Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa Renova »

....Slovensko určite nie je chudobné materialne.....chudobné je ale duchom,hlavne takí ako ty čo si celý svoj život dokážu srať do vlastného hrnca a ani si to neuvedomuju....v tom je jeho tragédia...žial :3c90:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa oco13 »

Celá Vyšehradska štvorka je chudobná - pretože to porovnávam s krajinami ktoré nám ekonomicky diktujú čo a kde budeme. Je to krásne vidieť aj na ekonomickej emigracii. :300f:
Zdroj informácií - https://europskenoviny.sk/2015/08/06/ob ... prekvapia/
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"v Madarsku su o mesiac prezidentské volby.....no a Orbánov volič je v podstate velmi jednoduchý človek"

Renova, jasne, ze to je volebna kampan, ale ak si myslis, ze hned po volbach stupne o 50 centov tak sa mylis. Orban vladne dlhe roky a chce aj dalej. A v Polsku boli ake volby ked znizili DPHcku? Slovensko je take ako je hlavne vdaka ludom ako ty. Vsetko super, sme Slovaci tak nekydame do vlastneho hniezda atd. Sracku treba nazvat srackou aj ked je vlastna.

Verim, ze ako podnikatel danovo optimalizujes kde sa da, ja som zamestnanec a ba odvodoch a daniach platim rocne nasobky toho co ty. Preto nebudem hajzlom platit navyse ked nemusim
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa Renova »

https://www.teraz.sk/ekonomika/polsko-d ... lanok.html

nuž takto to potom vyzerá,ked sa debil vyjadruje k tomu,čomu ani za mak nerozumie :::
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

A co si mi ukazal tym ty inteligent? Znizili DPH, aby znížili vplyv inflacie, ziadne volby. Nasi to neurobia, lebo maju v p.ici.

A na oslovenia ako debil si davaj pozor ty internetovy "hrdina". Som sa ta viackrat pytal na meno firmy nech si pozriem nieco, ani raz si mi ho nedal. Vystupujes tu jak k.kt tak sa nehanbi za to
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...klidek chlapci,ved o nič nejde....ja mam strach len z jednej veci...,verejne domy zrejme zvysia ceny,asik kupim gumovu Anču...
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa makrela »

Si zabudol ,že guma sa robí z ropy , a tá čo? Správne -zdražuje .Tak friško ,lebo čochvíla si ani tú Anču nebudeme môcť kúpiť,iba ak slamennú
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...tak si kupim struhadlo na zeleninu...,som labužnik...
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa biker610i »

autolaik napísal: 19.03.2022 12:54 Benzin pomaly 2e a vidis na ceste nejaky utlm aut? Lebo ja nie...
V Taliansku benzin 2.10-2.40e cca neviem ci by niektorí Slováci nedostali rovno na pumpe infarkt keby to videli :d :D :41c2: ale aj v Nemecku tiez stoji niekde cez 2eura
Obrázok
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Renova napísal: 19.03.2022 08:12 ....žobrota si nakúpi áut........a potom zistí že nemá na palivo........ :40bd:
....typická slovenská nátura :200:
....na vine je slovenský podnikatel :2f93: :40bd:
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/benz ... F4349B4F9A

Myslíš, že u nás to je/bolo iné, pán podnikateľ s vyjadrovaním na úrovni a ukážkovým prístupom k zákazníkovi?
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa Renova »

biker610i napísal: 19.03.2022 21:02
autolaik napísal: 19.03.2022 12:54 Benzin pomaly 2e a vidis na ceste nejaky utlm aut? Lebo ja nie...
V Taliansku benzin 2.10-2.40e cca neviem ci by niektorí Slováci nedostali rovno na pumpe infarkt keby to videli :d :D :41c2: ale aj v Nemecku tiez stoji niekde cez 2eura
Obrázok



....no ale podla tunajších mozgových atlétov za vysoké ceny palív v zahraničí môže vlastne tiež len slovenský podnikatel :4090: :o :40bd: ...ja si pripadám niekedy ako z inej planéty....keby som bol
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Renova, slovensky podnikatel moze za to, ze aj pri poklese cien vsade okolo, on si ich pekne drzi a vyhovara sa na ceny ropy.

Nastastie mozgovy atlet mojho typu si vzdy vie vybrat to lepsie a keďže uz davno nezijeme v casoch ked si musel kupovat niekde lebo inde nebolo, kazdy ma na vyber kde kupi a komu da peniaze. Ked niekto byvq blizko hranic a nebyuziva moznosti je to jeho vec. Skus ist do restauracie na Slovensku a nasledne do Madarska alebo Ceska. Na Slovensku som dal trinkgeld naposledy tak pred 5mi rokmi. Za tie ofucane a neusluzne xichty si ziadny tinkgeld nezasluzia. A ze zarabaju malo? Je to moj problem ako zakaznika, alebo skor problem slovenského podnikatela, ktory neplati dane, nic nikdy neodviedol do statu, plati zamestnancom minimalnu mzdu, ale ma dva domy a Gecko pred restikou? A takyto hajzli idu plakať ked im vlada nechce pomoct pocas Covidu. Ano, drtiva vacsina slovenskych podnikatelov stoja za hovno, su aj vynimky a tym davam maximalny respekt. Nie je jednoduche podnikat medzi hajzlami, ktori odrbavaju kde mozu.

Luto mi je iba ludi, ktori su odkázaní na podnikatelov tvojho typu lebo ineho v okoli nemaju a z toho isteho dovodu musia tankovat u slovenských pumparskych podvodnikov. Take jednoduche to je :cau:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa oco13 »

Riči - pri hraniciach natankuješ a nakúpiš, ale remeselníka už asi na slovenskú cenu nezjednáš. Robil som v pomerne velkej oknárskej firme a majitelia bez hanby fakturovali slovákom v Rajke a Wolfstahle ceny x násobne vyššie ako trebárs v Senici. :300f: A to nebolo +50 centov alebo euro na hodinu , ale 5 až 10 násobky bežných cien na SVK.
V europe sa asi vždy oplatí do určitej miery žiť tu a zarábať inde.
Dcéra spomínala, že k nim do švajcu chodia robiť nemky v dosť velkom počte. Zase len pre peniaze. Aj kamarátka žije v Salzburgu ale do roboty chodí za hranice do Nemecka.
Edit : a sranda je že na servis s MB chodí až do Pešti. Asi hungaristi sú lepší mechanici ako dederoni.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa autolaik »

zakaznik sa rozhoduje na zaklade cenovej ponuky ...tak asi aj tak boli najlacnejsi. Oco,uz som sa sice pytal ale nepamatam odpoved,bola to "tá" firma od NR co mala tu cest byt zmedializovana hadam vo vsetkych mediach ohladne diplomaticky povedane neplnenia zavazkou voci zakaznikom a aj dodavatelom?
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, jasne, cenu prace a sluzieb neodrbes. Manzelka robi 10 rokov v zdravotnictve v Rakusku a moj otec sa ju snazil presviedcat, ze ako je v Rakusku vseobecne lacno ked videl ceny v Lidli :d :D. Potom ked mu vysvetlila, ze ked tam mala 1 izbacik od statu ako statny zamestnanec a len za reviziu starych gamatiek platila 600 Euro, zistil, ze to tak neni :41c2:

Ale je pravda, ze niektore potraviny maju ceny v celku zaujimave. Malej kupujeme v Rakúsku ryzove mlieko Alpro za cca 1,40, na Slovensku v Rusovciach to iste mlieko 3,20 Euro. Co je tych 1,80 navyše fakt neviem :) .

Najradsej nakupujem v Madarsku, v Lidli nemas tak vela polskych veci ako u nas, ale madari si davaju svoje. Kazdy stat ma svoje metody ako promovat svoje vyrobky. Chodieval som v minulosti sluzobne dosť do Budapešti a kolega madarsky mi hovoril, ze u nich sa k slovenskym potravinam stavaju podobne ako my k polskym, skratka kupit iba v nutnom pripade a iba ked neni vlastne.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: adrianvalo115, tatkotom a 61 neregistrovaných