PSA - dorobenie tempomatu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

obdobny problem mal tatko s peugeotom partner..

rovnako..vsetko slo, a neslo to.. :d :D

proste asi maju pocit, ze takto je to vyhodnejsie.inak za riadiacku s tempomatom pytal od neho manik v rakusku na burze 370 eur..a auto ma dnes hodnotu tak 1500....len chodi dlhe trasy, tak povedal, ze sa zaobide.. :d :D
Turbogolf
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 27.10.2007 18:50
Zdieľať na Facebook

..

Príspevok od používateľa Turbogolf »

ano je to tak...my to tiez vo firme riesime montazou packy...ideme na skusobku...funguje to-zakaznik plati...nefunguje-ma smolu...
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

Dorobenie tempomatu v autorizaku v ZA stojí cca 260€
ale odhovárajú od toho lebo že nie vždy to funguje.
môj prípad /odhovorili ma /
kámoš má 306 hdi a dorobený a funguje
roman.zimny
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.01.2009 20:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman.zimny »

lakino a schemu zapojenia spojkoveho a brzdoveho pedalu mas spravne :zg282:
??
roman.zimny
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.01.2009 20:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman.zimny »

citujem "není osazena HW část" .. ako co je pre nich HW cast ..?
Ak mas spravnu packu tempomatu,
v RJ mas diagnostikou povolenu funkciu tempomatu (regulator rychlosti ANO),
tak by ti mal vediet priemerne zrucny elektrikar prepojit horeuvedene s cidlami na pedale tak, aby to chodilo.
btw. nie som priemerne zrucny elektrikar
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

stale je tu moznost univerzal tempomatu, to sa len napichne na plyn a packu si domontujes pod volant.. cenovo sa vsak bohuzial vyrovnaju dorabke origo :)

http://www.autoalarmy.sk/katalog/autodo ... tempomaty/
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

aj ja som na to dlho zazeral.. chcel som do 406tky 2.0HDi ale asi zvolim lacnejsie riesenie..tehlu na pedal a nohu pod pedal :d :D
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Odporúčam pokukať na eBay - funkčne rovnaké, cenovo neporovnateľné...
IP
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 16.04.2009 16:48
Zdieľať na Facebook

Re: PSA - dorobenie tempomatu

Príspevok od používateľa IP »

Lakinooo mali sme pred časom debatu na túto tému a tvrdil si vtedy, že tempomat si spojazdnil, ale podla poslednej správy to vyzerá, že až teraz funguje.Vtedy som ti radil nový tachometer (budíky) .Došlo na moje slová?Dokonca sa dá sprevádzkovať aj obmedzovač.To by bola ale ďalšia debata.Maj sa.
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

laki kde si kúpil páčku?Ja som raz niekde tu videl, okolo 30ečka zato chcel, oddrbal som to a teraz nevidím...do môjho busu C8 by som tiež rád dal tempomat...ma českom fore sa o tom píše dosť...za cenu páčky by som to aj riskol, kamoš má diagnostiku,aj vie s tým robiť-nie ako Tvoj diagnostik :) :)
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

na tempomate ti výde vyššia spotreba oproti plynovému pedálu vždy, jazdím na DAFe 460, vedenie firmy neodporúča tempomat a je to fakt, zatial som nabehal 47 000km a je to fakt,

Tempomat sa bude za každú cenu snažiť udržať rýchlosť takže pojde po plné zaťaženie= plný plyn v každom kopci

Ideálne je rozbehnúť pod kopcom a v kopci mierne púšťať pedál tak aby klesli trochu otáčky, napr ideš (poviem z kamióna) max 88 a v kopci si to pustíš trochu nižšie asi na 85, ked je ťažký a dlhý kopec tak aj na 84-83, motor má nižšie otáčky takže žerie automaticky menej ako pri 88 aj ked mu dám plný plyn aby už rýchlosť neklesala..

pri vrchole kopca zase trocha uvolnit pedál ..prehupneš kopec a auto sa rozbehne samo = žiadne minuté palivo navyše na akceleráciu,

takto neako aj pri aute ale v menšom :) týmto štýlom jazdy mám vždy kvalitnú podspotrebu, napr kolega spraví s 15tonami spotrebu 31,5 a je happy, normospotreba je 33 a ja mám 27-26l čo na 1000km je oproti normospotrebe pekná úspora. Potom mi vždy ostane rezerva napr na spotrebu po meste, v zápche atd
AutoSpecial.top
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

Je niekto na východe-najlepšie KE kraj kto by vedel spojazdniť tempomat na C8 2.0 HDI, 2003 kod RHT-dodatočne nahodený...cez BSI je to zapnuté, spínače na pedáloch sú, zapnem to-sihnalizuje na prístrojovke...treba to zapnúť v riadení motora, avšak kamarátova diagnostika to nedokáže...
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní