Pukanie pri točení volantom a vôľa niekde v náprave

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

NIZZNIK
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Pukanie pri točení volantom a vôľa niekde v náprave

Príspevok od používateľa NIZZNIK »

Zdravím všetkých a prosim o pomoc. Ide o BMW 320xd 135kW AT rok 2014, 170000km
Pre jednoduchšie vysvetlenie
https://youtu.be/IFNVt7Sqmvk
Pri točení volantom to v hornom uložení na ľavej strane puká a počuť iba pružinu. Pri zodvihnutom kolese vôľa úplná. Video má 3 časti. Tá posledná je z poloosi kde je vôľa horizontálna.
Čo všetko bude potrebné vymeniť?
Ďakujem
P.S.: auto mám 2 mesiace, od kúpy najazdených 2000 km. Žiadať od predajcu nejakú kompenzáciu?
Ešte raz ďakujem.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chceš si to meniť sám doma na dvore? a nevieš čo máš vlastne meniť? Alebo neveríš servisu a bojíš sa že vymenia aj to čo netreba?
Ak kupuješ premiovú značku s takými kilometrami tak by si mal rátať s prvotným servisom rádovo tisíc a viac eur. Menil si rozvody? preventívne, brzdy?, geometria? olej? To sú veci čo sa riešia ihneď po kúpe - rozvody ,oleje, brzdy, nápravy :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak ti to začalo robiť teraz tak akú chceš kompenzáciu?! A ak to robilo už pri kúpe prečo si na to priešiel až teraz?
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Nechápem, dáš si námahu na natocenie videá a nevezmes to do servisu.

Moze to byť hrebeň riadenia, priprav si stovky eur na opravu.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

cicmanec --- Ak ti to začalo robiť teraz tak akú chceš kompenzáciu?! A ak to robilo už pri kúpe prečo si na to priešiel až teraz?

Jedine sa stotožniť.Pozerajte čo kupujete často za soplík z nosa a potom špekulujete ako predávajúci má zaplatí za vašu neporiadnosť.
Stav z videa na 100 tis % hovorí iba o jednom,že je to stav tak zlý,že asi omylom nevznikol za 2 tis km a komplet takéto to už vtedy bolo.
NIZZNIK
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NIZZNIK »

A ako by ste vedeli zareagovať na problematiku ak by tam nebolo to P.S.?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pukanie , či hrkanie nemá nič spoločné s pružinou ...

Je to vóľa v čapoch ...

najprv vymeň čap riadenia , predtým si odmeraj os toho čapu na tyči , aby si to spravne zmontoval a neporušil geometriu

Potom uvidiš , čo treba vymeniť ďalej ...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

NIZZNIK napísal:A ako by ste vedeli zareagovať na problematiku ak by tam nebolo to P.S.?
Dali to do servisu. Ak by sme, pravda, mali voľný cash čo by v tomto prípade mohol byť problém...
NIZZNIK
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NIZZNIK »

Voľný cash nie je primárny problém. Predajca má aj servis a aby som mal nárok na jeho 6 mesačnú “záruku” musím auto odniesť k nemu. On sa na to pozrie a povie čo je vo veci. Avšak ísť k nemu je cesta 200km a vzhľadom k tomu že mi to neopraví na počkanie musel by som ísť dvoma autami čo je spolu 1200km ale hlavne čas ktorý by som vedel stráviť aj inak ako cestovaním. Preto som sa obrátil na toto fórum s nádejou že mi niekto bude vedieť napísať v čom je hlavny problém. Či sa vykašľať na jeho záruku a odniesť auto do najbližšieho servisu kde mi povedia že sú to čapy riadenia a bude to oprava za 500€ a dám to vymeniť takto alebo je toho na vymenu viac a auto opravia u predajcu a budem žiadať relevantnú cenu opravy vzhľadom k tomu že do takého štádia sa auto nemohlo dostať po dvoch tisíckach km od predaja.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

budem žiadať relevantnú cenu opravy vzhľadom k tomu že do takého štádia sa auto nemohlo dostať po dvoch tisíckach km od predaja.
Lenže auto je opotrebené umerne najazdeným kilometrom celkovo, nie len tým tvojim.
On ti nepredával auto s tým, že bola robená komplet go prednej nápravy. Tá už proste vyšla na teba.
Ja by som s tým ešte rok dva pojazdil a potom to možno dal opraviť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ako si auto kontroloval pri kúpe? Či stačilo len pozrieť na vrtuľy vpredu/vzadu a hotovo? A po 2 mesiacoch prišlo vytriezvenie...
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

NIZZNIK napísal: Predajca má aj servis a aby som mal nárok na jeho 6 mesačnú “záruku” musím auto odniesť k nemu.
Pise sa v kupno-predajnej zmluve nieco aj o 6 mesacnej zaruke?Ak by si dal auto na neaku rampu a pozrel sa ,ak ti niekto zatoci volantom tak take rozdrbane riadenie zbada aj zvaracov slepy pes kde je problem.My od pocitaca to nevidime ale len pocujeme.A zaruku neviem ci poriesis.Bodaj by si mal pravdu.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

V kúpnej (nie kúpno-predajnej) zmluve sa nič o záruke písať nemusí, stačí, že sa o nej píše v zákone. Lenže toto nie je niečo čo sa pokazilo teraz...
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Podla zakona ti povie aby si prisiel o pol roka ze ma vela roboty a tym literu zakona splni.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čo trepeš? Písomne reklamovať a má povinnosť BEZODKLADNE, najneskôr však do 30 dní, sa vyjadriť! Tak akého pol roka?! :::

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 83 neregistrovaných