Punto 1.7 TD r.v. 96 46kw strata voln.otacok

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kivi11
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01.06.2011 12:40
Zdieľať na Facebook

Punto 1.7 TD r.v. 96 46kw strata voln.otacok

Príspevok od používateľa kivi11 »

ahojte......mam TD-cko 46kw r.v. 96 176/B7.000....moj problem je v tom ze jeden vecer z prace domov motor stratil voln.otacky(proste ked som pustil plynovy pedal zdochol)po odparkovani doma na parkovisku a nasledne rano som chcel nastartovat tak som bol prekvapeny ze az po niekolko minutovom tocení motora som to horko tazko nastartoval...niekedy sa stalo ze baterka skapala a bolo po vsetkom....kamarat z KE sa na to pozrel kupil novy remen (rozv.)a nejako to nastavil ze stratuje tak ako mozno ani ked bol novy tak nestartoval....len ze hned som zistil ze motor ma iny zvuk a to dost vyrazne dym cierny ako ma volnobeh mam na 650 ot/min(keby som dal na 900 ot/min tak by som sa nevedel pohnut lebo keby som pridal plyn tak utekalo by do otacok a ani za svet to dat dole...ako som zistil mam rotacne vstrekovacie cerpadlo so snimacom zatazenia motora...rozmyslam nad kupou vstrek.cerpadla....alebo to dat na stolicu a nech premeraju alebo mohol odist aj ten snimac ze dava zle udaje....viete niekto poradit?otazka cislo vstrek.cerpadla asi najdem na strane medzi (od bloku motora)....kupa vstre.cerp. nie je az taka vysoka investícia lebo autícku sluzi ako ma....len ziskat cislo cerpadla mam sice Bosch V ER538 ale presne cislo nie
kivi11
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01.06.2011 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kivi11 »

dakujem pekne za radu ale ten popis opravy zial nie....tam sa nic nepovolilo vsetko je ok...tak ako som pisal ked som vecer odparkoval rano som to nevedel nastartovat a ked tak som sa potrapil....keby tak aj bez volnobehu stlacim plyn a nakopnem ho ale nic...dajte este nejake moznosti ludia poradte vymenit vstr.cerpadlo alebo snimac zatazenia motora.alebo trisky....alebo dat cerpadlo na stolicu nech to pretlakuju za vsetky tipy d
solex
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 18.08.2009 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa solex »

je malo informacii!! preco sa menil rozvodovy remen?pricinou moze byt ,ze preskocil rozvodovy remen a teraz je zle nastaveny.treba sa presvedcit ci je skutocne dobre nastaveny inac opravy ako vymena cerpadla alebo vstrekov je zbytocne.
kivi11
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01.06.2011 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kivi11 »

ahoj...tak dopisem ze rozvodovy remen bol meneny len preto lebo to bolo potrebne...malo vsetky zubky ale uz bol popraskany...tak kolega to preto vymenil....potom to nastvil tak aby to vedel nastartovat(spominal ze to posunul o jeden zub)aj nastartoval len ze prvy pokus bol o nicom....startovalo na prvy tuk len ze motor sa zohrial na volnobehu cca 10 min..na 80 stupnov a ked sa zapla sahara tak motor isiel zdochnut....potom urobil este jeden pokus a bolo to dobre...momentalne na aute jazdím(potrebujem ho kazdy den do prace)ma to cudny zvuk ked na to slapnem ale nevadí riesime to pocas jazdy...(ako alebo co je s cerpadlom) :-)
ps:ak by to bol opet slaby popis tak sa pytajte dodam co sa budete pytat....mimochodom remen nepreskocil nemal preco....to co sa mi stalo vtedy vecer (neviem co to)ale domov som v pohode roztiahol na 150km/hod tak ze auticko slapalo ako hodinky len to startovanie bolo mizerne

PS: tak že nikto žiaden napad skoda ked ze tu chodí na forum kopec ludi odbornikov
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných