pumpa na brzdovú kvapalinu

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

pumpa na brzdovú kvapalinu

Príspevok od používateľa hjundai »

Chcel som systém na "odsávanie" brzdovky aby som nemusel tlačiť cez pedál. Kúpil som tento typ - https://www.mojadielna.sk/geko/eshop/0/ ... ho-systemu ale nefunkčný šunt, poslal som späť.
Má zmysel hľadať niečo podobné- na tomto princípe - popr. poznáte overený výrobok alebo ísť do systému kde kompresor odsaje vzduch z nádobky? Mám doma len malý kompresor s 2l vzdušníkom, radšej by som niečo menej komplikované.
Popr. ak to pre hobby užitie nemá zmysel ostanem pri pedálovaní.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Roky mám toto,len ceny boli vtedy vyžšie.Pracuje perfektne,jedine treba dbať aby nenasala napr palivo,čiže vždy používať medzinádobku.Ale nie tú čo dodávajú,tá je k ničomu,treba rovno zahodiť.Treba obetovať kovový filter paliva z Tdi (len dojvývodový) ten rozkarbovať vyprázdniť a znova zvariť.Pumpa nemá chybu za tých 12 e.- je to jedno z velmi ťažko nahraditeľných náradí.Tým sa zistujú netesnosti,nastavujú turbíny,odsáva všetko čo treba.
[img]https://i.postimg.cc/w3p7sNv9/a.jpg[/img]
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

problém je ten že tá čom som kúpil nedržala podtlak a to som vybral tú drahšiu. Bojím sa že kúpim ďalšiu a bude to rovnaké....
no ale skúsim ešte raz ....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mám aj ďalšiu násobne drahšiu "značkovú" na tlak/podtlak ale používa sa táto.Je to už druhá,prvú som zničil natiahol som nechtiac do nej nejaký sajrajt a išiel ju zachraňovať čo nedopadlo dobre.Na druhú si už dávam pozor
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

No ja ked som menil trubky dal som na odvzdusnovak priesvitnu metrovu hadicku a z hubou som tahal pokial som nemal skoro kvapalinu v papuli.A ziadny problem.
martincichy
Príspevky: 5450
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

no brzdovku by som do seba nasať nechcel...

používam presne to isté, čo mhlavaty, spokojnosť.

ale z prevádzkových kvapalín najchutnejšia bude asi nafta, čas od 0:56

https://www.youtube.com/watch?v=NtJEPNrNt6I

:)
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Takuto mame mi

Obrázok

Funguje ok, prepinanie tlak/podtlak.

Oficialne sa pouziva tlacenie kvapaliny pod tlakom cez nadobku na brzdovku pri otvorenom odvzdusnovaku do dalsej nadobky cize tlak nie podtlak, je na to speci masinka, pri niektorych brzdovych systemoch nevyhnutne riesenie lebo vonku z odvzdusnovaka ide 100bar, to len na okraj. :)
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

neviete mi poradiť konkretny obchod - eshop?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tú čo dal xentry mám ako druhú.Je dobrá,prepína posuvom valčeka podtlak/tlak,len je nepomerne pomalšia.Presný podtlak na menej zdvihov je čo som dával obrázok.Takže táto parádna je rezerva a ešte vždy v kufríku.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Toto je tak, na podtlak ju treba pumpovat.

Daj do googlu rucna vakuova pumpa a hladaj podla obrazku, alebo na allegre podla obrazku. Ono tieto vyrobky su vacsinou stale kopie originalnych pripravkov jednotlivych automobiliek napr. VAS 6213 vakuova pumpa, niektory maju elektricke a podtlak si nastavujes, je to rozne.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

no problém je že som už jednu kúpil a poslal som ju hneď s5 lebo podtlak neudržala ani sekundu.
Objednal som v lemaxeu tak uvidím....
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

došla mi , je to značka satra a vyzerá solídne aj tie násady na odvzušňovák sú z gumy a nie tvrdého plastu ako tá čo som vrátil.
No to je problém eshopu že si nevieš ochytať a vyskúšať na predajni.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ešte praktická otázka - stále tu existuje prisávanie vzduchu z okolia odvzdušňovacej skrutky, v podstate by to nemal byť problém pretože smer bublín je jasný - do nádobky ale niekto to rieši vazelínov okolo hadičky čo sa mi nepáči... vyskúšal som aj užšiu hadičku aj gumovy nadstavec ale stále to prisáva.... máte nejaký fígeľ alebo kašľať na to? Inak funguje to pekne....

O ABS ventil pri tomto postupe treba "starať"?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na to je veľmi jednoduchá vec.Na samom konci sa odpojí hadička od pumpičky a podrží na chvílu vo zvislici.Zachvilku začne v hadičke kvapalina stúpať,chvilku to nechám vystúpať a uzavriem odvzdušńovák.Logicky používam priehladné hadičky tzv igelitové
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

no či som pochopil.... odsajem.... na konci manévru odpojím pumpu čiže podtlak zruším s hadičkou v poloho zvislo - bublinky smerujú hore, vzduch sa nasať nemôže... po chvíľke zavriem odvzdušňovák.... tak je?
hadičký mám silikonové... klasika 6mm,9mm....

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní