zvykne byť dosť drahá. Je iné, keď tú formu vyrobia pre sto tisíc kusov výrobku na zakázku, a pre 10 kusov. Cena za formu ťa zabije. Podľa mňa jej cena sa bude rovnať cene celého auta....
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

Takúto opravu, môže navrhnúť, len človek neznalý vecí. -Aj keby , veľmi by ma zaujímala Tvoja predstava o cene ? 1000-1500€, ak áno, tak rýchlo na túto hlúposť zabudni.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

pacho netreba zbytočne kuvikať, čo myslíš že tie výrobky ktoré sú vo veľkých sériach dodávané do automobiliek, vyrábajú na mesiaci ? Tiež ich len niekto vyrába na štandardnom výrobnom zariadení, len je to dopredu dobre pripravené a výroba zorganizovaná vo veľkých množstvách, aby sa to zmestilo do požadovanej kalkulácie.
Takéto výrobky sa dajú vyrobiť v požadovanej kvalite aj po kusoch, len treba tomu len prispôsobiť spôsob výroby a samozrejme to bude násobne drahšie, ale nie toľko ako si predstavuješ.
Teoretizujeme tu, ale treba rozlíšiť, či tie mostíky sú kované alebo odlievané. To nevieme, môžu byť také aj onaké, kované sú pevnejšie ale rovnaká pevnosť sa dá dosiahnuť aj u odlievaných väčšou hrúbkou steny v exponovaných miestach.
Ak môžu byť odlievané a nie veľký počet kusov, tak liatina sa môže liať do piesku po jednom kuse a to určite nie je drahé a pre takýto účel vyhovujúce.
Kovacia forma pre hromadnú výrobu je samozrejme podstatne drahšia, ale to je niečo úplne iné, tam sa zasa kalkuluje s veľkým množstvom vyrobených kusov za krátky čas, takže sa drahý lis aj forma zaplatia.
Rovnako odlievanie v hromadnej výrobe vyžaduje drahšiu prípravu aj organizáciu výroby, ale to zase nie je náš prípad.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

wilz, ja nekuvikam, ale snažim sa opísať skutočnú situáciu na trhu. Sú rôzny druhovírobcovi, čo vyrábajú kde čo. Nie je problém vyrobiť náhradne diely veterána, ale vždy je to otázka ceny. Sú firmičky, čo to dokážu, a venujú s takýmto veciam. Podľa mňa výroba odliatkov, by nebol až taký problém, ten by sa dal vyrobiť v celkom rozumných cenách. Pokiaľ som dobre pochopil, tak takto zrepasovaná hlava, musí ísť na horizontku, alebo obrábacie centru. V prvom rade, keď niečo chcem vyrobiť, tak musím vedieť čo, na to potrebujem presné zadanie čo chcem, čo je prvý problém, lebo v tomto prípade sa bavíme o stovkách, alebo o tisícinách. Čiže niekto musí nakresliť výkres, niekto musí spraviť program na stroj...niekto to musí vyrobiť hodinová sadzba na obrábacie centrum je okolo 45-55€, bez DPH tak si rátaj. .. a to nie je zadarmo. Porovnávať hromadnú výrobu s kusovku, je úplne mimo.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ak som dobre pochopil jedna sa o výrobu toho mostíka ,čo drží vačkovice spredu a hovorí sa tomu tiež "prsia"...

Cesta odlievania je spočiatku chybná.. je to zbytočne drahé

Vlastne jedna sa len o vyrobu 1/2 ložiska pretože ta prvá polovica je už opracovaná v tej hlave

riešil by som to presným opracovaním krúžku na presný rozmer , v tolerancii pre klzne ložisko trebars F 10
F 11 stupen licovania
potom by som ten ružok ROZREZAL ,resp ODFREZOVAL tu polovicu,tak aby som ziskal presnú druhu 1/2 radšej o niekolko desatín nižšiu vzhladom na osadenie tej polovice do nejakého protikusu,ktorý
by nahradil tie prsia a bolo by to pritiahnuté šrubami tak ako povodný kus.
Utesnenie by bolo problematické, furt by tam tiekol olej

ale ak by si na tom niekto dal záležať a urobil by to fakt presne a presne by to zlicoval mohlo by to fungovať.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked má niečo robiť firma, tak chce výkres, inak moc snaha nebude.
Každý ma niečo rozbehnuté a nemá chuť riešiť takéto veci - to je skôr tak na fušku cez kamoša čo to vyrobí popri práci.

Lenže toto je tak komplikované na čas že sa to nedá robiť potajme ako fuška
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.f. »

No ved prezrat to velke tajomstvo,na ake auto to potrebujes???
Problem je v tom,ze tie loziska sa licuju spolu z hlavou.
Zoskrutkoane ku hlave a na jedno upnutie.
Das ine a nebude ti to licovat,budu sa ti pridierat.
Ja by som asi menil komplet vyskladanu hlavu po repase.
Napr.teraz som riesil Mazda 6 diesel za 460eur....repasovana zo zarukou. Podla mna super cena.
hosa
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 19.04.2012 12:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hosa »

V Česku sú firmy ktoré repasujú motory aj historické kde čo to dorábajú,oni by mohli pomôcť.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 25 neregistrovaných