Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

No vidíš a napriek tomu sa za tie ceny predávajú."

Oco, nie je az take dolezite za kolko predavas, ale to za kolko su ludia ochotni kupit. Pozrel som na Autoscout24.de po com idu Barkasy. Bol ten co si videl na Slovensku? Ceny od 1500 Euro, vacsinou okolo 4000, jeden tam je aj za 12 000 Euro. Je ale o cca 6000 euro drahsi ako druhy najdrahsi. Takze tak, ja si tiez mozem dat inzerat, ze predam xy za 12 000, ked mi to nikto nekupi ani za 6 je mi to na nic.

Inac, video Rasta Chvalu a Mareka Slobodnika ako idu Barkasom k moru je super. Len po jeho zhliadnuti som presvedceny, ze za take auto dat viac ako par stoviek je uplna blbost
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak Barkasy skutočne neviem, to ma len zarazila výška tej sumy. Ale ovládam súčiastky na Gazy 66, 69, Robury 4x4, portálové nápravy z "afganskych" Gazov - to všetko sú veci po ktorých sa len zapráši. Rovnako napríklad preklínaná dederonska Multikára si drží prkvapivo vysoké ceny.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

oco13 napísal: 10.04.2022 19:45No vidíš a napriek tomu sa za tie ceny predávajú.
Za tú cenu sa ponúkajú, či sa aj predajú je druhá vec. A ako som už napísal - keď je niekto ochotný dať za niečo čo bolo šmejd už v čase výroby (čiže skoro všetko z ost bloku) také peniaze tak je jednoducho magor! To nemá žiadnu historickú zberateľskú hodnotu, to je len nostalgia toho čo to kúpi. Čo je už len také vzácne na škodovke stovke alebo stopäťke S, ktorých boli vyrobené desaťtisíce a boli to len nekvalitné fejslifty tisícky, aby niekto za to dal 10+ tisíc? 1000 MBX, 110 R, budiž, ale hento?! :::
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, ale aby som tym Barkasom mekrivdil, na mobile.de su sj za 14000, dokonca takmer 34 000

https://m.mobile.de/auto/search.html?cn ... b=p&vc=Car
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Ale podla tych inzeratov vidim, ze povedat Barkas je dost vseobecne.

Porovnavat maly karavan za 2500 Euro s valnikom za 34 000 je dost tazke
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa oco13 »

Ten u nás za 12 bola odťahovka - takých zrejme bolo málo.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa ivko1 »

Akurát že Barkas odťahovka mohla odťahovať ledatak kočík pre decko, pretože ani Trabnat by to neuviezlo
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko Barkas bol projektovaný pred 50 rokmi, keď bežné autá vážili tonu.
A ešte citácia kolko váži Trabi
Pohotovostní hmotnost: tudor 615 kg; kombi 650 kg.
Obrázok
Ani kočík??? :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa biker610i »

vcera som tankoval za 2,03eur/l 100 oktan E5 na slovnafte :3c90: :angr: :suicide:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa smarik »

Ty ako kamionista by si mal mat vyhradne naftove auta. :3dcline:
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa biker610i »

Ja preferujem radšej benziny, s dieslakmi som si uzil svoje a najmä v zime. A mimochodom poslednu dobu uz aj obyčajný benzin atakuje 2e/l to zvysovanie bude do kedy pokračovať? Ved takýmto tempom bude zachviľu benzin aj nafta stáť aj 3e/l :3c90: lol
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa oco13 »

Biky - ako skokovo rastú ceny všetkého za posledné mesiace a všimol si si žeby ubudlo aut na cestách?? Ja veru nie. Takže keby chceli palivá ísť aj na dvojciferné hodnoty, sme tak sprostí že si to zaslúžime. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
encore16V
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 05.07.2011 13:48
Bydlisko: Bazmek City Nad Hornadom
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa encore16V »

A preco by aj malo ubudnut aut na cestach? Ked je benzin drahsi ta zrazu uz ludia nemusia jazdit? Mne 100vka isla od januara z 1.58e na ~2e. A to radsej uz nespominam na Q3-Q4/2020 kde 100vka stala <1.27e..

Jazdim menej? Ne, stale jazdim rovnako ako pred 2 rokmi, napriek tomu, ze robim z domu. Preco? Lebo MHD a celkovo verejna doprava je u nas o hovne. Elektricky chodia max 20km/h, lebo kolajnice v Ugande v pralese su rovnejsie ako v KE. Autobusy, kde ma klima vykon ako klima v aute, nie dakujem. Dalsia vec, ked neni cas chodit MHD, tak inej cesty niet. Ked od konca pracovnej doby do vybehnutia na travnik mam 30 min, nehrozi, ze pojdem s MHD. Clovek zrobi tyzdnovy nakup, no bude sa terigat s dvoma taskami 35 minut v spotenej, nahodne chodiacej MHD? Urcite, takato doba je uz davno prec (nastastie).

Ze CP ked ide do roboty (lebo ne kazdy moze robit z domu) aby odstavil auto na periferii a presadol do MHD? Aby po 20 min ceste z dediny, este stravil dalsich 30 min v MHD? Nebudme naivni, to sa nestane nikdy. Ani v Nemecku, ani v Holandsku, ani v Rakusku. Tam tiez drviva vacsina je samosofer v aute, jak u nas.

Chceme ist dvaja/traja z KE dajme tomu do Besenovej? Pojdem tym 35 rocnym zajebanym vlakom prinajlepsom 3 hodiny (realnejsie 3,5h) a to iste naspat - 200km. Takmer 7 hodin dna straveneho vo vlaku!!! Nie, taky dobroruh nesom, radsej si priplatim, cestu dam za polovicu casu oproti vlaku a viac casu stravim vo vode/na slnku. Ak pojdem Fordom co zerie 6.2 litra benzinu na dialnici, cenovy rozdiel oproti vlaku nebude az taky hrozny ako ked pojdem s STI.

Ak budu vlaky u nas chodit ako v Holandsku, s radostou pojdem hodinu a pol do Besenovej s vlakom.

Kam sme sa to posunuli za 20 rokov? Chodieval som vlakom KE->BA pravidelne na koncerty. Ak sa dobre pamatam, tak 4:20-4:30 myslim trvala cesta IC. Teraz po 10 rokoch co som isiel naposledy, pozeram cestovny poriadok a vidim, ze za den ide az jedno IC a doba jazdy ukazuje 4:54, potom uz len 2 rychliky za 5:50 casu na 443km. Toto je vsetko ubohe a na zaplakanie ako tato krajina nenavratne hlboko upada.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: citroenc3v6 a 49 neregistrovaných