Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte,
nedá mi už nereagovať na to čo sa deje na slovenských čerpacích staniciach s cenami.
Včerajšia cena ropy bola 95 dolárov za barel 8.marca bola 124 dolárov..predpokladám, že ceny na stojanoch aktuálne ukazujú realitu z 8. marca,ale spýtam sa, že to ešte kolko budú vypredávať zásoby drahej nafty a benzínu?
9. novembra 2021 bola cena ropy 84 dolárov a tankovali sme naftu za 1,39 a benzín za 1,49... aktuálne je 95 a cena je vyššia o 23 centov za liter pri nafte..
Inak je veľmi zaujímavé, aká je vždy rýchla reakcia na zvýšenie ceny ropy na svetových trhoch..minulú nedelu idem okolo OMW, kedže ju mám nedaleko ako bývam a cena na stojane 1,599, večer hlásia že zdražela ropa..idem v pondelok ráno a pozerám 1,629 idem poobede 1,639...v utorok ju pre zmenu zlacneli na 1,629...
Predpokladám že aj ked cena klesne na uroven z novembra tak na stojanoch bude svietiť aj tak minimálne 1,50 a nie 1,39 ako by to malo byť...
S kludným svedomím pôjdem natankovať do Madarska a možno si tam aj nakúpim, prípadne skočím do aquaparku...na jednej plnej nádrži ušetrím takmer 20 eur oproti nám..bývam v okolí BA, tak aj ked tam 2 eurá preveziem, tak aj tak sa mi to oplatí...
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa autolaik »

Vacsia srqnda bola s lpg... ides jeden den okolo pumpy a je tam 0,62 a ved este mam cas,zajtra natankujem.. ides na druhy den a 0.96
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...čo sa tyka ceny,zatial sa neobmedzujem,ak prekroči dve eura,bude to na zamyslenie...
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"S kludným svedomím pôjdem natankovať do Madarska a možno si tam aj nakúpim, prípadne skočím do aquaparku...na jednej plnej nádrži ušetrím takmer 20 eur oproti nám..bývam v okolí BA, tak aj ked tam 2 eurá preveziem, tak aj tak sa mi to oplatí..."

Sa cudujem, ze si to nerobil doteraz. Ja byvam v Rajke, tankuje tam uz pomaly cela Bratislava :d :D. Dnes som musel ist tankovat o 6.45 rano a predomnou bol iba jeden clovek co tam capoval do bandasiek. Cakal som asi 10 min, pocas dna a vecer sa stoji aj hodinu. Ale na mojej 65 litrovej nadrzi usetrim cca 30 Euro na 95ke. A to dam radsej na cokolvek ine ako dotovat danami nenazrane statne prasce.
encore16V
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 05.07.2011 13:48
Bydlisko: Bazmek City Nad Hornadom
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa encore16V »

Jebe im docista. Ja mozem len 100vku, 1.75-1.80. No len z Kosic nemam nikde blizko do zahranicia.... Uz vidim jak kazdy den kupuju cisternu benzinu aby odovodnili to kazdodenne zvysovanie.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Slovensky podnikatel bude vzdy iba slovensky podnikatel. Kedze byvam v Madarsku, zena robi v Rakusku a ja robim v BA sledujem a porovnavam. Je uplne normalne, ze zatialco v Rakusku a Madarsku sa cena PHM meni aj každý den, u nas zostava nezmenena aj tyzdne. Sledoval som to ked bol u nas benzin 1,55. V Rakusku sa to menilo kazdy den od 1,5 po 1,45,potom 1,49,u nas stale 1,55. Potom uz len vyssie. Ziadne zníženie ani ked inde padla o 35 centov.Je to ako ked vlada musi prosit podnikatelov aby nezvysovali marze ked znizi DPH, alebo zastropuje cenu komodít a nevyuzivali danu situaciu. Ryzove mlieko pre malu kupujem v Rakusku o 50% lacnejsie ako na Slovensku a takych produktov je. Masove výrobky v Madarsku su oproti nasim totalna spicka. Na Slovensku som tankoval do sukromneho auta tak pred rokom naposledy
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa Renova »

....žobrota si nakúpi áut........a potom zistí že nemá na palivo........ :40bd:
....typická slovenská nátura :200:
....na vine je slovenský podnikatel :2f93: :40bd:
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

To ze nedam prachy niekomu ako ty, alebo nenazranemu pumparovi neznamena, ze nedam na nieco ine.

Edit: upravil som prispevok, k osobnym invektivam sa neznizim
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, tato debata neni o tom kto ma a kto nema na benzin. Tam to poslal Renova opat mimo tak ako to len on vie

To co nedam darmozracom dam svojej rodine alebo na hobby, myslim, ze kazdy normalny človek to tak ma. Preto vidis v Rajke na pumpe vedla seba Porsche, Skodu, Bavorak, RAM, Daciu, skratka vsetko mozne. Ten kto peniaze poctivo zarobil vie, ze nepadaju zo stromu.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa Renova »

.....v Madarsku su o mesiac prezidentské volby.....no a Orbánov volič je v podstate velmi jednoduchý človek...........niečo podobné ako Ricardinho :o :40bd: lol
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa oco13 »

Táto debata je o cenách palív = teda ak je Slovensko chudobná krajina (čo objektívne je) tak by nemalo tolko jej obyvatelov jazdiť súkromným autom ako jazdí. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa autolaik »

Benzin pomaly 2e a vidis na ceste nejaky utlm aut? Lebo ja nie...
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...na cene to nezalezi...,pokial bude stat palivo aj 2 eura/liter,bude sa jazdit dalej.Sme pohodlny narod,namiesto toho,aby sme do prace jazdili velocipedmi a zaplnali novovybudovane zachytne parkoviska/su poloprazdne,alebo prazdne/,tak sa drbeme do centra miest,upchavajuc vsetko...Aj ja som taky...,pohodlny a lenivy.A som ochotny dat 10 evri za hodinu parkovania.Nech nežerem!!!
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pumpári u nás sa načisto zbláznili???

Príspevok od používateľa oco13 »

autolaik napísal: 19.03.2022 12:54 Benzin pomaly 2e a vidis na ceste nejaky utlm aut? Lebo ja nie...
Ak bude palivo na týchto cenách niekolko rokov a platy ostanú - tak ten útlm príde. Nielen priamy (nemám začo natankovať), ale aj nepriamy (natankujem alebo kúpim chleba) :4012:
Rudi o pár rokov by sme radi chodili do práce aj pešo - ale práce nebude. Covid upratal cestovný ruch a vojna uprace spolu s green dealom celé automotive. :4090: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: aristoteles a 54 neregistrovaných